Bakım

Sivilceleri Yok Eden Maske

By  | 

Dönem dönem kendini gösteren sivilceler ve hormonal akneler bir çoğumuzun korkulu rüyası. Çözümü tabii ki bir uzman tedavisi ancak ilaç kullanma evresine gelmeden önce sivilce tedavisinin evde uygulayabileceğimiz alternatif yöntemleri var mı araştırmak istedim. Işıkla sivilceleri tedavi eden ve evde, ofiste kullanabileceğiniz 2 farklı uygun fiyatlı ve pratik cihaz denedim. Bakalım nasılmış?

Bu tip evde kullanılan cihazlar artık oldukça yaygın. Ev tipi lazer epilasyon ve farklı türde cilt bakım aletlerini bir çoğumuz biliyoruz. Son favoriler videomda bahsettiğim çok fonskiyonlu cilt bakım cihazı gibi… Bu kez de sivilceler için iki farklı cihaz denedim. Neutregena markasınınkini tercih ettim hem uygun fiyatlı hem de yurtdışında satılan bir ürün olduğundan en yaygın, bilindik markalardan olduğu için. Ama yurtdışından ürün getiren siteler aracılığıyla ya da kendiniz ve ya bir yakınınız gittiğinde başka markalarınkilere de bakabilirsiniz. Şİmdi deneyimlerime geçmek istiyorum…

İlki kalem formunda ve bölgesel sivilcelere uygulanan bir ürün. Her ikisi de dermatolojik olarak test edilmiş ve kimyasal etkileri olmayan ürünler. Kalem şeklinde olanı mesela alnınızda çıkan bir sivilce mi var oraya günde 3 kez 2 dakika uyguluyorsunuz. Benim sivilcem yoktu ürün geldiğinde ama dönem dönem tabiki oluyor. O yüzden bir arkadaşımdan rica ettim ve çenesindeki sivilceye günde 3 kez uyguladı. Sivilcenin iyileşmesini hızlandırdığı gibi sonrasında bir süre daha kalan koyu renkli sivilce izini kaybettiğini gözlemlemiş söylediğine göre. Ben de cidden bir sivilce izi vs görmedim.

Peki sadece ışık yardımıyla bu nasıl mümkün derseniz şöyle: sivilce oluşumuna neden olan şey aslında bakteriler. Bu ışıklar da cilt altındaki akneye sebep olan bakterileri hedef alarak aktifleşmelerini engelliyorlar. Sanırım güzellik merkezlerindeki cihazlarla aynı mantık. Ben de en son bir cilt bakımına gittiğimde son aşamada kırmızı ve mavi ışıklar uyguladılar yüzüme.

İkinci maske tamamen yüze giyilen Daft Punk maskesi gibi, içerde küçük noktalardan kırmızı ve mavi ışıklar veriyor. Çalıştırdığınızda aktive oluyor ve 30 günlük sayaç başlamış oluyor. 30 günboyunca günde 1 kez kullanıyorsunuz ve her kullandığınızda geriye doğru sayıyor. Eğer kullanmaya devam etmek isterseniz, gerekli görürseniz ikinci bir adaptör alıp bir 30 gün daha kullanabilirsiniz.

İlk taktığınızda hafif hafif ısınma hissediyorsunuz o noktalardan gelen ışıkla birlikte. Bir de gözlerinizi koruması için gözlüğü var. Buna rağmen alışkın olmadığımız için ışık biraz gözlerinizi yorabilir. Her iki cihazı da kullanırken cildinizi öncesinde temizlemiş ve makyajsız olmalısınız. Kullananlar arasında herhangi bir alerjik reaksiyonla karşılaşan olmamış, öncesi ve sonrası fotoğraflarını koyanlar bile var. Bazı akne problemli ciltlerde ciddi anlamda iyileşme görülmüş. Ancak siz tabii ki ekstra hassas bir cilde ya da iltihabi akneli bir cilde sahipseniz doktorunuza da danışmayı ihmal etmeyin.  

İyi beslenme, bol su içme, doktor tavsiyeli kremler, jeller yine sivilce tedavisinin bir adımı ancak bunlar dışında ağır ilaçlar, işlemlere başvurmadan evvel neler denenebilir görelim istedim. Bu 2 ürünü buldum ve deneyimlerimi sizlerle paylaştım. Umarım faydalı bulursunuz!

Sweatshirt: Koton
Bu Videodaki Makyajım:
Nars Natural Radiant Longwear Foundation Mont Blanc
Nyx Ombre Blush Fard Ombre Blush
Pastel Profashion Matte Marsilya
Bobbi Brown Burnt Rose Eyeshadow
Benefit Hoola Lite
Mac Pro Long Wear Concealer Nw20
Mac Stone Pencil
Mac Eye Kohl Fascinating
Benefit Roller Lash

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *