Makyaj

Maskelerimi Karıştırdım

By  | 

Simlisinden hologramına, pembesinden turuncusuna birbirinden renkli ve ilginç soyulabilen maskelerimi bir kasede karıştırdım ve yüzüme uyguladım. Ortaya çıkan renk, tüm maskelerin birleşimindeki etki beni oldukça şaşırttı. Ortaya çıkan rengi ve maskenin cildimdeki etkilerini merak edenleri “Maskelerimi Karıştırdım” videoma bekliyorum !

Küçüklükten beri bir şeyleri karıştırmayı, kendimce birleşim yapmaya hep merakım olmuştur ve sevmişimdir. Bu videomda da elimde olan tüm soyulabilen maskeleri bir kap içerisinde birleştirdim ve kendime yepyeni bir maske yaptım.

Öncelikle tüm maskelerden farklı miktarlarda sıktım ve ardından homojen bir karışım haline gelene kadar karıştırdım. Burada belirtmem gereken önemli bir detay, maskelerin özellikleri ve vaatleri genellikle aynı şeylerdi. Soyulabilen klasik maske özelliği, cildi sıkılaştırmak ve aydınlık vermek olduğu gibi benim elimdeki soyulabilen maskelerin özellikleri de; cildi ve gözenekleri sıkılaştırmak, cildi aydınlatmak, ciltteki ton farklarını gidermek gibiydi. Maskelerin tepkimeye girip yüzümü kızartmasından başta korkmuş olsam da yirmi dakika sonra maske kuruduğunda herhangi bir sorun olmadığını gördüm. Bu maskenin cildime herhangi bir nemlendirme, aydınlatma ya da siyah nokta, gözenek temizleme gibi bir etki ettiğini en azından ben göremedim.

Maskemi oluştururken içerisine ilk olarak Origins markasına ait Ginzing serisinden gözenek sıkılaştırma ve siyah nokta temizlemeyi vaad eden bu turuncu maskeden sıkıyorum. Ardından çokta sevmediğim bir marka olmasına rağmen Too Cool For School’un beğendiğim bal kabaklı sarı renk maskesinden ekliyorum. Özellik bakımından diğer maskelerden farklı olan Procsin’in aktif karbonlu cildi aydınlatmayı, ciltteki ton farklarını gidermeyi vaad eden mavi renk maskesinden biraz ilave ediyorum. Rengine, simlerine bayıldığım hatta bunun için tek başına bir video çektiğim Glam Glow’un My Little Pony serisine ait maskesinden epeyce fazla şekilde ekliyorum. Belki de diğerlerinden hem görünüş hem de cilde sağladığı fayda açısından en güzel ve en farklı olanı, Azure markasının unicorn hologram maskesi oldu çünkü içerisinde barındırdığı vitaminler ile cilde en fayda sağlayan ve yüze uyguladığımız zaman en farklı duran maske bu. Son olarak, Glam Glow’un çok zor bulunan cildi sıkılaştırıp, gözeneklere fayda sağlayan yeşil maskesini de ilave ediyorum.

Videoda Kullanılan Maskeler :
Simli Hologram Maske https://mevy.co/2WsMgQP
Mavi Maske https://mevy.co/2Uo5Snh
Pembe Maske https://mevy.co/2SfqHUz
Yeşil Maske https://mevy.co/2DGsREu
Altın Sarısı Maske https://mevy.co/2Us0nUS
Turuncu Maske https://mevy.co/2G9SC1Y

https://www.youtube.com/watch?v=XeIeSKc3sTM

Triko : Koton
Oje : Pastel 754 Nude https://mevy.co/2WneRah

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *