Makyaj

Ünlü Türk Tasarımcıların Abiyelerini Denedim

By  | 

Biraz farklı bir konsept ve beni görmeye alışık olmadığınız bir tarz ile bu videoda karşınızdayım. Ünlü ve işinde çok başarılı Türk tasarımcıların abiyelerini araştırdım ve tek tek inceledim. Sizler için beş farklı tasarımcının en beğendiğim ve birbirinden tamamen farklı olan toplamda beş abiyesini denedim ve yorumladım. Umarım keyifle izlersiniz…

Tüylü Lila – Mehmet Korkmaz

Lila, uçuş uçuş, üstü bolca tüylü olan, altının etekleri yere kadar uzanan bolca taşlı olan bu abiyeyi çok beğendim. Tam olarak Mehmet Korkmaz tarzında bir tasarım olmuş. Bildiğiniz üzere, Mehmet Korkmaz’ın tasarımları her zaman abartılı, gösterişli ve bir o kadar da farklı olur. Bu tasarımın içerisinde kendimi hem çok rahat hem de çok kadınsı hissettim. Bu tarz bir abiyeyi, günlük hayatınızda bir düğüne giderken değil de daha çok özel bir davet, gala veyahut partinin starı olmak istediğiniz bir gecede kullanabilirsiniz. Ben bu abiyenin boyu daha kısa olanını nişan organizasyonu için giymek isterdim.

Mavi Dantelli – Özlem Süer

İçerisinde kendinizi hem çok naif hem çok şık hem de çok kadınsı hissedebileceğiniz bir tasarım. Transparan olup tüm vücudu kapatması ama tüllerinden içerisindeki mini eteğinin görünmesiyle mükemmel bir tasarım. Renginin bebek mavisi oluşu, dantel işlemeleri ve arka kuyruğundaki pileler ile içerisinde kendimi çok iyi hissettiğim bir abiye oldu.

Siyah – Gamze Saraçoğlu

Beş abiye içerisinde en kadınsı hissettiğim ve içinde çok güçlü olduğumu hissettiğim bir tasarım oldu. Gamze Saraçoğlu’nun çok ince dokunuşları, detaylı işlemeri ile harika bir abiye. Diğerlerinden farklı olarak yere kadar uzun olmayışı, balık model eteği ve saten kumaşı ile çok asil duran bir abiye. Arka kısmında bir yırtmacı ve göğüs kısmındaki pileler, belindeki dantel ve taşlarla elbiseye ayrıca bir kadınsılık ve çekicilik katıyor.

Mini İşlemeli – Gülçin Çengel

Diğer beş abiyeden farklı olarak bu abiye mini modelde. Straplez ve yuvarlak şekilde gelen göğüs detayı ile elbiseye tatlı bir hava katıyor. Gövde kısmının işlemeli oluşu ve yanlardan gelen pelerin görünümüyle ekstra şık duruyor. Renklerin uyumu, kumaşın dokusu ile muazzam şık ve seksi bir elbise. Bu abiyeyi daha çok özel parti, gala ve kokteyller için öneririm. Çoğu yaş grubuna olabilecek bir tasarım.

Yeşil – Raşit Bağzıbağlı

Aralarında en cool ve farklı duran abiye tartışmasız Raşit Bağzıbağlı’nın kapüşonlu, yere kadar uzanan, alt kısmında önünde çok derin bir yırtmacı ve iddialı göğüs dekoltesi ile gittiğiniz bir davette ya da düğünde tartışmasız dikkatleri üzerinize çekebilir ve herkesten daha farklı hem şık hem rahat bir görünüm elde edebilirsiniz. Renginin yeşil oluşu, taş işlemeleri ile bu abiyenin kadınsı havasını çok beğendim ve sevdim.

https://www.youtube.com/watch?v=DDNJP4ueCu4

Mekan: https://mevy.co/2TEEL7D #radissonbluvadistanbul #radissonblu
Makyaj: İlayda Tacar https://instagram.com/ilaydatacarr
Saç: Stacey Soro https://instagram.com/staceysoro
Fotoğraflar: https://instagram.com/_mertakdeniz_

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *