Makyaj

Powerpuff Girls Makyaj Malzemeleri

By  | 

Inglot markasının çıkarmış olduğu bu setin içerisinde Blossom’ın, Buttercup’ın ve Bubbles’ın 3 tane far paleti, 3 tane pigment farı, 2 tane sıkıştırılmış highlighterı, 2 tane yüzünüzde ve vücudunuzda kullanabileceğiniz toz highlighterı, 3 tane glossu, 3 tane ruju ve 1 tane de eyelinerı bulunuyor.

Ayrıca bir de setin dışında satılan bir far paleti ve yine sette olmayan bir ruj var. Bunlar da sanki tüm kızların ortak paleti ve ruju gibi olmuş.

TEAM BLOSSOM EYE SHADOW PALETTE

Takım liderleri Blossom olduğu için ürünleri denemeye Blossom’ın ürünleriyle başladım. Kendisi çok zeki ve çalışkan, aynı zamanda da profesörü en çok seven kız. Blossom’ın diğer arkadaşlarından farklı olan özel gücü buz üfleyebiliyor olması. Grup içinde sık sık Buttercup ile liderlik konusunda tartışmaya giriyorlar. Fakat yine de tabi ki birbirlerini çok seviyorlar.

İçerisinde sarı, bordo ve beyaz renk bulunan bu far paleti üç renkten oluşuyor. Farlarının üzerinde ise alev baskıları var.

İlk önce sarı rengi tüm göz kapağıma uyguladım. Daha sonra bordo rengini alıp göz kapağımın dış kısmına sürdüm. Uygulanışı ve yapısı bakımından çok kolaylıkla makyaj yapabileceğiniz bir far paleti olmuş. Palette bulunan beyaz rengi, göz pınarlarıma uyguladım fakat mat bir renk olduğu için göz pınarlarımı fazla aydınlatmadı. Bence bu beyaz rengi, diğer farları sürmeden önce göz kapağınıza baz olarak kullanabilirsiniz.

BLOSSOM PURE PIGMENT EYE SHADOW

Farları uyguladıktan sonra ise pigmenti uygulamaya geçtim. Bordo ve altın yansımalı olan bu pigmente bayıldım. Göz makyajımı adeta bambaşka bir boyuta taşıdı.

THE POWERPUFF GIRLS EYELINER GEL

Siyah renkte ve jel yapıda olan bu eyelinerın duruşunu baya beğendim. Zaten ben Inglot markasının eyelinerlarını günlük hayatımda da çok severek kullanıyorum.

TEAM BUTTERCUP EYE SHADOW PALETTE

Buttercup aralarında en huysuz, en agresif, en kıskanç ve en sert karakterde olan kız. Ayrıca Buttercup, benim en sevdiğim ve kendime en çok benzettiğim karakter. Buttercup, aralarında tek özel güce sahip olmayan karakter.

Farlarının üzerinde kuru kafa baskıları olan bu palette yeşil, gri ve beyaz renkleri olmak üzere üç renk bulunuyor.

İlk önce metalik yapıda olan beyaz rengi tüm göz kapağıma uygulayarak göz kapağımda bir baz yarattım. Daha sonra yeşil olan rengi ise göz altıma uyguladım. Farlardaki renk tonları ve farların pigmentleri mükemmeldi. Hatta fırçamı ıslatıp, yeşil farı kirpik diplerime eyeliner olarak sürdüm.

BUTTERCUP PURE PIGMENT EYE SHADOW

Farları sürdükten sonra pigmenti uygulamaya geçtim. İçerisinde mavi, yeşil ve mor yansımalar bulunan bu pigmente bayıldım.

Setin içerisinde allık bulunmadığı için kendi allıklarımdan uyguladım. Buttercup makyajını yaptığım sağ yüzüme soğuk tonlarda bir allık, Blossom makyajını yaptığım sol yüzüme ise turuncu alt tonlu bir allık uygulamayı tercih ettim. Bu şekilde her ikisi de göz makyajlarımla uyum içinde oldu.

THE POWERPUFF GIRLS GIRLGANG HIGHLIGHTER

İçerisinde 2 tane highlighter bulunan bu setten ilk olarak Girlgang isimli olanı denedim. Bu highlighter sıcak tonlu ve altın yansıma içeren bir highlighter. Blossom’ın renkleri daha sıcak tonlarda olduğu için bu highlighterı Blossom’ın tarafına uyguladım.

THE POWERPUFF GIRLS EMPOWERPUFF HIGHLIGHTER

Şampanya renginde olan bu highlighterı daha soğuk tonda olduğu için Buttercup’ın makyajını yaptığım tarafa uygulamayı tercih ettim. Highlighterların pigmentleri aşırı iyiydi ve iki highlightera da bayıldım.

BUTTERCUP LIPSTICK

Mat yapıda ve açık pembe renginde bir ruj. Göz makyajım ağır olduğu için ben bu ruju sürmeyi tercih etmem. Fakat dudakta çok doğal durduğu için günlük hayatta kullanabilirsiniz.

BUTTERCUP LIPGLOSS

Dış ambalajında Buttercup’ın resmi bulunan yeşil renkte bir lipgloss. İçerisinde rengarenk ışıltılı simler var.

BLOSSOM LIPGLOSS

Yine ambalajında Blossom’ın resmi bulunan pudra renginde bir lipgloss. Lipglosslar far paletleriyle çok uyumlu.

BLOSSOM LIPSTICK

Sıcak alt tonlu ve yumuşak yapıda olan kırmızı renginde bir ruj.

TEAM BUBBLES EYE SHADOW PALETTE

Bubbles, grubun en saf, en ılımlı ve kimseyle savaşmayı bile istemeyen ve arkadaşlarını hep ikna etmeye çalışan karakterde bir kız. Aynı zamanda en çok özel güce sahip olan kız da Bubbles. Bütün dilleri konuşabiliyor ve hayvanlarla da iletişim kurabiliyor.

Bubbles’ın far paleti mavi, pembe ve lila renklerinden oluşan ve barış işareti kabartmalara sahip çok tatlı bir far paleti. İlk önce tüm göz kapağıma pembe rengini uyguladım. Daha sonra göz kapağımın dış köşelerine paletteki mavi renkle geçişler yaptım. Son olarak da gözlerimin iç kısmına lila rengini sürerek pigmentini uygulama aşamasına geçtim.

BUBBLES PURE PIGMENT EYE SHADOW

İlk önce elime pigmentin daha iyi durması için sabitleyici sprey sıktım. Daha sonra lila tonlarında olan pigmenti göz kapağıma uyguladım. Pigment, göz makyajıma ayrı bir hava kattı.

Farlar ıslatılınca eyeliner olarak da kullanılabiliyor. Bu yüzden paletteki mavi renkli farı alarak bir eyeliner çektim.

Setin içerisinde maskara olmadığından ben kirpiklerime makyaja daha uygun olacağını düşündüğüm için mavi bir maskara sürdüm. Ortaya değişik ama tatlı bir göz makyajı çıktı.

TEAM BLISS EYE SHADOW PALETTE

Hiçbir kıza ait olmayan bu palet mavi, beyaz ve mor renklerinden oluşuyor. Farların üzerinde de şimşek şeklinde kabartmalar bulunuyor.

İlk olarak tüm göz kapağıma mavi rengini uyguladım. Daha sonra dış köşelere mor rengini sürerek iki renk arasında güzel bir geçiş sağladım. Son olarak da göz pınarlarıma beyaz rengi sürerek göz pınarlarımı aydınlattım.

Bu sefer yine setin içerisinde maskara bulunmadığı için pembe bir maskara sürerek değişik bir göz makyajı yaptım.

Bubbles’ın tarafına ışıltılı pembe bir allık, diğer tarafa ise mat yapıda pembe bir allık sürerek toz aydınlatıcıları uygulamaya geçtim.

TEAM SPIRIT SPARKLING DUST

Altın renginde ve toz bir yapıda olan bu aydınlatıcıyı vücudunuza ve yüzünüze uygulayabiliyorsunuz. El ile uygulandığında daha iyi sonuç verdiği için ben bu ürünü elimle uygulamayı tercih ettim.

FOREVER FRIENDSHIP SPARKLING DUST

Şeftali renginde ve yine toz yapıda olan bir aydınlatıcı. Fakat diğer toz aydınlatıcıyla dış ambalajları farklı renkte olmasına rağmen sonuçları neredeyse aynı gibiydi.

BUBBLES LIPSTICK

Mat yapıda ve lila renginde kremsi bir ruj. Ben bu tarz soğuk lila rengindeki rujları çok severek kullanıyorum.

BUBBLES LIPGLOSS

Ambalajında Bubbles’ın resmi bulunan açık pembe renginde ışıltılı bir lipgloss. Setin içerisindeki lipglosslara bayıldım. Bu lipglossları çantama atıp günlük hayatımda da kullanmaya devam edeceğim.

TEAM BLISS LIPGLOSS

Bu lipgloss diğerlerine göre daha canlı bir pembe renginde. Benim dudaklarım açık renk olduğu için ve dudaklarıma en çok renk veren lipgloss bu olduğu için diğer lipglosslar arasından en bayıldığım lipgloss bu oldu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *