Makyaj

Rujlarla Makyaj

By  | 

Normal bilinen makyaj kurallarının aksine bu makyajımda rimelimden allığıma, kaşımdan fondötenime kadar A’dan Z’ye makyajımı rujlarla yaptım. Sonuç beni çok şaşıttı. Ben çok keyif aldım umarım sizlerde rujlarl keyifle izlersiniz !

Fondöten yerine kullandığım ruj : Mac Marie ( Satışı artık yapılmamaktadır. )

Makyajıma ten makyajı ile başladım. Fondöten ve concealer için Mac’in Marie rujunu uyguladım. Saten yapılı, pembe alt tonlu bir ruj. Rengi doğal olarak çok olmadı ama sırıtmadı da. Kapatıcılık olarak baktığımız zaman kapatıcılığı yok.

Far yerine kullandığım rujlar :

Mac Shımmer&Spice https://mevy.co/2Fvblpa

Pastel 64 https://mevy.co/2RPdjGw

Normalde ruj olarak çok kullanacağım bir renk olmasa da, far olarak kullandığım Mac’in Shimmer&Spice rengine bayıldım. Parmakla dağıtmayı denediğim zaman tüm ruj, göz kapağımdan parmağıma geçti. Far fırçası ile denediğim zamanda blending işlemi olmadı. Rujlarla far yapacaksanız eğer, ruju göz kapağınıza uygulayıp dağıtmadan o şekilde bırakmalısınız. Gölgeli kısımlar için dış köşelere de Pastel’in bir aralar favorilerime dahi koyduğum 64 numaralı rujunu uyguladım.

Göz içi yerine kullandığım ruj : Pastel 19 https://mevy.co/2MfcTUD

Siyah göz kalemine muadil olarak, göz içime Pastel’in 19 numaralı siyah rujunu uyguladım. Sürümü gayet kolay. Ne gözümü yaktı ne de aktı. Gayet kullanılabilir.

Maskara yerine kullandığım ruj: Mac In the Sp1rit  A46 https://mevy.co/2HdagnC

Makyajın her bir adımını rujlarla yapacaksak eğer, maskara da rujlarla olmalıydı. Mac’in In the Spr1t A46 numararalı rujunu, bir maskara fırçası aracılığıyla aldım ve kirpiklerime uyguladım. Olmadı diyemeyiz. Kirpiklerimi siyaha boyayıp tek tek ayırdı. Tek kötü yan kirpiklerimi uzatıp kaldırmadı.

Kontür yerine kullandığım ruj: Mac Whirl 

Kontür için Mac’in Whirl rengini az az da olsa, elmacık kemiklerime ve burnuma nokta nokta, dört çizgi ile rujdan uyguladım. Bu ruju da fırça yardımıyla dağıttım. Gayet başarılı bir uygulama oldu.

Allık yerine kullandığım ruj: Pastel 534 https://mevy.co/2FvHxsy

Normalde dudağımda kullanmayacağım bir renk olan Pastel’in 534 numaralı rujunu yanaklarımda krem allık olarak uyguladığım zaman çok beğendim. Hafif şeftali tonlu, kremsi, parlak bir görünüm veren bu ruju günlük hayatımda allık olarak kullanabilirim.

Kaş yerine kullandığım ruj: Mac Gwendolyn A67 https://mevy.co/2DdJ440

Uyguladığım zaman normal bir kaş pomadından farkı yok gibi görünüyor. Ben de olan rengi, açık tenli ve küllü renk kaşı olanlara gayet uygun. Ruju kaş tarağı ile alıp doğrudan kaşıma uyguladım. Rengini doğru tutturursanız, uygulayabilirsiniz.

Highlighter yerine kullandığım ruj: Chanel Canotier  No:41 https://mevy.co/2Mkc2SR

Aydınlatıcıyı bulmak en kolay adımlardan çünkü şeffaf, parlak bir ruj işinizi rahatlıkla görebilir. Burun üstüme, elmacık kemiklerime biraz değdirerek uyguladım. Sonuç başarılı.

Ruj:  L’oreal Paris 634 https://mevy.co/2TUYFLs

Rujlarla makyaj için en kolay adım, ruj ile ruj sürmek oldu. Çok sevdiğim, yapısını çok başarılı bulduğum L’oreal Paris’in 634 numarasını uygulayıp makyajımı bitirdim.

Gömlek : H&M

https://mevy.co/2RRF8hn

Oje: Pastel 38

https://mevy.co/2FvcKfq

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *