Makyaj

Tek Marka Makyaj: Missha

By  | 

Çok uzun zamandır bana denememi söylediğiniz, benim de merak ettiğim marka olan Missha’nın ürünlerini denedim. Tek marka kullanarak yaptığım bu makyajımda A’dan Z’ye tüm ürünler aynı markaya yani Missha’ya ait. Hem marka olarak hem de beni pek görmediğiniz bir tarzda olduğum tek marka makyaj: missha videosunu hazırlarken ben çok keyif aldım. 

Makyaja başlamadan önce her zaman ilk adım olarak cildimi nemlendiririm. Ardından makyaj öncesi bazı ile makyaja başlıyorum. Bu makyajım için Missha’nun aqua misk ürünü ile makyajıma başlıyorum. Bu bazın yüze ürünü püskürtmesini çok sevdim. Normalde makyaj öncesinde baz sürdüğüm zaman benim cildim daha makyaj bitmeden çok yağlanır. Bu baz cildimi asla yağlandırmadı aksine cildimdeki sebumu dengeleyerek mat ama sağlıklı gösterdi.
Ardından ikinci adım olan fondöten ya da BB krem adımına geldiğimizde Missha’nun çok sevilen BB kremlerinden BB boomer ve M Perfect Cover B kremini uyguluyorum. Bu BB kremin yapısı oldukça güzel. Mat ve saten bitişi bir dokusu var. Kapatıcılığına gelecek olursak ne çok az ne de fazla fazla bir kapatıcılığı var, tam orta kapatıcılıkta bir fondöten. Ciltteki yağlı görünümü alıp aksine sağlıklı mat ama higlighter sürmüşüm gibi sağlıklı parlayan, aydınlık bir cilt elde etmemize olanak veriyor. Sıra göz altına geldiğinde Missha’nun yine çokça çeşit vardı. Ben cover maestro ürününü tercih ettim. Bu ürünü ile göz altlarıma, burun kenarımdaki kızarıklıklarıma uyguladım. Kapatıcılığı oldukça başarılı ve asla çizgilere dolup kötü bir görünüm vermiyor.
Sıra geldi göz makyajına. Göz makyajı için her zaman uyguladığım renklerin aksine kırmızı alt tonlu, kızıl bir renk uyguladım. Toz far yerine kalem şeklinde olan stick farlarından göz kapağıma uygulayıp ardından katlanma bölgeme yine Missha’nun 5516 numaralı kırmızı farıyla geçiş rengi yaptım. Göz pınarlarımı ve kaş altımı aydınlatmak için 6119 numaralı farıyla göz makyajımı tamamladım. Gözlerimi daha göstermek için göz içime bakır rengi göz kalemi uyguladım.
Kaşlarımı en rahat ve en iyi kaş kalemi ile dolduran biriyim. Ben de bunun için Missha’nun kaş kalemini kaşlarıma hafif hafif dokundurarak uyguladım. Bu üründe en çok dikkatimi çeken ve beğendiğim özellik, ürünü çok az değdirdiğim zaman dahi kaşlarımdaki boşlukları direk olarak istediğim şekilde doldurdu.
Göz makyajımı bu şekilde bırakıp kontür, pudra ve aydınlatıcı adımına geçiyorum. Kontür olarak çift taraflı stick kontür kalemi ile elmacık kemiklerime, burnuma ve saç diplerime minik sünger yardımıyla kontür yapıyorum. Arka tarafındaki stick highlighter ile aydınlanması gereken burun üstüme, elmacık kemiklerimin üzerine ve dudak üstüme uygulama yapıyorum. Son adım olarak kontör yaptığım bölgelerin alt kısımlarına Missha’nun transparan beyaz pudrasıyla sabitliyorum.

Nemlendirici Sprey :https://mevy.co/2MFGeYI
B.B Boomer: https://mevy.co/2HzQliB
M Perfect Cover B.B Krem No.23: https://mevy.co/2TiR74W
Cover Maestro Concealer: https://mevy.co/2ShSl3v
Missha 5516 Far :https://mevy.co/2DFoKsB
Missha 6119 Far:https://mevy.co/2Tkqg8M
Missha Color Fit Stick Far :https://mevy.co/2WlqrCE
Missha Colorgraph Göz Kalemi 9821 :https://mevy.co/2DDkJEK
Missha Rolly Curl Maskara :https://mevy.co/2G4Qh89
Missha All Fixing Skinny Maskara :https://mevy.co/2G6avia
Missha Stik Kontür 03 :https://mevy.co/2UjR3SL
Missha Dudak Dolgunlaştırıcı:https://mevy.co/2G4LaVK
Missha Dudak Nemlendirici :https://mevy.co/2UmpjN8
Missha A’pieu Toffee Nut Mat Ruj :https://mevy.co/2FU1ol3
Missha Cotton 5443 Allık :https://mevy.co/2SeWxkc
Missha Pudra :https://mevy.co/2Wr5t5B
Missha Super Skinny Brow Kaş Kalemi: https://mevy.co/2Bhlu59

Arka Plan Dekor ve Çiçek:https://mevy.co/2WqIac6

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *