Bakım

24 Ayar Altın Maske Denedim

By  | 

Çok uzun zamandır merak ettiğim bir maske olan “24 Karat Altın Maske” yi denedim. Bu maskenin içinde 24 karat altın yaprakları var. Ben denemek için çok heyecanlıyım, etkisini çok merak ediyorum. Sanırım kendi Youtube kanalı tarihimde deneyeceğim beni en çok heyecanlandıran, en ilginç maske unvanını almaya layık.

Çok uzun zamandır aklımı kurcalayan bir soru var. Altın insan cildine nasıl iyi gelebilir ?

Hatta altın nasıl yenebilir ? Çikolataların, meyvelerin üzerine koyduklarını mutlaka görmüşsünüzdür. Ben bu konuyu epey araştırdım. Genellikle Hollywood ünlüleri bu maskeyi tüm vücutlarına uyguluyorlarmış ama bu çok maliyetli bir işlem.

Bilinen faydalarına gelirsek; botokstan korkan insanlar için botoks etkisi yaptığı söyleniyor. Akneleri azaltıyor, cildi parlatıyor, ciltte oluşan kırışık görünümü azaltıyor yok yok diyebiliriz 🙂 Yani yapamayacağı, iyi gelemeyeceği şey yok.

Bu şekilde not defteri gibi geliyor, içerisinde sayfa sayfa altınlar var. Fakat dikkat edilmesi gereken en önemli şey açarken çok dikkatli olmanız çünkü ben açarken burnumdan çıkan nefes ile bir tanesini ziyan ettim.

Bu maskeyi yapan çoğu blogger ve youtuberları izlediğimde maskenin altına krem süren var ki bu bana çok mantıklı gelmedi. Bence yağ kullanmak daha mantıklı. Ben çok sevdiğim bir gül yağını çok az sadece altınların yapışabilmesi için cildime yayacağım. Ben özellikle maske deneyeceğim zaman, cildimin en iyi olduğu anı değil aksine en kötü, yorgun olduğu zamanı seçiyorum. Bu sayede gerçekten ilk etapta etkisini görebilecekmiyim onu görüyorum.

Maskeyi uygularken çok hassas olduklarından son derece dikkatli olmak gerekiyor. Üzerinde bulunduğu kağıt sayfalardan ayırmadan yüzünüze teker teker bastırarak uyguluyorsunuz. Maskeyi yüzümüzde 20 dakika bekletiyoruz. Bence eğer alacaksanız, 2 paket almalısınız. Çünkü 1 paket tüm yüze yetmiyor. 20 dakikanın sonunda altını yüzünüze iyice yedirmeniz gerekiyor. Maskeyi yıkamıyoruz. 20 dakika beklettikten sonra maskenin rengi biraz değişti ve deri tarafından emildiğinden çatlamaya başladı.

Altın maskeyi biraz araştırdığımda yıllar öncesinden beri uygulandığı yazıyor. Özellikle Kleopatra’nın bu maskeyi güzellik rutininde kullandığını görüyoruz.. Eskilerin yaptığı şeylere çok inandığım için bunun da faydalarına inanırım. Ama ilk denemede bir fayda veya fark olacağını düşünmüyorum, düzenli kullanıldığında bir faydası olabilir.

Yüzüme yedirdiğimde hafif hafif simler kalıyor. Bunu haftada 1-2 kez olmasa da aylık 1-2 defa uygulanabilir. Ama ben ilk uygulamada ve ilk bakışta pek bir fark göremedim. Cildimi temizlenmiş, yağdan arınmış ve mat hissediyorum. Bunun biraz altına sürdüğüm yağdan da kaynaklanabileceğini düşünüyorum. Yüzde asla ağırlık yapmayan bir maske. Bu kadar maliyetli olmasaydı ben bu maskeyi düzenli bir şekilde kesinlikle uygulardım.

Eğer gerçekten 24 Karat altın maskeyi uygulayan ve bunu güzellik rutinine dahil eden birileri varsa mutlaka bizi bilgilendirsin. Düzenli kullanımda etkisi olup olmadığını bizlerde öğrenelim.

T-shirt: Pull& Bear

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *