Diğer

Çin Tıbbı Yöntemlerini Denedim

By  | 

Başta ben olmak üzere sizlerinde çok merak ettiği Çin tıbbı yöntemlerini araştırdım, buldum bir de hepsini denedim. Yüz akupunkturu, kulak mumu ile kulak temizliği, lazer akupunktur ve daha nicesi. Birbirinden enteresan ve çok faydalı bu uygulamaları merak ediyorsanız, “İlginç Çin Tedavilerini Denedim” videoma hepinizi beklerim, iyi seyirler !

Yüz Akupunkturu

Yaşlılık karşıtı olan bu doğal yöntem, kırışıklıkları azaltıp cilde gerginlik kazandırma konusunda oldukça etkili bir yöntem. Uygulama yöntemi, yüzün belirli noktalarına gümüş renk incecik iğneler batırılıyor. Ardından yatar pozisyonda yarım saat bu şekilde bekliyoruz. Hiçbir acı hissetmediğimi belirtmek isterim. Yarım saatin sonunda iğneler çıktığında cildimde ilk andan itibaren rahatsız etmeyen aksine çok iyi hissettiren bir gerginlik hissiyatı oluştu. Asıl etkisini yirmi gün sonra göreceğimizi vaad ediyor.

Isı Terapisi / Moxa Terapi

Biliyorsunuz ki yüzümüz içimizin bir aynası. Yüzümüzün her bölgesi bir organımızı temsil ediyor. Bu ısı terapisi yöntemiyle de yüzümüzün bazı belirli noktalarına masaj yapacağız. Uygulamaya gelecek olursak, cilde öncelikle tamamen bitkisel olan bir yağ sürüp güzelce masaj yapıyoruz. Ardından ısı veren bir demir çubuk ile yüzümde dairesel hareketler yapıyoruz. Bir sonraki adımda cildime havlu kağıt koyup minik bir ısı geçiren minik bir çubuk ile yüzümdeki kan dolaşımını hızlandırıcı hareketler yapıyoruz. Moxa terapi denmesindeki amaç, moxa otu adında çok faydalı bir otun metal çubuğun içerisine koyulup yakılarak uygulanması. Moxa otunu yakıp yüzüme yaptığı masaj ile cildimi sıkılaşmış ve aydınlanmış hissediyorum.

Kulak Mumu

Bu tedavi yöntemi özellikle sinüzit, kulak tıkanıklığı problemi yaşayanlar için yapılan bir yöntem. Kulağımıza yerleştirilen mum yavaş yavaş şömine gibi yanıyor. Mum eridikçe kulağınıza dinlendirici sesler geliyor. Mum tamamen eridiğinde mumu kulağınızdan çıkardığında kulağınızda şayet kir, kalıntı varsa hepsi bu mumun kağıdında toplanıyor. Ben bu uygulamanın sonucunda kulağımı tamamen açılmış ve rahatlamış hissettim.

Lazer Akupunktur

Bebeklerde dahi uygulanabilen lazer ışınlarıyla yapılan bir yöntem. İğne ile akupunktur yaptırmaya çekinenlerin ya da çocukların gönül rahatlığıyla yaptırabileceği doğal bir yöntem. Elindeki lazer cihazıyla yüzünüzdeki noktaları bulup o noktalara lazer ışınıyla akupunktur uygulamasını yapıyor. Herhangi bir acı yok ve bu lazer ışınlarının da bir tehlikesi yok.

Kulak Akupunkturu

Mide ve bağırsakları rahatlatma da etkili uygulamalardan biri de kulak akupunkturu uygulaması. Kulağın belirli uyarıcı noktalarına yerleştirilen iğneler ile yapılıyor. Özellikle kulaktaki shang meng noktasına yerleştirilen iğne çok önemli. Uygulama yapılırken herhangi bir acı yok ancak iğnelere beş gün boyunca ara ara basınç uygulamamız gerekiyor. Bu basınç uygulama esnasında çok hafif sızlama oluyor. Bu uygulama sayesinde hormonlar harekete geçecek, bağışıklık sistemi güçlenecek ve mide, bağırsaklar rahatlayacak.

Vücut Akupunkturu

Özellikle vücuttaki ödem için yapılabilecek bir uygulama. Bu vücut akupunktur uygulaması sayesinde vücuttaki kan dolaşımı hızlanıyor aynı zamanda vücut kendi ağır kesicisini üretiyor. Bu uygulama esnasında; kollarıma, ellerime ve ayaklarıma yüz akupunkturunda uyguladığı minik iğnelerle uygulama yapıyor. Bunda da herhangi bir acı veya yan etki hissetmedim. Aksine uygulama esnasında çok uzun zamandır yaşamadığım dejavuyu yaşadım.

Kupa Çekme

Yıllardır bildiğimiz aslında annelerimizin hatta anneannelerimizin normal bardak ve ispirto ateşiyle, pamuk ile yaptıkları uygulamanın daha profesyonel halini uyguladık. Bardakların içini ısıtarak sırtımda gezdirdi. Bu uygulama sırasında herhangi bir acı hissetmedim. Bu uygulamanın sonucunda; vücutta kan dolaşımı hızlanıyor, kasılmış sert kaslar açılıyor, bal boyun ağrıları ve daha birçok soruna yardımcı oluyor.

Sevil Akova: https://mevy.co/2MIWkkc

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *