Diğer

Rengarenk Yiyecekleri Denedim

By  | 

Yepyeni bir ilginç yiyecek deneme videosu ile karşınızdayım. Geçen sefer denediğim “siyah yiyecekleri” hepimiz çok sevmiştik. Bu sefer siyah yiyecekler değil ama birbirinden enteresan yiyecekleri deneyeceğiz. Acı biberli dondurma ve kahveden, unicorn cheesecake ve daha neler neler var ! Haydi gelin rengarenk yiyecekler videomda hepsini birlikte deneyelim. 

Date Patisserie/ Blue Magic Bowl  www.instagram.com/datepatisserie

Tam bir Şirinler yemeği olan bu bebek mavisi renk, sağlık dolu tabağın renginin sırrı içerisine eklenen blue magic tozuymuş. Tabanında muz bazı var asla blue magic aromasını almıyorsunuz. Üzerinde sağlıklı taze meyveler ve ev yapımı granolalar var. En önemlisi bu sağlık dolu, mavi tabağın içerisinde hiçbir şekilde rafine şeker yok.

Date Patisserie / Renkli Latteler (Pancar ve Blue Magic aromalı )

Bu renkli lattelerin içerisinde bildiğimiz latteler gibi kahve yok. Bebek pembesi, turuncu gibi olanın içerisinde pancar diğer bebek mavisi olanın içerisinde blue magic tozu var. Tat olarak baktığımızda pancarlı olan için söyleyebilirim ki, pancar tadı çok hafif. Koku olarak baktığımız zaman ise, kokusu çok hafif. Mideye iyi gelen, sağlıklı bir içecekmiş hissiyatı veriyor. Bebek mavisi olan blue magic olana gelirsek, koku olarak pancara oranla çok daha baskın. Tadına gelecek olursak eğer, pancara göre çok daha hafif. Pancarlı olan latteyi içtiğim zaman yutkunduğum sırada daha çok tat almıştım. Kokusu bu kadar baskın olduğu için tadını da öyle düşünmüştüm ama yanılmışım. İkisi de gayet içilebilir lezzet ve kokuya sahip.

Dondurmacci / Acı Biberli ve Lavantalı Dondurma www.instagram.com/dondurmacci

Bu dondurmacı bildiğimiz dondurmacılardan biraz daha farklı dondurmalar satıyor. Ben lavantalı ve acı biberli olanlardan aldım ve denedim. İlk olarak; beyaz olan bu lavantalı dondurmayı denedim. Koku olarak çok yoğun bir lavanta kokusu alabiliyorum. Tadına baktığımız zaman çok garip ama yumoş yiyormuşum gibi bir hissiyata büründüm. Kesinlikle kötü değil ama çok ilginç ! Acı biberli olana bakacak olursak eğer, sadece acı biberli değil, çikolatalı acı biberli. İlk ağzınıza çikolata tadı geliyor,  biraz sonra biber tadı geliyor. Gerçekten ağzı yakıyor. İki dondurmayı karıştırıp aynı anda yediğim zaman ise, damağımda ilk önce çok baskın bir lavanta tadı daha sonra da biber tadı geldi.

Bi Nevi Deli / Kaju Ayran ve Kaju Peynirli Tost www.instagram.com/binevideli

Önce tadıma kaju peynirli, ekşi ekmekli tost ile başladım. Ekmek yumuşacık hafif ekşimtırak. İçerisindeki kajudan yapılmış ve fermente edilmiş peynirler çok güzel sanki krem peynirli bir tost yiyormuş gibi bir hissiyat veriyor. Ayrana gelirsek eğer, bildiğiniz bir fesleğenli ayrandan hiçbir farkı yok. Eğer süt ve süt ürünlerini çok net ayırabilen ya da bu tatları bilen bir damağınız yoksa asla bunun normal bir ayran olmadığını ayırt edemezsiniz.

BunCo / Renkli Hamburgerler www.instagram.com/buncotr

Bu hambugerler, bildiğimiz hamburgerlerden biraz farklı. Farkı, özel buharda pişen aromalı ve yumuşacık ekmekleri ve içerisindeki malzemeler. Sipariş vermek istediğiniz zaman, ekmeğin neli olacağına ve içeriğinin neler olacağına kendiniz karar veriyorsunuz. Ben siyah olan ekmeği aktif karbon gibi düşünmüştüm ancak mürekkep balıklıymış. Turuncu olan pancar ve son olarak yeşil olan fesleğenli. İçeriklerine gelecek olursak; falafel, ton balığı, dana eti… Görüntüsü kadar lezzeti de mükemmel bir yiyecek.

Vi / Unicorn Cheesecake www.instagram.com/vi_istanbul

 Unicorn‘un her türlü aksesuarına bayıldığımı biliyorsunuz ve şimdi cheesecake’ni deneme sırası.

Rengarenk olan bu cheesecake hem görüntüsüyle hem de tadıyla beni çok etkiledi. Üstelik içinde hiçbir renklendirici madde ve rafine şeker yok. Renklerin hepsini doğal içeriklerden alan bu cheesecake %100 row ve vegan. İçiniz rahat bir şekilde tatlı ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Moc / Chili Mocha www.instagram.com/mocturkiye

Acıyı hemen hemen her yemeğin tadında almaya alışık olabiliriz fakat eminim ki kahve de chili aroması sizinde kulağınıza garip geldi. Bir acı sever olarak şahsen ben çok merak ederek,denedim. Bu kahvenin içerisinde shaggy biberi var. İlk yudumu aldığım zaman damak tadıma çok uygun, güzel bir tat aldım. Acısını ilk içtiğiniz zaman hissetmiyorsunuz ancak zaman geçtikçe ağzınızın içinde, dilinizde, damağınızda ve boğazınızın içinde acıyı çok net alıyorsunuz. Tadını anlatmam gerekirse, bitter çikolata seven ben, çok beğendim. Bitter çikolatalı, yoğun ve acı bir kahve içiyormuşum gibi bir hissiyat verdi.

Siyah Triko : Zara https://mevy.co/2V0QOgq

Blazer Ceket : Koton https://mevy.co/2RhTrM9

Pantolon : Zara https://mevy.co/2rOEB1h

Oje : Pastel 109 https://mevy.co/2CrczPj

Şişme Mont : Nike https://mevy.co/2ReoUyo

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *