Makyaj

Denenmemiş Ürünleri Denedim

By  | 

Bu zamana kadar kimsenin denemediği, yüksek fiyatlı ürünleri araştırdım buldum. Tüm ürünleri ilk izlenimleriyle, özellikleriyle uzun uzadıya anlattım. İçinde Patrick Star’ın Mac ile çıkardığı özel koleksiyon ürünlerden, Lancome’un son çıkan makyaj sabitleme spreyi ve bazına kadar birçok ürün var. Ben çok keyif aldım, umarım sizlerde keyifle izler ve yararlı bulursunuz.

Videoda Kullandığım Ürünler:

Makyaj Sabitleyici Sprey : Lancome Fıx It Forget It  https://mevy.co/2CN93z4

Bu ürünün en beğendiğim yönü spreyin gelme şekli oldu. Her yere eşit miktarda, yüzü çok ıslatmadan ve makyaj sonrası sıktığımız zamanda da makyajı bozmayacak şekilde püskürtüyor. Bu ürünü hem makyaj öncesinde uygulayabilir, hem makyaj sonrasında uygulayabilirsiniz. Cildi makyaja hazırlayan, çok iyi nemlendirme etkisine sahip bir ürün.

Primer : Lancome Prep & Matte https://mevy.co/2LR51bV

Vaad ettiğine göre, cildi hem nemlendirip aynı zamanda da cilde uyguladığımızda mat bir görünüm verecekmiş. Makyaj öncesinde bu ürünü uyguladım. İlk izlenim olarak, cildi gerçekten nemlendiriyor ve mat ama sağlıklı bir görünüm veriyor. Gün boyu kullandığım zaman ise, vaad ettiği gibi tüm gün cildimi sağlıklı, nemli bir görünümde tuttu.

Fondöten : YSL B40 https://mevy.co/2Rvemey

Renginin bana koyu olduğunu daha ilk açtığım an fark ettim. Bu fondöten pembe alt tonlu ve stick formunda. Bu fondötenin en büyük zorluğu cilde yaymak. Ciltte homojen bir şekilde yayılmıyor çünkü çok mat formda bir ürün. Ben bu ürünü beğenmedim. Yaymak için nemli sünger kullandığım zaman dahi yaymak mümkün olmadı. Gün boyu performansına bakarsak ise, fondöten çok kalıcı ve ciltte yağlı durmuyor, cildi yağlandırmıyor.

Far Paleti : The Balm Foiled Again https://mevy.co/2F5WSPo

The Balm’da artık döviz kurundan dolayı yüksek fiyatlı ürünler arasında yerini aldı. The Balm paletlerini çok beğeniyorum ve çok kullanışlı buluyorum. Bu palet sekiz metalik, dört geçiş rengi olmak üzere toplam on iki rengi içerisinde barındıran bir palet. Kadife gibi dokusu ile hem parmakla hem fırçayla hem de ıslatarak çok rahatlıkla kullanabilirsiniz. Renkler birbirine çok rahatlıkla geçiyor. Gün boyu performansına gelecek olursak, gün boyu asla renkler uçmadı, göz altıma bulaşmadı. Çok kalıcı bir ürün.

Maskara : Smashbox Super Fan  https://mevy.co/2BYpbMA

Bu maskaranın en büyük etkisi kirpikleri tek tek ayırıp uzatmak. Kirpikleri gerçekten çok fazla uzatıyor ancak hacim vermek gibi bir etkisi yok. Gün sonunda ürünün kalıcılığına ve performansuna bakacak olursak, ürün hiçbir şekilde akmadı. Kirpiklerim aşağıya düşmedi ve hala kıvrık ve uzundu.

Lash Liner : Kat Von D https://mevy.co/2Vv6N70

Ürünü ambalajı, ürün şekli nedeniyle beğendim ancak uygulama kısmında başarısız. Göz içime sürmeye başladığım anda gözlerimi içerisindeki esanslar yakmaya başladı. Mantık olarak güzel fakat uygulamada başarısız bir ürün. Gözü kanlandırıp yaktığı gibi, gözü boyamıyor da. Gün sonunda üründen memnun değildim çünkü göz içimde renk kalmamıştı.

Highlighter Palette : Glam Glow https://mevy.co/2C3uxpx

Ambalajına baktığımız anda Victoria Secret’in telefon kapları gelecektir. Ürünün kapağını açtığımız zaman bizi üç renkli highlighter paleti karşılıyor. Hello Sexy yazılı bu üç güzel renkli highlighter, aydınlatıcı sevmeyen insana bile aydınlatıcıyı sevdirebilir. Ürünü uygulamak çok kolay. Fırçaya hemen geliyor ve ciltle anında doğal bir ışıltı gibi bütünleşiyor. Gün sonunda ürünün kalıcılığına baktığımız zaman ise, cilde yayılıp her yere sim sim bir görünüm yapmadı ve uçmadı. Performansına bakarsak, mutlaka tavsiye ederim.

Pudra : Mac x Patrick Star Sejt -02 https://mevy.co/2F8Lqm8

Ambalajı ile ilk görüşte beğeneceğiniz bir ürün. Mac’in Patrick Star ile yaptığı iş birliğinden çıkan bu özel koleksiyon ürünün içeriğine gelirsek, rengi transparan pudra gibi doğal ve herkese uyacak bir pudra. Kokusu, dokusu, etkisi ile çok başarılı. Kapatıcının çizgilere dolmasını engelliyor ve sağlıklı bir görünüm elde etmenize yardımcı oluyor. Gün boyu kullandığım zaman performansına baktığımda bu pudrayı çok beğendim çünkü concealerımın çizgilerime dolmasına olanak sağlamadı.

Ruj : Chanel Rouge Allure 960

https://mevy.co/2RcuW3L

Chanel’in renkleriyle birbirinden güzel bu rujlarının en güzel özelliği sürüm kolaylığı ve ürünün pudralı olup dudak çizgilerine asla dolmaması. Gün boyu baktığımız zaman, ilk izlenimde çok beğenerek kullanmış olsam bile, gün içerisinde rujum parça parça oldu ve dalgalandı.

Gloss : Mac x Patrick Starr Dazzleglass Sleigh Ride

https://mevy.co/2BXXjIr

Mac’in Patrick Star ile çıkardığı koleksiyondan olan gloss, yapı ve koku olarak çok güzel. Her renk, her dokuda ruja kolaylıkla uygulanabilir. Gün boyu kullandığım zaman performansına baktığımızda, ürünü beğendim. Herhangi bir yapış yapış hissiyatı vermedi ve hemen dudağımdan parlaklığı çıkmadı.

Triko : Koton

Oje : Flormar 048

https://mevy.co/2F8nlfi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *