Makyaj

HERKESE YAKIŞAN YILBAŞI MAKYAJI 🎄💄TEK MARKA MAKYAJ : KIKO

By  | 

2018’in gitmesi, 2019’un gelmesiyle birlikte hepimizi tatlı bir yeni yıl heyecanı sardı. Bu sene yılbaşı makyajımı daha önce hiç kullanmadığım ürünlerle yapacağım. Bu ürünlerin bazıları tam ilginç makyaj malzemelerine girecek cinsten ! Bol bol ürün kullandığım ve hepsini tek tek yorumladığım videom ile karşınızdayım. Umarım keyifle izlersiniz…

Makyaja cildimi nemlendirerek başlıyorum. Bunun için Kiko markasının Prime and Fix ürününü kullanıyorum. Bu ürünü hem makyaja başlamadan önce cildinizi makyaja hazırlamak için hem de makyajdan sonra makyajınızı sabitlemek için kullanabilirsiniz. Eklemek isterim ki, kokusu çok güzel. Ardından cildime makyaj bazı uyguluyorum, bunun için Kiko’nun Sparkling Holiday Water Drop makyaj bazını uyguluyorum. Bu ürünün yapısı kum taneleri gibi, minik minik bir sürü parçacık var içerisinde. Cildi çokça nemlendiren, bal kokulu ve incecik yapıya sahip olan bir baz.
Cildimizi nemlendirip makyaja hazırladığımıza göre, dudaklarımızı da makyajdan önce Kiko’nun Balsamo Labbra Lip Scrub’uyla nemlendiriyorum. Bu makyaj için fondöten seçimim full coverage olan ama pudra pudra durmayan bir fondöten. Kiko’nun Full Coverage 2 in 1 foundation and concealer olan bu ürününü tercih ettim. Ürün beklediğimin aksine kalıp gibi durmayan, pudra pudra görüntü vermeyen nefis bir fondöten. Fırçasından ve adından da anlaşıldığı üzere bu ürün hem fondöten hem kapatıcı görevi görüyor. Bu fondöteni Kiko’nun ilginç makyaj aletlerine koymak istediğim kabuki, içi süngerli, boş olan fırçasıyla uyguluyorum. Göz altı kapatıcısı olarak tercihim Kiko’nun Highlighting Effect Fluid Concealer’ı. Bu göz altı kapatıcısını da hem baking için kullanabileceğiniz, yumuşacık süngeriyle göz altıma, gözlük izi olan yerlerime ve burun kenarlarıma uyguluyorum. Sonraki bi adım pudralamak, kapatıcısı sürdüğüm ve parlamasını istemediğim bölgelere, özellikle T bölgeme ve göz altıma Kiko’nun transparan, kendinden puf pufu olan pudrayı geçiyorum.
Göz makyajıma Kiko’nun Smart Eyeshadow Palette 02 ürünüyle başlıyorum. Bu far paletinin içerisinde kahverengiden siyaha, göz pınarı aydınlatmak için olan renkten griye kadar her ton hem günlük hem gece makyajı yapabileceğiniz renkler var. Ben buradan kahverengi ve gri renklerini alıp, karıştırıp göz kapağıma uyguluyorum. Gözlerime biraz ışıltı katmak için harika dokusu olan, muhteşem renge sahip Kiko’nun Water Eyeshadow 200 numarasını kullanıyorum. Bu farı önce kuru ardından ıslatarak kullanacağım. Eklemek isterim ki, göz pınarlarını aydınlatmak için harika bir renk. Her tene, her göze yakışacak bir renk. Gözleri iyice aydınlatmak için Kiko’nun Glitter Shower Eyeshadow 02 numarasını uyguluyorum.
Göz kalemi olarak çift taraflı olan Kiko’nun Sparkling Holiday koleksiyonundan Double Eyeliner ürününü kullanacağım. Bir tarafı açık kahve, diğer tarafı koyu kahve. Göz içime açık rengini uyguluyorum. Koyu rengi ile de kenarlara gölge katıp, gözlerimi belirginleştiriyorum. Gözümün dış köşelerine başka ama enfes renkleri olan bu dört renkli, Kiko’nun yine Sparkling Holiday koleksiyonundan olan Eyeshadow Palette 01 ürününü kullanıyorum. Çok pigmentli bir ürün olduğun için azar azar sürüp daha sonra arttırıyorum. Eyeliner kullanmıyorum çünkü bordo ruj süreceğim için eyelinera gerek kalmayacağını düşünüyorum.
Kontüre gelecek olursak, Kiko’nun Smart Conturing paletini kullanıyorum. Kaş olmadan makyaj hep eksik kalıyor. Ben bir sürü renk alternatifi olan bir kaş kalemini uyguladım. Bende olan modeli, Kiko’nun Eyebrow Sculpt Automatic Pencil’ı. Yan açılı, çok pigmentli bir kaş kalemi. Bunu uyguladıktan sonra kaşlarımızı sabitlemek için Kiko’nun Eyebrow Designer ürününü kullanıyorum. Kirpiklerin makyajdaki önemini biliyoruz. Öncelikle çok eskiden önermiş olduğum Kiko’nun Base Volume Pre Mascara’sını kirpiklerime uyguluyorum. Biraz kuruduktan sonra maskaraya geçiyorum. Bu maskaranın adı 30 Days Extension Daily Treatment maskara. Adından da anlayabileceğimiz gibi bu maskaranın çok ilginç bir özelliği var. Bu maskarayı uyguladığımızda hem volüm vererek kirpikleri kaldırdığını hemde bakım yapıp, otuz günde kirpiklere sağlıklı bir görünüm verdiğini iddia ediyor. Bu maskarada en sevdiğim özellik ise, kat kat uygulamama rağmen asla kirpiklerim birbirine yapışmıyor ve defalarca uygulayıp istediğim o takma kirpik etkisini alabiliyorum.
Allık olarak Kiko’nun üçlü, tatlı renkleri olan Shade Fusion Trio Blush’ını uygulayacağım. Renkleri ve uygulaması çok güzel bir ürün. Rujumu sürmeden önce dudakları dolgunlaştıran Kiko’nun lip volume ürününü süreceğim. Bu ürün cidden işe yarıyor. Sürdüğüm zaman dudaklarım karıncalandı ve dudaklarımın o kendi bembeyaz rengini pespembe yaptı. Bu ürün dudaklarımı dolgunlaştırırken ben highlighter sürüyorum. Highlighter olarak, Kiko’nun Sparkling Holiday Liquid Highlighter’ını uygulayacağım. Bu aydınlatıcıyı yanaklarıma, burnuma ve göz pınarlarıma elim yardımıyla uyguladım, çok doğal bir ışıltı verdi. Dudaklarıma ruj sürmeden önce daha büyük göstermek için Kiko’nun Smart Fusion 517 numaralı kalemini uyguluyorum. Ruj olarak çok güzel bir bordo rengi tercih ediyorum. Kiko’nun Sparkling Holiday 07 numarasını uyguluyorum. Aslında mat olsa da ben altına lip balm sürdüğüm için hafif gloss etkisi verdi.

Simli Triko : Lc Waikiki
Oje : Kiko Sparklıng Holiday Chameleon 02

https://mevy.co/2QLm70g

Arka Plan Aksesuarlar : Bonvagon
https://mevy.co/2EIWxmc

Arka Plan Çiçek: RIBBON flowers & Design
İnstagram: ribbon_flowers
https://mevy.co/2Q7j2To

KIKO’yu Instagram’da takip edebilirsiniz:
https://www.instagram.com/kikomilanoturkey/

Videodaki Makyajımda Kullandığım Ürünler:

Prime : Kiko Prime & Fix Refreshıng Mıst Brume

Baz : Kiko Sparklıng Holiday Water Drop Face Base

Fondöten : Kiko Full Coverage 2 ın 1

Lıp Balm : Kiko Nourıshıng Lıp Balm

Far Paletleri :

Kiko Smart 02 Eyeshadow Palette

Kiko Sparklıng Holiday 01 Party Tıme

Göz Kalemi : Kiko Crayon Yeux 03

Parlak Farlar :

Kiko Glıtter Shower 02

Kiko Long Lasting 200

Concealer : Kiko 02 Hıghlıghtıng Effect Fluıd Concealer

Kontür : Kiko Smart 01 Contourıng Palette

Allık : Kiko Shade Fusıon Trıo Blush 01

Pudra : Kiko Face Fıxıng Powder

Lip Volume : Kiko Plumpıng Effect Lıp Cream

Highlighter : Kiko Sparkling Holiday Likit

Kaş Kalemi : Kiko Eyebrow Sculpt Crayon 04

Kaş Jeli : Kiko Eyebrow Desıgner Gel

Maskara Bazı : Kiko Base Volume Pre

Maskara : Kiko Noir Traitement Cils

Dudak Kalemi : Kiko Smart Fusıon 517

Rujlar :
Kiko Sparkling Holiday 01 Caramel Rose
Kiko Sparkling Holiday 07 Ardent Wine

Makyaj Temizleme Suyu : Kiko Pure Clean Mıcellar Bıphase Water

Sünger : Kiko Precısıon Make up Blender

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *