Makyaj

UZAKDOĞULULARIN INSTAGRAM HİLELERİ! 😱

By  | 

Uzak Doğulu Teknikleriyle Makyaj

 

Uzak Doğulu kadınların ne kadar güzel ve ilginç teknikleri kullanarak makyaj yaptığını özellikle Youtube ve Instagram’da karşılaştığımız videolarda görebiliyoruz. Videolarda işe yarıyor evet, peki gerçekten işe yarıyor mu ? Uzak Doğuluların ilginç makyaj tekniklerini sizler için gösterip uyguladım. Gelin bakalım bu teknikler işe yarıyor mu ?

Ruj karıştırarak yeni bir ruj elde etmek

Videoda bu uygulamayı yapan kadın, mavi ve kırmızı rengi çiz çizgi yan yana sürerek yeni ve güzel bir renk bir renk elde ediyordu. Ben de mavi ve kırmızı rujumu videoda izlediğimiz gibi küçük çizgiler koyarak, aralıklarla renkleri yerleştirerek dudağımı uygulamaya hazır hale getirdim. Son adım olan, renkleri karıştırıp yeni bir renk elde adımı başarılıydı; yeni bir renk elde ettim evet ama videoda olan renkler gibi bir renk değildi. 

 

Fondöten ile ruj açma

Bu uygulama yine ruj ile alakalı bir makyaj tekniği. Bu uygulamada kadın, dudağına bir ruj sürüp dudağının kenarlarına concealer ya da fondöten ile noktalar koyup, üzerinden de pudra ile geçiyordu. Ben de kırmızı rujumu sürdüm ve videodaki gibi dudağımın alt ve üst kenarlarına concealer ile noktalar koydum. Onu beauty blender ile yaydıktan sonra üzerini pudraladım. Sonuç başarısızdı, bir şey yemişim sonra rujum her yerime bulaşmış gibi oldu. Halloween makyajı yapıyor olsaydım bu tekniği kullanırdım.

 

Kürdan ile eyeliner çizmek

Bu uygulamanın işe yarayacağına çok güveniyorum çünkü gayet işe yarar bir yöntem. Bu uygulama da kürdana eyeliner sürüyoruz ve gözümüze yerleştirip yatay şekilde birleştiriyoruz. Ben burada eyeliner olarak Bobbi Brown’un jel eyelinerını uyguladım. İlk adım, jel eyeliner ile kürdanı boyamak. Bir sonraki adım hazırlamış olduğumuz kürdanı göz kapağımıza düzgün bir şekilde yerleştirerek bastırıyoruz ve ardından kaldırıyoruz. Sonuç tahmin ettiğim gibi çok başarılı oldu. Ancak kuyruk çizmek kesinlikle olmuyor. Hem gözü acıtıyor hemde çok kalın ve yamuk bir eyeliner kuyruk çizgisi oluyor.

 

Dudak büzerek ruj sürmek

Bu teknik diğerlerine göre biraz daha farklı ve komik bir uygulama. Dudağınızın üst ve alt orta noktasına ruj sürüyorsunuz ve komik, hızlı dudak hareketleriyle rujunuzu bir güzel sürüyorsunuz. Burada dikkat edilmesi gereken uygulama, dudağı tam olarak kapatmak, gerçekten hızlı hareketler ile dudağımızı açıp kapatmak ve sağa sola oynatmak. Gerçekten işe yarayan bir teknik. Taşan noktaları elinizle ya da kulak çöpü yardımıyla sildiğiniz takdirde gayet güzel bir şekilde kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta, kremsi bir likit ruj kullanmak olacaktır çünkü eğer mat bir ruj kullanırsanız yaymak mümkün olmayacaktır.

Cımbız ile kaş çizmek

Bu uygulama için bize lazım olan malzemeler, cımbız ve kaş kalemi ya da pomat. Bu uygulama için kaş pomadı kullanmayı tercih ettim. Cımbıza kaşımıza süreceğimiz pomattaki rengi uyguluyoruz. Ardından kaşımıza, hafif cımbızı kısarak yerleştiriyoruz. Kaldırdıktan sonra çizdiğimiz kalıbın içini kaş kalemi ile boyuyoruz. Çok şaşırdım asla işe yaramayacağını düşünüyordum ama kaşın altını ve üzerini concealer ile temizlesek gayet güzel bir uygulama olacak. 

 

Göz altını kaldırıp aydınlatmak

Bu uygulama hem makyaj tekniği olarak uygulanması çok yanlış hemde çok tehlikeli. Bu videoda izlediğimiz kadın, göz altına makas ile aşağıdan torbaya doğru baskı yaparak kaldırıyor. Ben makas kullanmayı değil, kulak çubuğu kullanmayı tercih ettim. Göz altımı kulak pamuğu ile kaldırıp, o şişkinliğin belli olduğu yere aydınlatıcı sürdüm ancak göz altımdaki torbaları bilerek gereksiz bir şekilde belirgin yapmış oldum. Büyük bir ihtimalle bu uygulamanın onlar için amacı, gözleri daha büyük göstermek. Aynı uygulamayı çatal ve tel toka ile de yapıyorlar.

 

Far karıştırmak

Burada farklı renk olan farları göz kapağına çizgi çizgi sürüp karıştırıyoruz. Ben bilerek, renklerin belli olması adına mavi, sarı, mor, kırmızı, yeşil gibi renkler kullandım. Göz kapağıma kısa kısa çizgiler halinde farları sürdüm. Ardından bu farları karıştırma fırçası ile homojen bir şekilde karıştırıyoruz. Karıştırdığımızda yeni bir renk elde ediyoruz. Ben bu uygulama ile elde ettiğim rengi pek sevemedim.

 

Çatal ile burun kontürü

Bu aslında ilginç bir taktik değil artık bizim için. Ancak ben daha önce denemediğim için yine de denemek istedim. Burnumuza çatalı yerleştiriyoruz ve kontür yapacağımız rengi alıp karıştırma fırçası yardımıyla burnumuza uyguluyoruz. Ben karıştırma fırçası ile değil de, ince bir fırça ile uygulamayı tercih ettim. Bu uygulama için dikkat etmemiz gereken nokta Aslında uygulanabilir ama bilemedim.

 

Parmakla gloss göz makyajı yapmak

Bu uygulama aslında çok trend olan bir makyajı yapmak için birebir. Hem vakitten tasarruf edeceğiniz bir uygulama. Parmağınıza biraz far alıp, farı doğrudan göz kapağınıza uyguluyorsunuz. Ardından biraz dudağımıza sürdüğümüz glosstan parmağımıza alıp, göz kapağımıza uyguluyoruz. Bu gloss sürme adımını fırça ile de yapabilirdim ancak o zaman fırçaları temizlemek çok zor olacaktır.

 

Siyah göz kalemi ile ruju koyulaştırmak

Bu tekniği cidden anlayamadım. Siyah göz kalemi ile dudağımızın önce içerisine üç çizgi ardından kenarlarına çerçeve yapıyoruz. Bunun üzerine son adım olarak ruj sürüyoruz. Asla işe yaramayan gereksiz bir uygulama.

 

Triko: Lc Waikiki

Oje : Flormar 

https://mevy.co/2EzmKUr

Arka Plan Aksesuarlar;

https://mevy.co/2Es1mPZ

Arka Plan Çiçek: RIBBON flowers & Design

İnstagram: ribbon_flowers

https://mevy.co/2Q7j2To

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *