Makyaj

İlginç Instagram Hilelerini Denedim!

By  | 

Pinterest ve Instagramda gördüğümüz güzellik hilelerini, kolay makyaj uygulama tüyolarını ilginç instagram hilelerini denedim videomda deneyip gerçekten işe yarayıp yaramadıklarını incelemek istedim. Bazıları pratik olmayıp işe yaramıyor olsa da günlük hayatta işimizi kolaylaştırabilecek olanlar da var. Siz de benim incelediklerimi denemek isterseniz sonuçlarını ve bildiğiniz benzer hileleri paylaşmayı unutmayın! 🙂

Dolgun Dudaklar

Doğal yollarla dudakları dolgunlaştırdığı iddia edilen bazı yöntemler ortaya atılıyor. Bunlardan biri de nane yağı. Nane yağını lipstick ile karıştırdığınızda yakıcı etkisiyle birlikte dudakların kabarmış, dolgun bir görünüm kazandığını duymuştum. Denedim ve evet dudaklara karıncalanma hissiyle gelen bir dolgunluk veriyor. Ancak nane yağının yakıcılığının çok hassas ciltlerde iritasyona neden olabileceğini düşünüyorum. Bir damladan fazla kullanmamanızda fayda var.

Kolay Eyeliner

Eyeliner makyaj yapan herkesin severek kullandığı bir ürün. Ama gelin görün ki uygulaması hiç de kolay değil. Bunun için bir güzellik hilesi ileri sürülmüş. Tel tokanın uçlarına eyelinerı fırçası yardımıyla sürüp göz kapağınızın bitimine bastırak, damgalar gibi uyguluyorsunuz. Oluşan kuyruk şeklinin içini doldurarak da daha düzgün çizilmiş bir hat elde edebiliyorsunuz. Benim denediğim eyeliner biraz kurumuş olduğundan bastırmama rağmen tam oturmadı. Sonrasında içlerini doldurduğumda biraz daha toparladı. Güzel bir eyeliner ve etkili bir bastırmayla kuyruk şeklini elde ettikten sonra biraz rötuşlar biraz da altını ve üstünü temizlerseniz işe yarar diyebileceğim bir hile.

İkinci kolay eyeliner sürme hilesi ise oldukça ilginc. Kürdan benzeri diş iplerinin ip kısmına yine eyelinerı sürüp, gözünüze bastırarak çapraz şekilde uygularsanız elde edeceğiniz ince kuyruk çizgilerini doldurarak kolay eyeliner çekebileceğiniz söylenmiş. Uzun uğraşlar sonucu süpermarketlerden birinde bulduğum bu diş iplerini alıp denedim.

Fan Fırça

Kontür uygularken çok işe yarayan fan fırçaları bilirsiniz. Normal geniş bir allık ya da pudra fırçanızı tel toka yardımıyla yelpaze gibi genişleterek kontür yapmak mümkün mü? İnternete göre evet mümkün. Ben de denedim. Bir allık fırçamı büyük boy iki tel toka yardımıyla yelpaze gibi genişlettim. Favori allıklarımdan birini uygulayarak kontür yaptım. Videoda da izlediğinizde göreceksiniz gayet işe yarıyor. Eğer fırçalara ayrı ayrı para vermek istemem derseniz uygulayabilirsiniz.

Oje Matlaştırma

Bana kalırsa bu hile mat ojeler çıkmadan önce bulunmuş olmalı. Zira artık bu iş için mat ojeler, matlaştırıcı spreyler mevcut. Ama söylediklerine göre evdeki malzemelerle de bunu yapmak mümkün-müş. Mısır nişastasını ojenizle karıştırıp sürdüğünüzde oje matlaşıyormuş. Denemem ve hayal kırıklığına uğramam ışık hızıyla gerçekleşti. Birincisi ojenin rengini değiştirdi daha açık bir tona dönüştürdü. İkincisi de oje tırnağımda pütür pütür sanki bozulmuş kurumuş bir oje kullanıldığında olduğu gibi bir hal aldı. Ben kendi deneyimimi yorumlayacak olursam işe yaramadığını söyleyeceğim.

Soyarak Oje Çıkarma

İlginç makyaj malzemeleri videomda incelediğim Models Own markasının aseton kullanmaya son veren ojeyi soyarak çıkarmaya yarayan ürününü hepimiz çok sevmiştik. İşte o ürün yerine evde kendiniz hazırlayabileceğiniz bir hile varmış.

Şöyle ki bir miktar tutkalı 1 çay kaşığı kadar suyla karıştırıp ojenizin altına sürüp kuruttuktan sonra ojenizi sürüyorsunuz. Çıkarmak istediğinizde ise tırnağınızdan soyarak çıkarmanız mümkün hale geliyor. Ben de Models Own ürünü çok sevdiğim için karşılaştırma yapmak için denedim. Tutkalı suyla karıştırarak tırnağıma uyguladım. Üzerine 1 kat oje geçtim. İkisi de kuruduktan sonra soymaya çalıştığımda başarılı sonuç elde edemedim 🙁 Models Own ile oje tek bir katman halinde soyularak kolayca çıkarken bunda parçalandı, tırnağımda kalıntılar bıraktı.

Saç Elektriklenmesi

Saçlarımız her zaman umduğumuz formda olmayabiliyor. Bazen iyi günleri bazen de kötü günleri oluyor. Kötü günlerden biri de çok elektriklendiği, küçük saçlarınızın bağımsızlığını ilan ettiği zamanlar. İşte böyle günlerde size deneyip gerçekten işe yarıyor diyeceğim bir tavsiye, taktik, hile ne derseniz bir önerim var. Bir ıslak mendili kurutup, dişli tarağınıza geçirip saçınızı taradığınızda bir mucizeye tanıklık edeceksiniz! Ben inanamayıp 2 kez denedim ve her denemede uçuşan o minik saçları yatıştırmayı başardım. Bence işe yarıyor! :))

T-shirt: Mango
İnsan figür biblo: Mudo Concept
Mavi Küp: Mudo Concept
Kırmızı Blok Mum: Mudo Concept

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *