Makyaj

ÇILGIN PARTİ MAKYAJI 💄💃🏼🎶

By  | 

Parti makyajı deyince gözümde birçok görünüm canlanıyor. Simli gözler, kalın eyelinerlar, renkli rujlar… Seçmek için çok zorlansam da sizler için bende görmeye alışkın olmadığınız ve on beş dakikanızı bile almayacak bir makyaj hazırladım. Saçım, makyajım ve kıyafetimle umarım sizlere yararlı bir video olmuştur. İyi seyirler !

Videoda Kullanılan Ürünler :

Bazlar :
Makyajın ilk adımı mutlaka cildi nemlendirmek ve baz ile makyajı daha kalıcı kılmaktır. Ben de bu parti makyajım için iki farklı bazı karıştırdım ve cildime makyaj öncesinde uyguladım.

Maybelline Face Studıo Prime 10
https://mevy.co/2sg2Zcl

Maybelline Face Studıo Prime 20
https://mevy.co/2GMPavZ

Fondöten :
Fondöten olarak iki farklı ürün seçtim ve uyguladım. Biri daha kapatıcıyken diğeri cildi daha canlı, nemli göstermek için etkili. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, ikisinin de ya su bazlı ya da yağ bazlı olmalıdır.

Kiko Full Coverage 2-IN-1
https://mevy.co/2VEBAhD

Essence Fresh & Fıt Healıty Glow
https://mevy.co/2QYK98t

Concealer :

Kiko 02 Hıghlıghtıng Effect Fluıd Concealer

https://mevy.co/2VEBAhD
Göz altlarının aydınlık ve net görünmesini isteyenler mutlaka yüksek kapatıcılı bir ürün uygulamalıdır. Ben bu makyajım için kapatıcılığı yüksek, ince yapılı bir ürün seçtim. Önce göz makyajımı yaptım, ardından göz altıma concealer sürdüm çünkü yaptığım göz makyajı fazlasıyla koyu ve sim içerdiği için göz altıma dökülme ihtimali çok yüksekti.

Kaş Pomatı : Benefıt Ka-Brow!
https://mevy.co/2PHsBI9
Makyajımın kalıcı ve özenli görünmesini istediğim zamanlar uyguladığım kaş ürünü mutlaka Benefit’ten yana oluyor. Bu makyajımda da Benefit’in Ka-Brow ürününü kullanmayı tercih ettim. Bu ürün oldukça kolay uygulanıyor ve ne kadar terlersem terleyeyim kaşımdan çıkmıyor.

Far : Anastasia Soft Glam
Soft Glam Eyeshadow Palette
Göz kapağıma baz olarak açık ten rengi bir renk geçtim. Bu uygulama sayesinde göz kapağımda herhangi bir renk eşitsizliği kalmadı. Bu aşama için Anastasia’nın Soft Glam paletini kullandım.

Pudra : Kiko Invısıble Touch
https://mevy.co/2rUmI10
Yeni keşfim olan Kiko’nun transparan pudrası doku ve performans açısından oldukça başarılı bir ürün. Göz altıma concealer uyguladıktan sonra pudra ile sabitledim. Bu pudra, çizgilere ürün dolmasını engellediği gibi uygulanan bölgeleri soluk ve cansız göstermemekle beraber doğal bir görünüm veriyor.

Maskara Bazı : Dıor Show Maxımızer 3D
https://mevy.co/2RESvl1
Maskaradan önce baz uyguladım. Bu aşamayı yaptığım zaman kirpiklerim daha hacimli, uzun ve kıvrık oluyor. Dior’un maskara bazı oldukça başarılı ve etkili bir ürün.

Maskara : Maybelline Lash Sensational
https://mevy.co/2TfFKKO
Yıllardır vazgeçilmez maskaram, Maybelline’nin Lash Sensational maskarası. Bu maskara kirpikleri en dibinden tutup en ucuna kadar kavrıyor ve uzatıyor. Simsiyah yaptığı için kirpikler olduğundan daha hacimli, dolgun ve uzun görünüyor.

Dudak Kalemi : Flormar 237
https://mevy.co/2LZmaQy
Ruj uygulamasından önce mutlaka dudak kalemi ile dudağı çizmenizi öneririm. Bu adımı uyguladığınız zaman hem dudaklarınız daha dolgun hem rujunuz daha kalıcı olacaktır. Ben bu makyajımda nude renkli Flormar’ın 237 numarasını uyguladım.

Göz Kalemleri :

Note Smokey Eye Pencil Black 01
https://mevy.co/2M1MtFN
Göz altıma ve göz içime siyah göz kalemi uyguladım çünkü göz makyajında yaptığım eyeliner uygulaması, göz altımda bir renk istedi. Göz altıma siyah kalem sürüp hafifçe dağıttığım zaman o görüntüyü tamamladı.

Maybelline Lastıng Drama Carbon Matte 820
https://mevy.co/2CYxM3g
Siyah kalemden önce Maybelline’nin lasting drama carbon matte 820 kalemini uygulamıştım ancak bu kalemin bu makyaj için dezavantajı, kalemi göz altıma uyguladığım zaman kalem dağılmıyor ve çok net kalıyor. Bu dağılmamış görüntü bu makyaja yakışmadı.

Ruj :

Sephora Cream Lip Stain Metal Mor
https://mevy.co/2zXYf1G
Birbirinden farklı metal renkleri ve yağ gibi kayan kolay sürümüyle Sephora’nın bu rujları parti makyajı için gayet uygun olmakla beraber benim makyajıma abartı olsa bile, göz makyajınızı daha hafif tuttuğunuz zaman rahatlıkla uygulayabileceğiniz bir ruj.

Parlatıcı :

Douglas Glitter Lip Gloss
https://mevy.co/2TAClGD
Dudak kaleminin üzerine ya da doğrudan dudağa rahatlıkla uygulayabileceğiniz güzel bir dudak ürünü. Ben bu glossu Flormar’ın dudak kaleminin üzerine uyguladım. Performans açısından son derece başarılı ve kalıcı bir ürün.

Kontür Paleti :

Mac Studıo Fıx Sculpt And Shape Contour Palette
https://mevy.co/2R3jJ5q
Yeterince abartılı bir göz makyajı yaptığım için çok abartılı kontür yapmak istemedim. Biraz elmacık kemiklerime, biraz burnumu Mac’in kontür paleti ile kontür yaptım.

Simli Eyeliner :

L’oreal Paris Glıtter Fever
https://mevy.co/2TJmKEX
L’oreal’in yeni çıkan ve hologram, gümüş gibi farklı renkleri olan bu glitter, göz ürünleri ile çok kolay bir şekilde ister parti makyajı ister gece makyajı yapılabilir. Ben bu makyajım için Paris Disco rengini seçtim. Yaptığım kalın eyeliner uygulamasının üzerine bu mavili morlu eyelinerı uyguladım.

Eyeliner :

Maybelline Gel Eyeliner
https://mevy.co/2SMcTy2
Eklips’in eyeliner aparatını gözüme yerleştirdikten sonra eyeliner uygulamasını yapabilmek için Maybelline’nin gel eyelinerını uyguladım. Bu eyelinerın rengi çok güzel olmakla beraber uygulaması çok kolay.

Allık :

Mac Melba
https://mevy.co/2Tqz5O7
Bu makyaj için dudaklarım nude olduğunda allığa ihtiyaç duymadım ancak dudaklarıma Sephora’nın metalik mor rujunu uyguladığım zaman yanaklarımda biraz renk istedim. Bu aşamada Mac’in Melba allığını kullandım.

Highlighter :

Dior Skin Nude Aır Lumınızer Holo Pink 001
https://mevy.co/2Ce6DIm
Makyajın son adımı aydınlatıcı. Dior’un hologram yansımalı, pembe highlighterıyla makyajımı tamamladım. Biraz elmacık kemiklerimin üzerine, burnumun ucuna ve çeneme uyguladım. Rengi doğal değil ancak bu tarz abartılı bir makyaj için uygun bir ürün.

Triko : Koton

Oje : Pastel 106
https://mevy.co/2QftdoJ

Arka Plan Aksesuarlar:
https://mevy.co/2E9gvFP
Arka Plan Çiçek : RIBBON flowers & Design
İnstagram: ribbon_flowers
https://mevy.co/2Q7j2To

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *