Bakım

Değişik Bakımları Denedim

By  | 

Hayli ilginç 4 farklı güzellik bakımını denediğim bir video hazırladım. Her biriyle ilgili detaylı değerlendirmelerimi ve nasıl uygulandıklarını -140 Derecede Donduruldum, Havyar & Mumya Maskesi videomda görebilirsiniz. Umarım keyifle izlersiniz.

Cryoterapi https://mevy.co/2xaYTYn

İlk olarak fazlasıyla ilgimi çeken ve dünyada oldukça popüler bir uygulama. Prens Harry’nin çiçeği burnunda eşi Meghan Markle düğün öncesi bu uygulamayı yaptırmış. Victoria’s Secret modelleri de defilelerden önce bu uygulamayı yaptırıyorlarmış. İsmi Cryotherapy. Kaba taslak anlatacak olursam kendinizi bir buzdolabına sokmak gibi 🙂 -140 dereceye kadar soğutulmuş bir kabinin içine girip 1 buçuk dakika boyunca kalıyorsunuz. Girerken termal eldiven, termal çorap, ayakkabı ve kulaklarınızı kapatmak için kulaklık giymek şart. Öncesinde de tansiyonunuz ölçülüyor. Zaten uygulamayı yapan da ya hemşire ya da uzman terapist oluyor. İçeride sürekli hareket etmek önemli.

Çıktığımda kendimi inanılmaz iyi hissettim. Başta acaba nasıl dayanabilirim bu kadar soğuğa diye tereddüt etmiştim ama çok kolay oldu. Kendimi çok dinç, enerjik ve cildimi çok sıkılaşmış hissettim.

İkinci sırada Cryoglow denen benzer mantıkta yüze uygulanan soğuk terapisini denedim. Makyajla dahi cildinize uygulanabiliyor. Yaklaşık 20 dakika boyunca yüzünüze -160 derecelik soğuk hava uygulanıyor. Amacı de cildin kolajen üretimini tetiklemek, parlaklık ve pürüzsüzlük kazandırmak.

Terapi öncesinde kendimi yorgun ve göz altlarımda da bir ağırlık hissediyordum. Terapi bittiğinde sanki sabah erken saatte uyanmamışım gibi sağlıklı ve dinlenmiş bir ifade vardı yüzümde. Eminim ki uzun süreli uygulamalarda bir kaç seans uygulandığında göz kenarlarına ve çevresine, göz altlarındaki şişliklere etkisi olacaktır.

Havyar Maskeski ve Oxymask https://mevy.co/2kdGCjv

Havyar bakımı! Merak ettiklerimden bir diğeri. Hepimiz sık sık kozmetik sektöründe havyar içerikli ürünleri görüyorum. Havyarlı fondöten, havyarlı krem… Ben de havyarlı cilt bakımını denedim.

Dudaklarımı ve gözlerimi de dahil tüm yüzümü kapatacak şekilde uygulandı. Cildim yumuaşcık pamuk gibi, pırıl pırıl ve ışıl ışıl oldu. Gerçekten bir nem bombası.

Son olarak da bir süper kahraman maskesini andıran maskesi ile Oxy terapi uygulamasını denedim. Önce cildimi güzelce temizledik sonra da  C vitamini özlü bir serum sürdük. Sonrasında da saf oksijen ve elmas uçlu bir başlıkla radyofrekans verildi cildime. Yeşil renkli, yosun özlü soyulabilen maskeyi de uyguladıktan sonra kırmızı ışık veren maskeyi taktık. Tümü bittiğinde de cildim yumuşacıktı ve inanılmaz iyi hissettim.

Videonun girişinde ve kapanışta giydiğim elbise: Adil Işık

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *