Bakım

Dünyanın En Güzel Maskesini Denedim

By  | 

Son aylarda peşinden koştuğum simli maskenin sonunda ülkemize gelmesiyle deneyip merakımı giderdim. Eminim siz de benim gibi merak içindesiniz o yüzden bu ışıl ışıl maskeyi uygulamalı olarak gösterdiğim ve etkilerini anlattığım dünyanın en güzel maskesini denedim adlı bir video hazırladım. Umarım keyifle izlersiniz.

Kutusunda ve internet sitesinde okuduğuma göre ciltteki renk eşitsizliklerini giderdiği, cildi sıkılaştırıp sağlıklı bir görünüm kazandırdığı vaad ediliyor. Bakalım gerçekten de vaadlerini yerine getiriyor mu? Yapısı nasıl? Uygulaması ve çıkarması zor mu? Simler cilde temas ettiğinde acıtmıyor mu? Hepsi aklımda soru işaretiydi…

Temiz cildime kutunun içinden çıkan fırça yardımıyla uyguladım. Uygulaması kolay. Ne çok akışkan ne de donuk bir yapıda o yüzden kolayca sürebiliyorsunuz. Hatta slime kıvamında diyebilirim. Simler işin esprisi aslına bakarsanız maskeyi eğlenceli kılmak adına tasarlanmış ve gerçekten de öyle. Daha kapağını açtığınız anda o parıltıyı görmek insanın keyiflendiriyor. Slime kıvamlı maskenin içinde kaldığı için de aslında cildinize temas etmiyor ve dolayısıyla yüzünüzü çizmesi gibi olumsuz bir etkisini de görmek mümkün değil.

Tüm yüzüme uyguladıktan sonra önerilen bekleme süresi olan 30-45 dakika kadar beklemeye başladım. Yavaş yavaş kuruyup gerginleşmeye başladığını hissedebiliyorsunuz zaten. Ben soyulması kolay olması için 50 dakika kadar bekledim. Yalnız sürerken ve sürdükten sonra saçlarınızın maskeye yapışmamasına özen gösterin hatta tamamen toplayıp bir saç bandı takın.

Tek parça halinde kolayca soyduktan sonra kalıntıları da ılık suyla, başka hiç bir temizleme ürünü kullanmadan temizledim. Özellikle seyahat sonrası cildimdeki kiri ve donukluğu aldı. Cildime berrak, aydınlık bir görünüm verdi. Siyah noktalarımı ve gözeneklerimi de kısmen arındırdı. Fiyatı dolayısıyla sık sık alır kullanır mıyım bilmiyorum ama cildime ışıltı verdiği kesin!

Arka Plan: Mudo Concept
http://mevy.co/2ptgQer
http://mevy.co/2poeVHP
http://mevy.co/2zJuV9S

Videodaki makyajım:
Charlotte Tilburry Pillow Talk Lipstick
L’oreal Paradise Extatic Mascara
L’oreal True Match Concealer Fair/ Light
Givenchy Matissime Velvet Foundation
Benefit Hoola Lite
Mac Eye Shadow x15 Warm Neutral

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *