Makyaj

Makyaj Fırçası Temizleme Makinesi

By  | 

Her kullanımın ardından makyaj fırçası temizlemeye üşenen, bu süreyi erteleyenlerdenseniz bu duruma çözüm sunmayı amaçlayan makyaj fırçası temizleme makinesini denemek ve görüşlerimi sizlerle paylaşmak istedim. LILUMIA markasının ürettiği bu makine henüz Türkiye’de satılmıyor, ben de Amerika’dan aracı firma ile satın aldım. Ürün bana ulaştıktan sonra da videomu hazırlarken ilk kez kutuyu açıp sizlerle bu süreci deneyimlemek için Makyaj Fırçası Temizleme Makinesi videomu hazırladım, umarım keyifle izlersiniz.

Almaya değer mi değmez mi bilmiyordum ama bu tür bir makinenin olduğunu öğrendiğimde denemek istedim. Dört farklı renk seçeneği vardı ben pembe rengini satın aldım. Bu renklere Paris, Tokyo, Dubai, New York isimlerini vermişler. Bendeki Paris rengi olanı ve bunu da kozmetik rengine uygun diye seçtim zaten pembe de sevdiğim renklerden biri…

LILUMIA’nın kutusunu açar açmaz yumurta şeklinde bir makine çıkıyor. Ekstra monte etmeye gerek kalmadan kullanıma hazır halde bulunuyor. Ayrıca kutunun içinden adaptörü çıkıyor ama bu Amerika’ya uygun olduğu için Türkiye’ye uygun priz başlığını ek olarak satın aldım.  Bir de kutudan makinenin ölçü kabı çıkıyor, bu kapla su ve solüsyonu makineye ekleniyor. LILUMIA’nın kendine ait fırça temizleme solüsyonu da vardı ama Türkiye’ye sıvıların girişi bazı sınırlamalar kapsamında olduğu için bu solüsyon gelmedi. Onun yerine ben fırçaları temizlemek için bebek şampuanı ve su karışımını makineye eklerim diye düşündüm.

Fırçaları temizlemeye başlamak için, ilk olarak makinenin kapağını çıkarıp içerisinde ki fırça yerleştirme aparatını çıkardım, kalın ve ince çeşitli fırçalarımı bu aparata yerleştirdim. Fırçaların sapları yukarıda kalacak şekilde her birini bu aparata ekledim ve makineye tekrar monte ettim. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, fırçaların ıslak olmaması gerektiği… Eğer yeni kullandığınız fırçanızı da makinede temizlemek istiyorsanız, havlu kâğıt ya da bezle bu ıslaklığını giderebilirsiniz. Ben de bazı fırçalardaki nemi alıp makineye yerleştirdim.

Makinedeki dokulu zemine fırçaların sürte sürte temizlenmesi için fırça uçlarının bu zemine hafifçe temas etmesi gerekiyor. Buna göre ben de ayarlamaları yaptım. Ardından, makinenin su haznesine maksimum seviyeye kadar ılık su doldurdum. Ölçü kabındaki solüsyon ölçüsüne kadar da bebek şampuanı ve su karışımımı ekleyip, fırçaların temas ettiği zemine döktüm. Son olarak makinenin kapağını da kapattım ve mavi ışık yandığında başlamaya hazır olduğunu görüp düğmeye bastım. Fırça uçlarını dokulu zemine sürterek temizlemeye başladı ama bazı fırçalarımın hiç temizlenmediğini de bu aşamada gördüm. Makine yıkama işlemini sürdürdü ve 3 aşamada temizleyip, duruladı. Kendim yıkarken de zorlandığım fırçalarım maalesef yeteri kadar temizlenmedi.

Yıkama ve durulama işlemi bittikten sonra fırçaları yerleştirdiğim aparatı çıkarıp, fırçalardaki fazla suyu elimle sıktım ve bunu yaparken fırçaların çok da temizlenmediğini görmüş oldum. Fondöten kalıntıları hala fırçada olduğu için LILUMIA fırça yıkama makinesi maalesef beklentilerimi karşılayamamış oldu. Fırçaları kendim daha iyi temizliyorum diyebilirim ama tabi pratik ve hızlı bir çözüm için yine de LILUMIA’dan umutluydum.

Bahsettiğim makyaj fırçası temizleme makinesini adım adım detaylarıyla görmek için videomu da izlemeyi unutmayın. Umarım sizler için de faydalı olur, yorumlarınızı bekliyorum.

Gömlek: Zet
Ruj: MAC Runway Hit

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *