Makyaj

Makyaj Fırçaları

By  | 

En temel makyaj fırçaları tabiki Fondöten, pudra, allık, ve far fırçası. Bu fırçalar yardımıyla makyajınızı en iyi şekilde sonuçlandırabilirsiniz. Zamanla bu fırçalarınızı çeşitlendirerek, makyajınızı da detaylandırabilirsiniz.

  1. Fondöten Fırçası

Bu fırçaların en önemli özelliği yumuşak kıllı ve kolay kontrol edilebilir olmasıdır. Üç tür fondöten fırçasından bahsedeceğim; yassı, yuvarlak uçlu, kabuki. Yassı fırça ile fondöteni sürerken aşağı doğru hareketler yapmak gerekir bu nedenle de iyi uygulanmazsa çizgi çizgi bir görünüm elde etme olasılığı çok yüksek olur, kullanımı biraz daha zordur. Benim yeni fırça alacaklara tavsiyem, yuvarlak uçlu fondöten fırçalarını kullanmanız yönünde olur çünkü bu fırçalar ile fondöteni cildinize daha rahat uygulayabilirsiniz. Ayrıca, yuvarlak uçlu fırça satın alırken, sentetik ve doğal kıllı karışık olanları tercih ederseniz fondöteni çekmeden cildinize uygulamanızı sağlar. Diğer bir fondöten fırçası da küt yapılı, sert kıllı Kabuki fırçalardır. Bu fırçalarla, BB Krem, sıvı fondöten gibi ince yapılı ürünleri sürerseniz, en iyi sonucu alırsınız. İnce yapılı fondötenleri elinizle sürmeye kıyasla, Kabuki fırçalarla uygularsanız daha yoğun bir görünüm elde edersiniz.

  1. Makyaj FırçalarıPudra Fırçası

Pudra fırçası ile ister tampon isterseniz de dairesel hareketlerle pudrayı uygulayarak fondöteninizi sabitleyebilirsiniz. Pudra fırçası alırken yüzünüzün büyüklüğüne göre bir fırça seçerseniz daha rahat kullanabilirsiniz.

  1. Allık Fırçası

Ucu kesik ve yassı allık fırçaları diğer bilinen adı ile “flat” fırçalar, hem allık hem de kontür için beraber kullanılabilir.

  1. Far Fırçası

Göz makyajı için olmazsa olmazlardan biri far fırçasıdır. Bu fırça ile göz makyajınıza baz hazırlamak için farı tampon hareketlerle göz kapağınıza rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Tek renk farla göz makyajınızı tamamlayacaksanız bu fırça yeterli olur.

  1. Klasik Far Fırçası

Yassı yapılı bu fırça ile, baz uygulamasından sonraki seçtiğiniz rengi göz kapağınıza uygulayabilirsiniz.

  1. Kalem Fırça

Göz pınarını aydınlatmak, derinlik katmak ve kirpik diplerine far sürmek için kalem fırçayı kullanabilirsiniz.

  1. Blending Brush ( Far karıştırma fırçası)

Gözün katlanma yerini gölgelendirmek için karıştırma fırçası tercih etmenizi öneririm. Blending brush ile ayrıca burun kenarlarınıza kontur yapabilir, yanaklarınıza aydınlık katmak için de kullanabilirsiniz.

  1. Eyeliner Fırçası

Jel eyeliner için ince, çok ince ya da kesik uçlu fırçalar vardır. Çok ince yapılı olan fırçaların kontrolü daha zor olduğu için önce ince uçlu ile eyeliner uygulamaya başlamak daha doğru olur.

Makyaj fırçalarınızı her kullandığınızda pratik bir şekilde temizlemek için sprey fırça temizleyicileri tavsiye ederim. Fırçaya spreyi sıkıp, bir peçeteye fırçayı hafifçe sürerseniz ürün kalıntılarını giderebilirsiniz. Spreyler çok pratik oluyor, ama belirli aralıklarla da su ile temizlemeniz gerekir, bu konuda detaylı bilgi almak için makyaj fırça temizliği makaleme göz atmayı unutmayın.

Gömlek: GAP
Oje: CND Vinylux Tinted Love 153
Ruj: The Balm Ima Goodkisser
Bileklik: Nike Fuelband

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *