Makyaj

Makyaj Fırça Temizliği

By  | 

Kullandığım makyaj fırçalarımı düzenli olarak temizliyorum. Uzun ömürlü fırçalar için de doğru yöntemle yapmak gerekiyor.

Öncelikle, bebek şampuanı veya günlük kullandığım yüz temizleme jelini küçük bir kapta ılık su ile köpürtüp, fırçamın yalnızca uç kısmını bu köpüklü suya değdirdim. Fırçanın metal kısmının suyla temas etmemesine dikkat etmelisiniz. Bu metal kısımda fırçayı birarada tutan tutkal bulunur ve suyla temas ettiğinde erimeye başlar.

Makyaj fırçamı temizlemeye devam ederken, avucumda daireler çizerek makyaj kalıntılarını iyice çıkarttım ve durulamak için akan suyun altına fırçanın uç kısmı aşağı eğik olacak biçimde tuttum. Fırçanın metal kısmından içeri su ve temizleyici girmesini önlemek için durulamayı su dolu kap içinde yapmadım. Akan suyun altında durulayıp, havluyla fazla suyunu alarak kurumaya bıraktım.

Fırçaları kuruturken, fön makinesi kullanmayın. Fırçayı bir sehpanın kenarına, uçları dışarda kalacak şekilde koyup kurumaya bırakın. Dilerseniz, fırça koruyucu file takarak kurutabilirsiniz. Böylece fırçanızın doğal formu bozulmaz. Sentetik kıllı fırçalarda koruyucu file kullanmanıza gerek olmaz, yıkadıktan sonra bu fırçaların formu sabit kalır.

Makyaj fırça temizliğimi youtube kanalımda izlemeyi unutmayın.

Kazak: COS
Bileklik: Nike Fuel Band
Oje: Flormar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *