Makyaj

Makyaj Fırçaları Dosyası

By  | 

Bazen krem yada toz yapıda ten ürünlerini uygularken yardımcımız, bazen kusursuz bir kontür çizgisinin kahramanı, bazen de doğru ürünle güçlerini birleştirerek mükemmel dağıtılmış bir göz makyajının mimarı: makyaj fırçaları! Hem uygun hem de yüksek fiyatlı markalara ait makyajınızın tüm adımlarında ihtiyacınız olan her tip fırçaya yer verdiğim ve uygulamalı olarak incelediğim makyaj fırçaları dosyası videosu hazırladım. Umarım uygun fırça arayışınızda faydalı olur.

Ecotools mevy.co/2xroLhV

Ecotools saplarının %100 geri dönüştürülmüş bambu ve vegan oluşuyla daha denemeden bile gönlümüzü kazanıyor. Bu set de son derece kullanışlı sanırım tek eksiği bir tane daha karıştırma fırçası olmayışı.

Nascita mevy.co/2wUcC1F

Nascita markası makyaj trendlerini çok yakından takip ediyor. Fan fırçası en sevdiğim ve kontür uygulamalarımda en çok kullandığım. Daha önce favorilerime de koyduğum 136 no’lu fırçası da göz altı kapatıcısı uygularken de, fondöten için de son dokunuşlar için de rahatça kullanabilirsiniz.

The Brushh mevy.co/2xW5scw

Vegan bir marka. En kullanışlı bulduğum 3 fırçası var. Fondöten fırçası olarak geçen ama tüm yüz ürünlerinizi dağıtmaya yarayan fırçası, kontür fırçası ve far fırçası.

Flormar mevy.co/2eQGbJv

Flormar’ın daha önce çıkardığı jean serisinden bir karıştırma fırçası benim en sevdiklerimden Flormar fırçalar arasında. Çok yumuşak, çok güzel dağıtıyor farı ve yıkadığınızda kılları dökülmüyor. Concealer fırçası da göz altı kapatıcısını güzelce dağıtan bir fırça bunu da yine far fırçası olarak farınızı oturtmak için kullanabilirsiniz. Açılı kontür fırçası da allık yada kontür ürünlerini uygulamada başarılı.

Wet n Wild mevy.co/2vPHcIl

Görünümleri harika ama diğer uygun fiyatlı rakiplerine göre performans açısından çok beğenmediğimi söylemeliyim. Kılları biraz dökülüyor ve uygulama esnasında da sağa sola çok savruluyor ve kusursuz dağıtmanıza engel oluyor.

Bobbi Brown mevy.co/2wUuOZ7

Ürünlerini severek kullandığım markalardan Bobbi Brown’ın fırça serisi çook geniş diyemem ama tüm fırça ürünleri son derece başarılı. En çok kullandığım full coverage face fırçası ince yapılı yada kalın yapıdaki tüm ten ürünlerini emmeden eşit şekilde cilde dağıtıyor. Göz fırçalarında da son dokunuşları yapmak ve kenarları dağıtmak için far fırçasını beğeniyorum.

Real Techniques mevy.co/2vP08Hh

Birçoğumuzun sahip olup çok memnun kaldığı markalardan biri. Makyajı fırçayla yapmaya alıştıran marka diyebilirim. Bir de setting brush isimli oturtma fırçam var. Çok dayanıklılar, fiyat performans olarak da son derece tatmin edici. Az makyaj yapan biriyseniz bu 3’lü set sizi memnun edecektir.

Setting brush mevy.co/2gXMLi3

Nars mevy.co/2xVkyPK Kabuki

mevy.co/2wVfsVQ Charlotte Gainsbourg for Nars Brush Set

NARS’ın birçok marka tarafından benzeri çıkarılan efsanevi kontür fırçası Nars’ın sanırım en sevdiğim fırçası. Kontür uygulamalarında en başarılı fırçalardan. Bir diğeri de Charlotte Gainsbourg’ün NARS için tasarladığı harika tasarımlı fırça seti de son favorilerimden.

Mac mevy.co/2xg0uKx Oval 6 Brush

Makyaj fırçalarında en fazla çeşide sahip markalardan biri MAC. SAnırım benim de en çok MAC fırçalarım var. Hepsinden çok mu memnunum derseniz memnun kalmadıklarım da tabii var. En çok sevdiğim yanı bir fırçayı birkaç işlem için kullanabilmeniz. 217 bunlardan bir tanesi hem sürme hem karıştırma fırçası. 130 hem fondöten, hem krem allık hem de concealer uygulamalarında kullanabileceğiniz bu tarz fırçalardan. Kaşık fırçası da son dönemde kullanmaya başladığım ve memnun kaldığım ürünü emmeyen bir fırça. 266 kuyruklu eyeliner sevenler için muazzam. 221 de en sevdiğim karıştırma fırçası MAC’in.

Sigma mevy.co/2fdT8O6

Hem Türkiye’de hem de dünyada çok tercih edilen bir marka. Klasik kabuki fırçalarını tavsiye ederim, eğer Sigma fırça almak istiyorsanız. Tek sevmediğim yönü saplarının çok ağır olması.

T-shirt: MUDO

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *