Makyaj

Hollywood Yıldızlarının İlginç Güzellik Sırlarını Denedim

By  | 

Birbirinden güzel Hollywood yıldızlarını ne zaman ekranlarda yada dergilerde görsem güzelliklerininin sırrını merak etmekten kendimi alamam. Bazılarınınki doğuştan gelen doğal güzellikleri olsa da hepsi bunu korumak için çeşitli yollara başvuruyorlar. Kimi estetik operasyonlarla kimi de doğal oldukça ilginç yöntemlere başvuruyorlar. İşte bu doğal ve ilginç yöntemleri araştırdım ve Hollywood Yıldızlarının İlginç Güzellik Sırlarını Denedim videomda gösterdim. Bakalım güzelliklerini kaybetememek için neler yapıyorlarmış.

Margot Robbie’nin uyguladığı bir yöntem. Göğüs ucu kremini dudak nemlendiricisi olarak kullanıyormuş. Ben de bir dönem denemiştim inanılmaz nemlendiriyor. Organik olanları tercih ederseniz daha iyi olabilir.

Victoria’s Secret modeli Devon Windsor mide rahatsızlıklarında kullanılan Gaviscon şurubu yüzüne sürüyormuş. Cildinize sürdüğünüzde soğukluk ve bir ferahlık veriyor ve yağı, kiri çok iyi temizliyor. Cildim mat ve yumuşacık.

Gwyneth Paltrow ve Shailene Woodley gibi isimlerin 1 numaralı yöntemi olan oil-pulling yöntemiyle ağızdaki ve dişlerdeki bakterilerden kurtulmak ve dişleri beyazlatmak mümkünmüş. Hindistan cevizi yağı, susam yağı, zeytinyağı gibi yağlardan herhangi biri işinizi görecektir. Bir miktar yağı ağzınızda 20 dakika kadar çalkalayıp yutmadan, tükürmeniz yeterli olacaktır.

Katie Holmes ise cildinin pürüzsüzlüğünü salyangoz maskesine borçluymuş. Ben de elimdeki bir salyangoz jeli içeren maskeyi denedim. Salyangoz özü cildi çok güzel nemlendiriyor ve yumuşatıyor ama hissiyatı çok garip.

Margot Robbie’nin bir başka ilginç yöntemi de gözaltı morlukları ve sabah şişlikleri için. Akşamdan buzdolabına yada 1-2 saat öncesinden dondurucu kısmına koyduğunuz 2 yemek kaşığını gözaltlarınıza bastırarak birkaç dakika bekleyin. Sanırım kan dolaşımıyla alakalı olarak şişlikleri azalttığını ve gözleri rahatlattığını söyleyebilirim.

Sandra Bullock ve Jennifer Love Hewitt gözaltlarına hemoroid kremi kullanıyorlarmış. Jennifer Aniston da gözaltı kırışıklıkları için gee yatmadan vazelin sürüp gece boyu bekletiyormuş. Ben sürüp tüm gece beklemedim ama ilk hissiyatı çok ağır ve kalın bir his veriyor gözaltınıza. Hemoroid kremi de yine çok yağlı ve yoğun olduğundan göz çevresi için çok yararlı olacağını sanmıyorum.

Sivilceler için de yine ünlü yıldızların kullandığı aslında bazılarımızın da bildiği bir yöntem var. Aspirin tozu ve limonu macun kıvamına getirip sivilcenin üzerine sürmek ve kurutmasını beklemek. Benim ablam da bu yöntemi uygulayanlardan.

Kahvenin selülite neden olduğunu duymuşssunuzdur. Halle Berry selülite karşı kahveyi vücut nemlendiricisine karıştırıp peeling gibi uyguluyormuş. Ben de koluma sürüp deneyimledim. Bir kere inanılmaz güzel kokuyor. Cildi çok yumuşatıyor sanki bir bebek cildi gibi.

Gigi Hadid dudaklarını daha dolgun göstermek için peeling yerine temiz bir maskara fırçasıyla dudaklarını fırçalıyormuş. Dudakları ölü derilerden arındırıp dolgunlaştırıyormuş. Ben de denedim ve evet hafif bir karıncalanmayla dudakları dolgunlaştırıyor. Kurumuş derileri de temizliyor. Bu da etkili bir yöntem ama benim favorim esmer şekerle yapılan dudak peelingi.

Oje: Rimmel London
T-shirt: Mudo
Turuncu Vazo: Mudo Concept
3’lü kutu çekmece: Bonvagon
Duvar Süsü: Bonvagon

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *