Makyaj

Modellerin Güzellik Sırları

By  | 

Güzellikleri ile her daim göz kamaştıran modellerin sırlarını, uyguladıkları yöntemleri merak etmeyenimiz yoktur herhalde… Modellerin yaşam tarzının bir getirisi olarak düzenli spor, sağlıklı beslenme gibi temel unsurların dışında bir de özel tüyoları olduğunu biliyoruz…

Modellerin güzellik sırlarına bir bakalım;

Beyaz Eyeliner:  Gözleri büyük göstererek, etkili bakışlar yaratan beyaz eyeliner, modellerin sıkça kullandığı ürünlerden.

Diş Fırçasıyla Dudak Peeling’i:  Naomi Campbell mükemmel dudaklar için dişlerinizi her fırçaladığınızda, fırçayı durulayıp en son dudaklarınızı da hafifçe fırçalayın diyor… Kan dolaşımını arttırıp, ölü deriyi atmış olursunuz.

Kaşık: Yorgun gözleri uyandırmak için soğuk su altına tuttuğunuz metal kaşığı, gözlerde 30’ar saniye kadar bekletin.

Bebek Yağı: Alek Wek, her çekim öncesi tüm vücuduna bebek yağı uygulayarak kuru cildini yatıştırmayı tercih ediyor.

Hindiba Çayı: Bu çay doğal bir ödem söktürücüdür. Vücuttaki şişkinliği atmanın pratik bir yoludur.

Zeytin Yağı: Güneşe çıkarken saçların kurumasını ve yıpranmasını önlemek için tamamen doğal ve basit bir yöntem! Zeytinyağını saçlarınıza uygulayıp güneşe çıkarsanız, hem koruma hem de ısının etkisiyle saça işleyen bakım yapmış olursunuz.

Modellerin Güzellik Sırları

Saten Yastık Kılıfı: Gereksiz gibi görünebilir ama uzun vadede faydaları büyük! Yüzün yastığa gelen kısımlarında sabah uyanınca çizgiler oluşabilir ve bu cildin formunu da zamanla etkiler.  Saten yastık kılıfları kullanmaya başlayınca bu çizgilerin oluşmadığını göreceksiniz.

Koyu ton Kapatıcı: Gisele Bundchen, burnunu küçük göstermek için, burnun uç kısmına koyu tonda kapatıcı sürüyor.

Hindistan Cevizi Suyu: Adriana Lima ve Alessandra Ambrosio sağlıklı, ışıltılı ciltlerini korumak için sık sık hindistan cevizi suyu içtiklerini söylemişler. Hindistan cevizi suyu içeriğindeki sodyum, potasyum, demir, kalsiyum, C vitamini ve ek olarak B grubu vitaminleri sayesinde vücudun günlük vitamin ihtiyacının büyük bir kısmını karşılamaya yardımcı olmaktadır.

Buz Küpü Masajı: Victoria’s Secret modellerinden Jasmine Tookes, yıllar öncesinden dermatolojisinin önerisi ile gece yatmadan 1 buz küpü ile yüzüne masaj yapmaya başlamış ve her gün tekrarlamaya başlamış. Buz ile masaj yaparak, kan dolaşımını arttırabilir ve gece boyu cildin yenilenmesine yardımcı olabilecek bir adım atabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı: Victoria’s Secret modellerinden olan Candice Swanepoel, çok hassas cildi olduğu vurgulayarak, yüzü dâhil tüm vücudunu nemlendirmek için saf Hindistan cevizi yağı kullandığını söylüyor.

Modellerin güzellik sırları en temelde sağlıklı yaşamı benimsemekle başladığı için, siz de dengeli beslenmeye özen göstererek, haftada en az 3 gün spor yaparak, bol su içerek ve doğanın sunduğu iyileştirici özellikleri keşfederek günden güne vücudunuzdaki değişimi de fark edebilirsiniz.

 

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *