Makyaj

Kırmızı Ruj Nasıl Sürülür?

By  | 

Koyu ton rujları sürerken doğru tekniği uygulamak en iyi sonucu almak için çok önemlidir. Sıkça tercih edilen kırmızı ruj için de kusursuz bir sonuç almanızı sağlayacak yöntemi Kırmızı Ruj Nasıl Sürülür? videosu ile sizlerle paylaşmak istedim.

1- Hazırlık
Kırmızı ruj sürmeye başlamadan önce mutlaka dudaklarınıza peeling yaparak ölü deriyi temizlemelisiniz. Böylece, pürüzsüz cilde rujunuzu uygulayabilir ve kusursuz görünüm yaratabilirsiniz. Peeling sonrasında dudaklarınızı nemlendirmeyi unutmayalım.

2. Baz
Koyu ton rujlarda kapatıcı ile dudağınızın rengini nötrleyerek rujun rengini daha net ön plana çıkarabilirsiniz. Bu işlem için gözaltı kapatıcınızı kullanabileceğiniz gibi fondöten de aynı işlevi görecektir. Dudaklarınızın rengini nötrledikten sonra transparan pudra ile kapatıcıyı sabitleyebilirsiniz.

3. Çerçeve
Dudak kalemine alternatif olarak rujunuzla dudak fırçanızı da kullanabilirsiniz. Ben daha pratik bulduğum için dudak kalemini tercih ediyorum. Çerçeve çekerken dudağınızın gergin olmasına özen göstermeli ve alt dudağınızdan başlamalısınız. Üst dudağınız için de dudak kenarlarında başlayıp ortada çizgiyi birleştirmelisiniz. Çerçeveyi tamamladıktan sonra kalem ile dudağınızın tamamını boyayıp bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

4. Uygulama
Dilerseniz mat rujlar kullanabilirsiniz ancak bu rujlar tebeşir yapısında olduğu için daha zor sürülür ve dudağınızı olduğundan daha kuru gösterir.

5. Kusursuzlaştırma
Rujunuzu sürdükten sonra makyajınızı tamamlayabileceğiniz gibi son bir adım olarak dudaklarınızın etrafına kapatıcı uygulayarak çerçeveyi belirginleştirebilirsiniz. Kapatıcıya alternatif olarak ten rengi göz kalemi de kullanılabilir.

Kırmızı ruj sürme tekniğinin detayları için videomu izlemeyi unutmayın. Siz de kırmızı ruj sürerken farklı bir yöntem uyguluyorsanız yorum olarak bırakırsanız çok sevinirim.

Gömlek: Mango
Ruj: Estee Lauder Envy 340
Oje: Revlon 620
Bileklik: Nike Fuelband

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *