Makyaj

Çılgın Renkli MAC Rujları Denedim

By  | 

Sürekli nude ve dudak rengime yakın ruj sürmekten sıkıldıysanız, alışılmışın dışına çıkmak istiyorsanız tam size göre bir video hazırladım. Tam 25 farklı MAC ruj deneyeceğim. Bakalım performansı, kalıcılığı, yapısı nasıl?

Time To Shine https://mevy.co/2KhblXA

İlk önce açık renklerle başlamak istiyorum. Öncelikle biliyorsunuz ki Mac’in Matte, Creemsheen ve Frost diye serileri var. Time to Shine Frost serisinden.

Bu arada ruj hakkında yorumuma geçmeden önce söylemek isterim ki Frostlar genellikle tek katta çok fazla örtücülük sağlamıyor. O yüzden normal rujların da üzerine sürerek uygulayabilirsiniz. Bu ruja gelirsek ise opaklığı kesinlikle beklediğimden daha fazla. Gümüş rengi, dudaklarınızı kesinlikle rahatsız etmiyor.

Frosting https://mevy.co/2LJROEP

Bembeyaz mat bir ruj. Bazı rujları farklı alanlarda kullanabilirsiniz. Far ya da far bazı olarak kullanılabilir. Dudaktaki duruşuna gelirsek, genellikle bu tarz mat rujlar alt dudağın rengini kapatmıyor ve bu da alt dudağımın rengini kapatmadı.

City Slick https://mevy.co/2vpnyUD

Yine mat serisinden bir ruj ile devam ediyorum. Bu aralar gri ve gri alt tonlu rujlar oldukça trend. Bunu beyaza göre daha çok beğendim, bu ruju ben kullanırım.

Amplified Nifty Neon https://mevy.co/2n484lk

Şimdi ise harika bir kavun içi rengi ruj göstermek istiyorum.Kapatıcılığını çok beğendim ve rengini de öyle. Çok nemli bir yapısı var asla rahatsız etmiyor. Dişleri sarı göstermeyeceğini bilsem bu ruju çok severek kullanırım.

Pick Me, Pick Me! https://mevy.co/2n185GB

Yine frost serisiyle devam ediyorum. Metalik, ışıltılı nefis bir ruj. Kapatıcılığı fena değil, hafif transparan ve süper kremsi. Bunu far olarak ya da başka bir rujun üzerine çok rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Evening Buzz https://mevy.co/2O1bSz5

Mat serisinden. Makyajda bu tonlara özellikle de göz kapağında bayılıyorum. Hafif kirli lila gibi, çok güzel bir renk.

Show and Teal https://mevy.co/2ArQ3H4

Rengi çok güzel bir yeşil ve turkuaz karışımı. Mat, sürümü çok kolay, yanarlı dönerli ve holografik.

Wild Extract https://mevy.co/2Oz5jow

Frost serisinden olduğu için dudağınızın rengini %100 kapatmıyor ama bu durum rahatsız etmiyor. Çok kremsi ve oldukça değişik bir rengi var.

Yellow You Are Dare https://mevy.co/2LJHSeE

Şu ana kadar sürdüklerim arasında bana en yakışmayanlardan biri oldu. Ama turuncu- mercan renkleri seviyorsanız deneyebilirsiniz.

Dew https://mevy.co/2NYMNVE

İlk kez Satin serisinden bir ruj deneyeceğim. Bu rengi “Dew” rengi. Binlerce mavi tonu olmasına rağmen kesinlikle en sevdiğim tonu bu “dew” rengi. Ruja gelirsek; opaklığı, rengi, sürümü harika. Ve rengini çok güzel veriyor.

Noon Noir https://mevy.co/2v5KZTK

Mac’in en sevdiğim ambalajlarından bir tanesi ve yeni serisinden olan “Noon Noir” hatta bu ambalajla ilgili bir koleksiyonumda var. Bence rengi çok güzel, günlük hayatımda çok rahat kullanabilirim ben bunu. Yıllar önce Rihanna’da da vardı böyle bir renk. Ayrıca far olarak da kullanılabilir.

Designer Blue https://mevy.co/2n38ZCB

Görünce aşık olduğum, yine Frost serisinden “Designer Blue” Mavi rujlara karşı ekstra ilgim var zaten ve bu ruj da rengini çok güzel verdi.

Lightly Charred https://mevy.co/2n3J25S

Yine benim renklerimden biri olan “Lightly Charred” Bir önceki “Buzz” rengi gibi bu da kirli lila. Bunu da çok sevdim.

Into The Madness https://mevy.co/2OzPHkL

Nefis bir fıstık yeşili ama bana gitmeyen üç rujdan biri de bu oldu. Bu da yine mat serisinden.

Spoiled Fabulous https://mevy.co/2OynryZ

Yine Frost serisinden “Spoiled Fabulous” Acaba highlighter olarak kullanılabilir mi, merak ediyorum. Cildinize sürdüğünüzde muhtemelen kremsi yapı emilecek ve sadece simleri kalacaktır, diye tahmin ediyorum. Çok fazla makyaj yapmak istemediğiniz günlerde bence kullanabilirsiniz. Ama diğer Frostlardan farklı olarak bunun içerisindeki simleri çok net hissedebiliyorum.

Dream Pot https://mevy.co/2v6WVo7

Mat serisinden “Dreampot” Gördüğüm en güzel mavi renk olabilir bu. Rengine aşık oldum.

Night Mint https://mevy.co/2Kh4gX5

Mat serisinden Her ne kadar gri gibi gözükse de içerisinde küf yeşiline benzer renkler var. Yine far gibi düşündüm bunu. Bazı matlar çok güzel kapatıyor bir önceki mavi gibi bu da aynı şekilde. Ama bazı matlar tam kapatmıyor, alttan dudağın rengi gözüküyor tıpkı fıstık yeşili gibi.

Anything Once https://mevy.co/2KeuzNr

Metalik serisinden olan bu renk sanki galaksiye benziyor, insan kullanmaya kıyamaz. Beklediğimden daha düşük bir kapatıcılığı var, hafif transparan. Bunda da hafif simleri hissediyorsunuz ve biraz dudağınızı acıtıyor. Ve sildiğiniz zaman dudakta hafif simler kalıyor.

Pearly One

Metatik serisinden. Bu rujlardan bir tanesinin highlighter olma potansiyeli çok yüksek. Dudağımda sürdüğümde pembe pembe simler var. Hafif yanarlı dönerli ve hologram gibi. Burnumun üzerine highlighter gibi sürdüğümde de olabilitesi yüksek.

Gwendolyn https://mevy.co/2LGLZrD

Çok güzel bir koyu gri. Mat olmasına rağmen sürümü tereyağı gibi çok kolay sürülüyor. Rengini de çok beğendim, ben bunu günlük hayatımda kullanırım. Saçlarım açıkken bu tarz renkleri kendime yakıştıramıyordum ama saçlarımı koyu renk yaptıktan sonra daha çok yakıştırıyorum.

No Interruptions https://mevy.co/2AC7Mvo

Frost serisinden, çok güzel yine bir metalik küf yeşili. Rengini biraz zor verdi ve içerisindeki simler hiç rahatsız etmiyor.

Royal Blue https://mevy.co/2KgZ1qg

Rengi çok güzel bir lacivert. Parlament mavisi gibi. Çok fazla ve farklı renkte ruj sürdüğüm için bu da bana gayet normal bir renk gibi geliyor.

Soft Hint https://mevy.co/2O2uChM

Frost serisinden son renk harika bir cam göbeği rengi.

Mean Green Machine https://mevy.co/2n15tII

Aslında siyah gibi duruyor ama green diyor ve dudağıma uyguladığımda baya koyu yeşil olduğunu görüyorum. Uygulaması çok zor. Ve size tavsiyem bu renkleri sürüp dışarı çıkacaksanız muhakkak kapatıcı ile çevresini temizleyin.

In The Spirit  https://mevy.co/2LLl1PR

Siyah ve lacivert bir zamanlar çok popülerdi. Uygun markalar dahi bu renkleri çıkarmıştı. Siyahı da çok sevdim. Şans verebilirim diye düşünüyorum. Ayrıca farınızın ya da pigmentinizin pigmentasyonunu arttırmak için göz kapağınıza baz olarak da kullanabilirsiniz.

Benim alıp, denediğim renkler bunlar. Sizlerin de kullandığınız farklı ve bu tarz renkler varsa, mutlaka yazın.

Gömlek: H&M

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *