Makyaj

Sizin Seçtiğiniz Uygun Fiyatlı Ürünlerle Makyaj

By  | 

Dünya çapındaki son Youtube trendlerinden biri olan ‘’Takipçilerimin Oylarıyla Makyaj’’ konseptini ben de yaptım ve sizlere Instagram üzerinden alternatifli ürünlerden hangisini seçtiğinizi sordum. Bu videodaki makyajım anket sonuçlarına göre şekillendi. Ben videoyu çekerken çok keyif aldım umarım siz de izlerken eğlenirsiniz! 🙂

L’oreal Infailliable Pore Refining Primer vs NYX Pore Filler Primer https://mevy.co/2LMs8Yl

Çok az bir oranla L’oreal kazanmış. Gözenekleri örten, cilt görünümünü iyileştiren bir baz olduğunu söylüyor. Çok ince, fondötenin yapısını bozmadan gün boyu kalıcılık sağlarsa şayet benden tam not almış olacak.

L’oreal Paris Infaillable Shaping Stick Foundation vs Maybelline 24H Full Coverage Foundation https://mevy.co/2vuOVgh

Diğerlerinden farklı olarak bu fondöteni 1 kez denemiştim. Stick olması uygulama kolaylığı sağlıyor. Ciltte ağırlık yapmıyor oluşunu beğendim. Kapatıcılığı da gayet güzel.

NYX Gotcha Covered Waterproof Concealer vs Maybelline Fit Me Concealer

https://mevy.co/2LJiDch

Bu karşılaşmadan Fit Me galip geldi. Daha önce ülkemize gelmeden yurtdışından almıştım. Kapatıcılık anlamında bir Mac Pro Long Wear ya da Tarte gibi bir beklentiniz olmasın. Kapatıcılığı orta-az diyebilirim. Ama göz altınızı aydınlatıyor ve yorgunluk izlerini siliyor.

Maybelline Fit Me Matte Poreless Powder vs H&M Perfectionist Finishing Powder

https://mevy.co/2Kl4XOV

Sanırım Fit Me herkesin çok merak ettiği bir seri. Çünkü çoğunlukla bu serinin ürünleri en çok oyu almış. 115 Ivory rengini kullandım. Cildimde ekstra bir beyazlık vermedi. Göz altıma ve T-bölgeme mat bir görünüm kazandırmak için uyguladım.

The Balm Nude Beach Vol 3 Eyeshadow Palette vs Sleek Into The Night Eyeshadow Palette Bronze https://mevy.co/2KhJXsp

Sürekli aynı markalar arasında gidip gelmeyelim diye düşünerek Sleek ile The Balm’ı oylamaya sundum ama beklentimin aksine daha çok bildiğimiz The Balm paleti seçildi. Paletin içindeki Brilliant ve Bold renklerini karıştırıp bir geçiş rengi yaptım. Sonra Build rengini kullandım. Fırçamı ıslatarak daha ışıltılı görünmesi için ıslak şekilde uyguladım. Paleti kolayca kullanmak mümkün 5 dakika içinde renk geçişli bir göz makyajı yapabildim. Son olarak da alt kirpik diplerime kendi fırçasıyla Bold rengini ve Breeze rengini karıştırarak uyguladım. Göz altlarımda parlak tonlardan kaçınıyorum çünkü hafif yorgun bir ifade veriyor.

Gigi Hadid x Maybelline Eye Pencil vs Pastel Matte Eye Pencil 334

Gigi’nin serisinden rujlarını kullandım ve çok beğenmiştim bakalım göz kalemi nasılmış dedikten sonra kalemin boyamaması hayal kırıklığı oldu. Opak değil, rengini vermiyor.

L’oreal Paris Back to Bronze Gentle Matte Bronzing Powder vs Take Home The Bronze Bronzer  https://mevy.co/2vaAfna

Şaşırdığım bir başka sonuçta bronzer seçiminde oldu. Ben The Balm’ın galip geleceğini düşünüyordum ama L’oreal’in yeni serisinden Back to Bronze seçildi. Hiç denememiştim ilk kez bu videoda kullandım. 02 rengini kullandım, çok açık tenlilere biraz koyu gelebilir ama iyice dağıtınca bende koyu durmadı. The Balm’ın seçilmemesine sevindim aslına bakarsanız çünkü daha önce ilk denememde beğenmemiştim.

Golden Rose Eyebrow Styling Kit vs Maybelline New York Brow Precise Micro Pencil https://mevy.co/2AvkFHP

Maybelline kaş kaleminin fırçasını çok beğeniyorum. Kaşı çok güzel tarıyor ve kaldırıyor. Tek sevmediğim yanı yan açılı olmayışı. Ama elniz alışkınsa rahatlıkla kaşlarınızı gayet doğal doldurabilirsiniz.

Nyx Retractable Lip Liner vs Gigi Hadid x Maybelline Lip Liner https://mevy.co/2O5UJ7o

Nyx’in genel olarak ürünlerini beğeniyorum ama özellikle dudak ürünleri favorim. Galip gelenin Nyx olmasına sevindim o nedenle.

NYX Lingerie Glitter Paillets Lipsitck vs The Balm Plump Your Pucker Lip Gloss https://mevy.co/2Md4Y9y

The Balm’ın dudak parlatıcısı seçildi. Parlatıcı olunca haliyle yapış yapış olacağından biraz korkmuştum ama hiç öyle değil parlatıcıdan ziyade likit bir ruj gibi aslında o yüzden beğendim diyebilirim.

The Balm Scuba Water Resistant Mascara vs L’oreal Miss Babyroll Mega Volume Mascara https://mevy.co/2O60P85

The Balm’ın Scuba maskarasını denemeyi çok istiyordum. Çünkü L’oreal’in fırçasını çok sert bulmuştum daha önce denediğimde. Sert oluşundan kastım da çabuk donarak kirpiklere şekil vermeye çok fazla izin vermemesi. Ama bu kez öyle olmadı güzelce şekillendirdi.

L’oreal Paris Life’s A Peach Skin Awekening Blush vs H&M Pure Radiance Powder Blusher https://mevy.co/2vaMdN

İkisi de renk olarak birbirine çok benziyordu ama kazanan Life’s a Peach oldu. Nefis bir allık, çok kolay dağılıyor ve çok tatlı bir turuncu-şeftali tonu.

Nyx Born To Glow Highlighting Palette vs Sleek Distorted Dreams Highlighting Palette https://mevy.co/2LTKdmq

Sleek’in bu paletine bayıldım! Hologram gibi renkleri var. Altın renkli olanına bayıldım daha önce keşfetmiş olsaydım mutlaka Altın Renklerle Makyaj videomda kullanırdım. Aslında highlighter çok kullanan biri değilim ama böyle renkleri gördükçe ben bile highlighter sevmeye başladım. Tek dezavantajı ürün çok çabuk taşlaşıyor ve fırçaya gelmemeye başlıyor.

Sizin seçimlerinizle adım adım makyajımı tamamladım. Ben çok beğendim acaba siz ne düşünüyorsunuz?

Gömlek: Marks & Spencer https://mevy.co/2n7acZC

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *