Makyaj

Bizimle Hazırlanın- İdil Tatari

By  | 

Sevgili arkadaşım İdil Tatari ile leziz bir yemek yapmak için mutfağa girdik, tabi öncesinde de beraber makyaj yaptık ve akşam yemeğine hazırlandık…

İdil’in harika bir yemek kanalı var, hem pratik hem de sağlıklı yemekler, tatlılar yapıyor, faydalı bilgiler veriyor.  İdil’in kanalındaki yorumlarda makyajını nasıl yaptığını, neler kullandığıyla ilgili çok soru vardı biz de beraber makyaj yapıp, sohbet edip size bir Bizimle Hazırlanın videosunu hazırladık, umarım keyifle izlersiniz.

Beraber makyaj yaparken, hem kullandığımız ürünleri karşılaştırdık, favorilerimizi konuştuk ve tabi ki makyaj tekniklerimizle ilgili tüyolar paylaştık. Tüm detaylarıyla Bizimle Hazırlanın-İdil Tatari videomuzda makyajımızı izleyebilirsiniz.

Mutfağa girmeden önce makyajımızı tamamlayıp, akşam yemeğine de hazırlanmış olduk. Sırada, İdil’in harika yemeği var… Ben hamile olduğum için İdil sağlıklı ve hafif bir tarif olan fırında tatlı patatesli Somon seçmiş. İdil’in kanalında yayınlanan Fırında Tatlı Patatesli Somon- Merve Özkaynak – Ortak Videomuzu hazırladık, umarım bu sağlıklı tarifi ve sohbetimizi keyifle izlersiniz.

Merve: Fondötenle başlıyorum İdilcim…

İdil: Ben de fondötenle başlıyorum. Bobbi Brown Tinted Moisturizer oil-free foundation’ı kullanıyorum. Her zaman sürmüyorum ama yemek yapmadan önce video çekeceğim zamanlarda kullanıyorum. Çok az sürmem yetiyor. Sen ne kullanıyorsun?

Merve: Benim cildim karma olduğu için Chanel Perfection Lumiere Velvet’i kullanıyorum. Kadifemsi bir yapısı var ve gün boyu T bölgemdeki yağlanmayı kontrol altına alıyor, uzun süredir de kullanıyorum.

İdil: Fondöteni dökerken bile hangimizin profesyonel olduğu anlaşılıyor. Bi de makyaj malzemelerinden de belli oluyor.

Merve: Hayır hiçte değil… Ben de saç bandımı takmayı unuttum!

İdil: Sen peki göz çevrene kapatıcı sürüyor musun?

Merve: Gözaltı kapatıcısı sürüyorum. Tendeki renk eşitsizliklerini fondötenle dengeleyince, gözaltı çok beyaz, kırmızı, mor ya da damarlı kalabiliyor. O nedenle mutlaka gözaltını da eşitlemek lazım. Boynu da aynı şekilde fondötenle dengelemek gerekiyor.

İdil:  Ben mesela boynuma sürmeyi unutmuşum. Hâlbuki ben 2 sene televizyonda çalıştım, hergün makyaj yapıldı. Bu kadar mı alakasız olunur. 🙂

Merve: Videolarındaki yorumlardan görüyorum hep sormuşlar makyajında kullandığın ürünleri… Hatta makyaj kanalı açmanı isteyenler de var.

İdil: Herhalde 2 abonede kalır, dava açanlar falan olur. 🙂 Böyle yap dedi sonuç n’oldu diye! Bu arada ben gözaltı kapatıcısına geçiyorum. Sen ne kullanıyorsun?

Merve: Ben Yves Saint Lauren Touche Eclat kullanıyorum. Sen ne kullanıyorsun?

İdil: Ben Estee Lauder Double Wear kullanıyorum. Bunu senelerdir kullanıyorum.

Merve: Çok güzel bir kapatıcı… Ben gözaltını sürdükten sonra hemen far bazına geçiyorum. Bobbi Brown’ın far bazını aldım ama sende Urban Decay’i görünce seninkini denemek istiyorum.

İdil: Dene bakalım beğenecek misin? Ben bu far paletini alırken mutlaka far bazını da almamı söylediler. Bir de anti-aging özelliği varmış. Aynı zamanda gözaltına da sürülüyormuş. Ama ben gözaltı kapatıcısı sürdüğüm için gözaltına kullanmadım.

Merve: Ben şimdi çok az alıp göz kapağımda deneyeceğim. Far bazında önemli olan farı ne kadar tuttuğu, gün boyu ne kadar kalıcı olacağı.

İdil: Buradan mutfağa geçeceğiz, o zaman anlaşılacak makyajımız

Merve: Ben aslında çok far insanı değilim İdil, o yüzden göz kapağımın katlanma çizgisine geçiş makyajı yapacağım. Geçiş çizgisi içinde çok sık kullandığım Flormar’ın paletindeki orta tonu tercih ettim. Sonra da Naked 1 paletini kullanacağım. Sende de Naked 3 var.

İdil: Genelde mutfağa girmeden önce bu paletle göz makyajımı yapıyorum. Açık ve orta tonları çok fazla kullanmışım.

Merve: Yani senin favori farın Naked o zaman…

İdil: Sanırım 3-4 aydır sadece bu paleti kullanıyorum.

Merve: Bende en çok Naked 3’ü beğeniyorum. Gül kurusu tonları harika, renkli gözlere de çok yakışıyor.

İdil: Bu arada benim makyajım bitti, seni izliyim bende.

Merve: Bitti mi? Ne kadar hızlısın! Bende geçiş farımla devam ediyorum ozaman.

İdil: Bu geçiş farı dediğin doğal tonlar galiba…

Merve: Evet doğal, sıcak tonlar. Amacı da göz kapağına sürdüğün farın birden kesilmemesi için.

İdil: Ben de bu arada senin makyaj malzemelerini karıştırayım. Sen de rujlarda benim sevdiğim tonları seviyorsun!

Merve: Ben MAC diva, Ruby Woo sürüp dışarı çıkan kadınlara bayılıyorum ama bir türlü cesarete edemedim. MAC Kinda Sexy benim favorim. Şimdi göz kalemine geçiyorum.

İdil: Bende de kalem var. Hep aynı siyah kalemi kullanıyorum. Eyeliner çok sevmiyorum. O yüzden genelde bunu kullanıyorum.

Merve: Bana da makyajda çok keskin çizgiler yakışmıyor.

İdil: Eyeliner kullancaksam, sadece eyeliner makyajı yapıyorum, kırmızı ruj sürüyorum. Hatta genelde düğüne falan giderken bu tarz makyaj yapıyorum.

Merve: Benim düğünüme de öyle makyaj yapmıştın harikaydı. Ogün makyajın, saçların, kıyafetin şahaneydi.

İdil: En sevdiğim düğün paketim J Bu arada, kamera önünde makayj yapmaya da  hiç alışkın değilim o yüzden hatalar af ola.

Merve: Çok güzel oldu. Senin göz yapın her makyajı kaldırıyor.

İdil: Senin de öyle!

Merve: Benim gözlerim dışa doğru yuvarlak hatlı bir de renkli gözlerde her rengi kullanmak mümkün olmuyor. Yeşil, mavi falan pek olmuyor. Çok fazla geliyor, yoksa bayılıyorum o renklere.

İdil: Senin kesin çok süslü bir kızın olacak!

Merve: Herkes öyle diyor, bazen de tersi çıkar biliyorsun. Makyajı, prenses elbiselerini sevmeyen bir kızım da olabilir!

İdil: Zannetmiyorum ya bir şekilde sen onu hazırlarsın.

Merve: Zorla böyle çocuğu giydiririm! Tulum giymek isteyen bir kız gelebilir. Tabi ki ne giymek isterse onu giyecek ayrı konu ama küçükken aklı ermiyorken ben onu süslerim.

İdil: Şimdi alt kirpiğine ten rengi mi sürüyorsun?

Merve: Beyaz bende çok keskin bir hat oluşturuyor. Siyah kalemle beraber siyah-beyaz zıtlığı oluyor. Ten rengi daha yumuşak duruyor.

İdil: Peki normalde ten rengi kullanmak daha mı iyi?

Merve: Ben genelde ten rengi öneriyorum. Beyaz çok belirgin oluyor. Ten rengi daha doğal ve yumuşak duruyor. O yüzden bana kalırsa beyaz yerine ten rengi daha iyi bir tercih olabilir.  Ben artık maskaraya geçiyorum.  Maskara öncesinde maskara bazını kullanıyorum.

İdil: Maskara bazı da almalıyım o zaman.

Merve: Ben çok memnunum İdil. Kirpiklerim düz ve aşağı doğru olduğu için, hafif kıvrık ve dolgun görünmesi için bazı kullanıyorum. Kirpik kıvırıcısı da kullanmak istemiyorum.

İdil: Çok korkutucu geliyor bana o kirpik kıvırıcılar. Kendimi sıkıştırılmış hissediyorum.

Merve: Bu hem kirpikleri kıvırıyor, hem de dolgunluk veriyor. Sürdükten sonra çok az kurumasını bekleyip, maskarayı sürüyorum.

İdil: Bir de kaş kalemi de zor bir şey. Acaba, farla kaşları belirginleştirmek daha mı iyi?

Merve: Aslında far, kaleme göre daha doğal duruyor. Kalemle çok keskin hat çizgileri olabiliyor. Ama fara alışırsanız çok doğal duruyor. Ama ben elimi kaleme alıştırdığım için far kullanmıyorum. Bir de MAC’in kaş fırçasını kullanıyorum. Aman hiç gerek yok yani diyordum ama bu fırçayı kullandıktan sonra farkı anladım. Bu kadar gereksiz gibi duran, ama çok gerek olan fırçalardan biri bence bu.

İdil: Maskaraya geçiyorum ben…

Merve: Senin maskaran They’re real, ben de Roller Lash’i kullanacağım. Çok seviyorum bunu, seninki bitince bundan almanı öneririm.

İdil: Ben tüm bunları yazacağım, bitince alınacaklar listesi olarak…

Merve: Böylece makyajlarımızı da bitirdik. Senin elin çok pratik İdil, ben kendimi baskı altında hissettim.

İdil: Sen daha iyi bildiğin için itinayla yaptın.

Merve: Sonuç aynı gördüğün gibi, değişen bir şey yok yani.

İdil: Ben hemen hızlı hızlı yaptım aklım mutfakta, buradan da mutfağa geçiyoruz…

Merve: Hadi mutfağa o zaman!

Anne ve bebek için beslenme önerilerimiz, makyaj tüyolarımız, favori kozmetiklerimiz için benim ve İdil Tatari’nin kanalındaki videolarımızı izlemeyi unutmayın. Yorumlarınızı bekliyoruz.

Bluz: H&M
Yelek: Koton
Oje: CND Vinylux (Hot Pop Pink)
Ruj: FARMASI Dudak Kalemi (204)
Bileklik: Nike Fuelband

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *