Makyaj

Benimle Hazırlanın- Ofis (Saç, Makyaj, Kıyafet)

By  | 

Ofise hazırlanırken adım adım makyaj, saç ve kıyafet tercihlerimi sizlerle paylaşmak için Benimle Hazırlanın Ofis videomu hazırladım. Umarım keyifle izlersiniz.

Makyaj

Ten makyajı

İlk kez toz formda bir fondöten kullanarak ten makyajıma başladım. Young Blood Mineral Loose Foundation (Ivory) ürününü cildime Sigma 3DHD Kabuki fırçası ile dağıttım. Ardından gözaltı kapatıcısı olarak Bobbi Brown Intensive Skin Serum Concealer Porcelain 1 tonunu gözaltlarıma fırça yardımıyla dağıttım.

Göz Makyajı

Bobbi Brown Sunkissed Gold Eye Paletinden Pink Chrome rengini far fırçası ile göz kapağımın tamamına dağıtarak başladım. Tek far kullanmak istedim ve bu farı fırça ile dağıttığımda pigmentasyonu da azaldığı için son dokunuş olarak parmağımla fardan alıp göz kapağıma tekrar tampon hareketle uyguladım. Ardından alt kirpik diplerime de aynı fardan sürüp uç kısımlarını birleştirdim.

Bobby Brown Sunkissed Gold Eye paletindeki en koyu renk olan Rich Caviar tonunu kullanarak devam ettim. Bu rengi çok az miktarda fırçama dokundurarak göz kapağımın dış köşelerine gölgeli bir görünüm kazandırdım. İnce fırça ile de alt kirpik diplerime yine çok az miktarda Rich Caviar tonunu uyguladım.

Gözümün içerisine Flormar Style Matic Eyeliner (S04) göz kalemini uyguladım. Şimdi de sırada maskara bazı var… Essence Lash Base Mascara Base ürünün ile kirpiklerime bir kat baz uyguladım. Baz çok kurumadan maskarayı sürmeye başladım ve Pupa Milano Vamp Extreme Mascara (010 Extra Black) ürününü kirpiklerime uyguladım.

Allık

Barbara Bort Compact Shimmer Powder (01 Light) allığını fırça ile elmacık kemiklerime dağıttım.

Ruj

Oriflame Giordani Gold Dudak Kalemi Nude tonunu dudaklarıma çerçeve çizmek için uyguladıktan sonra dudaklarımın içini de bu kalemle doldurdum. Ruj olarak Golden Rose Sheer Shine Stylo Lipsitck (05) kullandım.

Makyajımı sonlandırırken de NYX Mat Bitişli sabitleyici spreyini tüm yüzüme uyguladım.

Saç

Makyajımı tamamladıktan sonra saçlarımı şekillendirmeye geçtim. Saçlarıma düz fön yapmak için fırça şeklinde bir şekillendirici kullandım.

Kıyafet
Ofis hazırlığımda kıyafet tercihimde hem şık hem de sportif bir kombinasyon oldu.
Gömlek
Pantolon
Ayakkabı
Çanta

Kolye

Bileklikler:
http://mevy.co/28TpZok
http://mevy.co/28UYsWu
http://mevy.co/28Un6CV
http://mevy.co/28ZC5gQ
Ayıcık (Çanta Charmı)

Makyaj, saç ve kıyafet detayları için Benimle Hazırlanın- Ofis videomu da izlemeyi unutmayın. Umarım keyifle izlersiniz. Yorumlarınızı bekliyorum.

Bluz: Benetton
Kolye: Swarovski

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *