Makyaj

Günlük Makyaj Rutinim

By  | 

Yaz günleri için ideal olan hafif bir makyaj olarak son zamanlarda sıkça uyguladığım günlük makyaj rutinimi sizlerle paylaşmak istedim. Umarım keyifle izlersiniz.

Fondöten

Makyajıma Benefit Hello Flawless fondöteni ile başladım. Fondöteni parmak uçlarımla cildime noktalar halinde sürdükten sonra sünger yardımıyla dağıttım.

Göz Makyajı

Laura Mercier far bazını göz kapaklarıma parmak uçlarımla dağıttım. Ardından gözaltlarım için Rimmel London Match Perfection kapatıcısını kullandım. Kapatıcıyı gözaltlarıma V şeklinde sürüp, küçük boy bir makyaj süngeri ile dağıttım.

Estee Lauder far paletinden Pearl rengini tüm göz kapağıma baz renk olarak uyguladım. Ardından Wet’n Wild Comfort Zone bronz kahve tonunu far fırçası ile uyguladım ve ardından karıştırma fırçası ile düzeltmeleri yaptım. Far fırçamda kalan far ile alt kirpik çizgimin köşesini belirginleştirdim.

Ardından Flormar’ın 109 numaralı sedefli bebek mavisi göz kalemini gözümün içine sürdüm. Maskaraya geçmeden önce de Benefit They’re Real kahverengi maskara bazını uyguladım. Normalde beyaz maskara bazı kullanıyordum bu kez değişik bir ürün kullanmak istedim. Bence bu maskara bazı tek başına maskara olarak da kullanılabilir. Maskara bazının ardından da Maybelline Push up Drama maskarasını uyguladım ve kirpik tarağı ile son düzeltmeleri yaptım.

Allık

Son zamanlardaki favorim Benefit Majorette Krem allığı fırça yardımıyla elmacık kemiklerime dağıttım.

Dudaklar

Çerçeve çizmek için MAC Boldly Bare dudak kalemini kullandım. Ardından Chanel 410 numaralı Catherine rujunu uygulayarak makyajımı tamamladım.

Bu makyajımın adım adım tüm detayları için günlük makyaj rutinim videomu da izlemeyi unutmayın. Sizin son zamanlarda uyguladığınız makyaj teknikleri, kullandığınız ürünler neler? Yorumlarınızı bekliyorum.

Bluz:H&M
Saç Bandı: H&M
Bileklik: Fitbit Charge HR
Ruj: MAC Boldly Bare, Chanel 410

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *