Makyaj

Yaz Makyajı

By  | 

Son zamanlarda sıkça uyguladığım şeftali tonlarında ıslak görünümlü makyajımı sizlerle paylaşmak için Yaz Makyaj rutinim‘in videosunu hazırladım. Umarım keyifle izlersiniz.

Ten Makyajı

Son zamanlardaki favorim Benefit Bigger Than BB Big Easy BB kremi ile ten makyajıma başladım. Noktalar halinde cildime ürünü dokundurup makyaj süngeri ile BB kremi cildime dağıttım. Gözaltı kapatıcısı olarak Urban Decay Naked Skin Concealer kullandım. Kapatıcıyı uygularken de gözaltlarıma V şeklinde ürünü sürüp makyaj süngeri ile eşit bir şekilde dağıttım.

Göz Makyajı

Far bazı ile başladım. Göz makyajımın kalıcılığını arttırmak için Bobbi Brown Far Bazını göz kapağımın tamamına parmak ucumla hafifçe dağıttım. Sırada kaş şekillendirme var. Son zamanlardaki favori kaş kalemim Maybelline Brow Satin… Kaşlarımı kaş fırçası ile tarayarak başladım ardından da Maybelline Brow Satin ile kaşlarımın altındaki boşlukları tek tek kaş çizer gibi doldurdum.

Karıştırma fırçamı MAC Fix+ ile ıslatıp, Anastasia Beverly Hills far paletindeki en açık tonu ıslak fırçamla alıp kaş kemiğimin altını aydınlattım. Anastasia Beverly Hills far paletimden Burned Orange tonunu göz kapağımın katlanma bölgesine uygulayarak devam ettim. Fırçada kalan far ile de alt kirpik çizgimi de renklendirdim.

Göz makyajımın ıslak görünümlü olmasını istediğim için Dose of Colors’ın krem farını far fırçası yardımıyla göz kapağıma uyguladıktan sonra yoğunluğunu biraz daha arttırmak için parmak ucumla bir kat daha sürdüm.

Alt kirpik çizgime ince uçlu far fırçası ile Anastasia Beverly Hills far paletindeki Burned Orange tonunu uygulayarak devam ettim. Ardından da maskara bazını uygulayıp, Pupa Vamp Extreme Maskarasını kullandım.

Kontür

Cildime hafif bir renk vermek için Benefit Hoola Bronzer’ı kullandım. Bunun için kontür fırçası ile elmacık kemiklerimin alt kısmını Benefit Hoola ile renklendirdim. Kontür uygulamasına aydınlatıcı sürerek devam ettim. Fırçama MAC Fix+ sıkıp, aydınlatıcıyı elmacık kemiğimin üst kısmına az miktarda uyguladım ve daha iyi dağılması için makyaj süngeri ile dağıttım.

Göz makyajıma uygun şeftali tonunda allık kullanarak ten makyajımı tamamladım. Milani no:05 allığını yine çok az miktarda uygulayarak ten makyajımı bitirdim.

Dudaklar

MAC Velvet Teddy rujunu baz olarak uygulayıp, Lancome Juicy Shaker parlatıcıyı üzerine sürdüm ve Haziran Makyajımı böylece tamamladım.

Yaz Makyajımın tüm detayları için videomu izlemeyi unutmayın. Yorumlarınızı bekliyorum.

Ürünler:
BENEFIT Bigger Than BB Big Easy (03 Light/Medium)
URBAN DECAY Naked Skin Weightless Complete Coverage Concealer (Light)
BOBBI BROWN Long-Wear Eye Base (Light)
MAYBELLINE Browsatin (Dark Blonde)
ANASTASIA BEVERLY HILLS Glow Kit (Sun Burst)
ANASTASIA BEVERLY HILLS (Burnt Orange)
DOSE OF COLORS Eyedeal Duo Loose Pigment & Primer (Sunset)
BENEFIT Hoola Bronzer
MILANI Baked Powder Blush (05 Luminoso)
ESSENCE Lash Base Mascara
PUPA Vamp Extreme Mascara (Black)
MAC (Velvet Teddy)
LANCOME Juicy Shaker (Apricute)

Bluz: Zara
Ruj: MAC Velvet Teddy + LANCOME Juicy Shaker
Oje: Flormar Duo 2x Chrome DC02

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *