Makyaj

Günlük Makyaj Rutinim Ekonomik Ürünlerle

By  | 

Uygun fiyatlı ürünlerle de harika bir makyaj yapabilirsiniz. Önemli olan, ürünleri doğru biçimde uygulamaktır. Güne güzel başlarken günlük makyaj rutinim ekonomik ürünlerle videomla karşınızdayım.

Sırayla günlük makyaj önerilerime başlayalım.

Öncelikle, fondöten uygulayarak başlıyoruz. Fondöten tercihim Rimmel London marka Wake Me Up ürünü. Cildim açık renk olduğu için ben Ivory tonunu satın aldım. Yapısı yoğun olduğu için ilk aşamada ufak noktalar halinde yüzüme uygulamaya başladım. İhtiyaç oldukça miktarını arttırmakta yarar var.

Sırada, Rimmel London Match Perfect Concealer’ı uyguluyorum. Bu ürünle, tüm yüzüme minik noktalarla aydınlatma yapmayı amaçladım. Özellikle, T bölgesi ve göz çevresi yoğunluklu olarak kullanılmalıdır. Makyaj süngeri kullanarak kolaylıkla dağıtabilirsiniz.

Aydınlatma işleminin ardından, transparan pudra yerine Barbara Bort marka simli pudrayı tercih ettim. Pudra fırçası yardımıyla hafifçe uyguladım.

Sırada kaşlar var. Kaşlarımı şekillendirmek için tercihim Sephora marka kaş kalemi. Bu kalemin arka tarafında bulunan fırça yardımıyla kaşlarımı yukarı doğru taradım, ardından hafifçe kaş çizgimi boyadım.

Gözleri vurgulamaya devam ediyoruz. NewYork Color marka ürünün Bronze in Brooklyn üçlü far setini seçtim. Öncelikle açık renk farla göz kapağının tamamına taban oluşturdum. Koyu ton far ile göz kapağının orta kısmına gölgelendirme yaptım. Maybeline beyaz far’ı ile göz pınarlarıma aydınlatma işlemi ile devam ettim.

Artık göz kalemine geçebiliriz. Rimmel London marka göz kalemi seçtim. Göz kapağına ve alt kirpik diplerime hafifçe kalemi uyguladıktan sonra, kalemin süngeri yardımıyla gölgelendirme yaparak devam ediyorum. Sırada, rimel var. Maybeline One by One’ı tercih ettim.

Allık tercihim, Pastel Terracotta 3 numara. Elmacık kemiklerime allık fırçasıyla uyguladığım allığı dağıtmak için, pudra fırçasını kullandım.

Ruj’a geçebiliriz. Günlük makyaj rutinim için doğal tonlarda Maybeline Toffee 21’i seçtim.

Son olarak, Garnier’in göz altı roll-on’u ile göz çevremde aydınlık yaratmak istedim ve minik noktalar haline göz çevresine uyguladığım Rolll-on’u, makyaj  süngeri ile hafifçe dağıtarak makyajımı tamamlamış oldum.

Ürünler:
RIMMEL LONDON Wake Me Up Foundation (100 ivory)
RIMMEL LONDON Match Perfection Highlighter (230 Fair/Light)
BARBARA BORT Compact Shimmer Powder (01 Light)
DEBORAH MILANO 24 ORE Long Lasting Eyebrow Pencil (286)
NYC HD Colour Trio Eye Shadow (782 Bronzed in Brooklyn)
MAYBELLINE Eye Studio Mono (01 Snow White)
RIMMEL LONDON Exaggerate Waterproof Eye Definer (261 Noir)
MAYBELLINE The One by One Volum’ Express Mascara
PASTEL Terracotta (No 3)
MAYBELLINE Lipstick (Toffee 21)
GARNIER Roll-on (Light)

Bluz: Mango
Saç Bandı: H&M
Oje: CND Vinylux

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *