Makyaj

Takma Gibi Doğal Kirpikler

By  | 

Gözleri vurgulamanın en önemli yolu kirpiklerdir…

Takma kirpiklere ihtiyaç duymadan gözlerinizi belirginleştirebilirsiniz.  Kendi uyguladığım yöntemle takma gibi doğal kirpikler elde etmeniz için bir video hazırladım, Youtube kanalımdan uygulamalı anlatımımı izleyebilirsiniz.

Takma gibi doğal kirpikler için;

Makyaj rutinimi tamamladım, ve geriye sadece kirpiklerimi bıraktım.  Maskara uygulamadan önce maskara bazı kullanıyorum. Clinique Lash Building Primer severek kullandığım bir ürün, ancak Türkiye’de satışının bittiğini öğrendim. Bu ürüne alternatif olarak, MAC Prep-Prime maskara bazı veya farklı seçenekler de var.  Ben bu makyajımda MAC Prep-Prime kirpik bazını uyguladım. Maskara tercihim ise Maybeline One-by-One ürünü. Maskara seçerken, fırçasını rahat kullanabildiğiniz ürünleri tercih etmenizi öneririm.

Harika kirpikler için ihtiyacımız olanlar bu kadar… Sırada uygulama aşamaları var.

Maskara bazını uygularken, fırçayla kirpiklerimi yukarı doğru taradım. Yaklaşık 30 saniye kurumasını bekleyip 2. katı sürdüm. Maskara sürmeden önce kirpik bazının iyice kurumasını bekledim.

Maskarayı uygularken yine kirpiklerimi yukarı doğru taradım. Son rötuşu yapmak için ben kıvrımlı fırça tercih ediyorum. Daha önce kullandığım bir maskaranın fırçasını saklamıştım, son bir dokunuş için oldukça kullanışlı oluyor.

Bu aşamaları, alt kirpikleriniz için de uygulayabilirsiniz. Ayrıca, kirpik kıvırıcı da kullanabilirsiniz. Kirpikleri kırdığını düşündüğüm için ben tercih etmiyorum.

Ürünler:
CLINIQUE Lash Building Primer
MAC Prep-Prime Lash
MAYBELLINE The One By One Mascara

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *