Makyaj

Okul Makyajı

By  | 

Bu makyajı özellikle üniversite öğrencilerini düşünerek yaptım. Çünkü doğallık özellikle o yaşlarda sahip olduğunuz en güzel şey, ben de sadece minik dokunuşlarla ve aydınlatmalarla varolan güzelliğinizi biraz daha ortaya çıkarmaya çalıştım. Ben üniversiteye giderken bu tarz okul makyajı yapıyordum. Umarım beğenirsiniz.

Okul Makyajı

Cilt makyajıma özellikle okul makyajı olduğu için hafif bir fondöten ile başladım MAC Face & Body (C2).  Bu oldukça ince yapılı bir fondöten neredeyse BB krem ayarında. Bana kalırsa cildinize hiçbir şey sürmenize gerek yok ama sorunlu olduğunu düşündüğünüz bölgeler varsa, ister benim gibi ince yapılı bir fondöten isterseniz de BB veya CC krem gibi renkli nemlendiriciler kullanabilirsiniz. Cildime gençlik ışıltısı katmak istediğim için fondötenimin içine aydınlatıcı krem ekledim. NARS Illuminator (Copacabana). Benim cildimin T bölgesinde yağlanma problemi olduğu için hem fondöteni sabitlemek hem de parlamayı almak için SHISEIDO Tranculent Pressed Powder yani transparan pudra kullandım. Pudranın bembeyaz görünmesine aldanmayın 🙂 yüzünüze sürdüğünüzde hem şık bir ışıltı katıyor hem de yağlı görünümü alıyor.

Okul Makyajı

Kaşlarımın altındaki boşlukları NARS Brow Perfector (1128 Salzbourg) kalemiyle doldurdum. Uygulaması zor bir ürün bittiği zaman bir daha bu kaş kalemini almayacağım. Kaşlarımı sabitlemeyi seviyorum, gün içinde cildim yağlansa bile kaşıma uyguladığım kalemim bu ürün sayesinde uzun süre dayanıyor hem de şekil olarak sabit duruyor. Bunun için şeffaf bir rimel ayarındaki SHISEIDO Transculent Eyebrow Shaper’ı kullanarak kaşlarımı sabitledim.

Cilt makyajımı bitirdim sıra geldi göz makyajıma, far seçimim beyaz ve uçuk pembe oldu. Doğallığı devam ettirmek istediğim için toz yerine krem far kullanmayı tercih ettim. Baz olarak CLINIQUE Lid Smoothie Antioxidant 8-Hour Eye Colour (01 Bit O’ Honey) rengini kullandım, gözleri biraz ortaya çıkarmak istediğimden LAURA MERCIER Metallic Creme Eye Colour (Pink Gold) rengini de uygulamak istedim.

Allık seçimimi pembeden yana kullandım ve çok sevdiğim bir ürün olan NARS (Orgasm) rengini tercih ettim, mutlu bir görünüm elde etmek için allığı; güldüğümüzde hafif belirgenleşen kısımlara uyguladım.

Tüm kullandığım ürünlerde hafifliği tercih ettiğim için göz altı kapatıcında da oldukça sevdiğim ve son derece ince yapılı bir ürün olan GARNIER Anti Dark Circles Roll-on (Light) göz altı roll-on’u minik noktalar halinde uyguladım.

Makyajımı tamamlarken tüm makyajın konsepti pembe olduğu için rujumu da pembe tercih ettim ilk olarak son derece açık bir pembe olan AVON (Pink Renewal) çok hafif parlaklık katmak istediğim için de CLARINS Gloss Prodige (04 Candy) gloss’u kullandım.

Siz de bu makyajı her zaman kullandığınız malzemelerinizle kolayca yapabilirsiniz.

Ürünler:
MAC Face and Body Foundation (C2)
NARS Illuminator (Copacabana)
SHISEIDO Tranculent Pressed Powder
NARS Brow Perfector (1128 Salzbourg)
SHISEIDO Transculent Eyebrow Shaper
CLINIQUE Lid Smoothie Antioxidant 8-Hour Eye Colour (01 Bit O’ Honey)
LAURA MERCIER Metallic Creme Eye Colour (Pink Gold)
NARS Larger Than Life Long Wear Eyeliner (Rue Bonarparte)
MAX FACTOR False Lash Effect Mascara (Black Brown)
NARS Blush (Orgasm)
GARNIER Anti Dark Circles Roll-on (Light)
AVON (Pink Renewal)
CLARINS Gloss Prodige (04 Candy)

Okul Makyajı

Fırçalar:
MAC 159
SEPHORA Pro Precision Powder 59
MAC 168

Bluz:Zara
Oje:CND Vinylux (Wildfire 158)

Yeni videolarıma ulaşmak için Youtube Kanalıma abone olun!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *