Makyaj

Günlük Makyaj Rutinim

By  | 

Kolayca uygulayabileceğiniz bir makyaj için seçtiğim ürünler ve uygulama yöntemimi sizlerle paylaşmak için hazırladığım Günlük Makyaj Rutinim videosuyla karşınızdayım.

Günlük Makyajıma saç bandımı takarak başlıyorum. Cildimi aydınlatmak için NARS Radiance Enchancing Pro-Prime Light Optimizing Primer’ını seçtim. Ardından, Clarins Everlasting (108 numara, Sand Rengi) fondötenini, MAC’in yassı fırçası ile uyguladım. Fondöteni sabitlemek için Shiseido’nun transparan pudrasını, Sephora Pro Precision Powder 59 (Pudra fırçası) ile kullandım.

Makyajıma standart bir kaş tarağıyla kaşlarımı tarayarak devam ettim.  NARS’ın Brow Prefector ( 1128 Salzbourg) kaş kalemi ile kaşlarımdaki boşlukları doldurdum. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, kaşları boyar gibi değil de, tek tek kaş çizer gibi bir teknik uygulamaktır.

Sırada, Shiseido’nun Transculent Eyebrow Shaper’ı var. Bu ürünü kullanmayı çok seviyorum çünkü gün boyu kaşlarda kalıcı bir yapı sağlıyor. Şeffaf olduğu için de uygulaması kolay bir ürün. Kaşlardan sonra da göz makyajıma geçtim. Far seçimim, New York Color Trio Eyeshadow ( 782 Bronzed in Brooklyn) paleti. Far fırçam da MAC 275se.

Bir sonraki adım, Deep Liner uygulaması… NARS Eyeliner Stylo (8126 Corpates) ürününü seçtim. Ben günlük makyajımda kuyruklu cat-eye tercih etmiyorum, daha düz hat yaratmayı seviyorum. Bu nedenle, NARS’ın eyeliner’ı çok ince hatlar yaratmak için uygun ve kullanımı rahat bir ürün.

Gözleri aydınlatalım. NARS Larger Than Life Long Wear Eyeliner ( Rue Bonaparte) ten rengi göz kalemi ile kirpik diplerimi aydınlattım.

Sırada kirpikler var. Maskara öncesi MAC prep+prime Lash Maskara Bazını uyguladım. Kurumasını bekledim ve Maybeline One-by-One maskarasını sürdüm.

Günlük makyajımı tamamlarken son dokunuşlara geldim.  Kontür için MAC Mineralize Skin Finish (Dark Ten) pudrasını MAC allık ve kontür fırçasıyla sürdüm. Ardından, NARS Orgasm allığını hafifçe uyguladım.

Göz altımı aydınlatmak için Garnier’in Roll-on’unu göz çevreme noktalar halinde sürdüm ve parmaklarımla masaj yaparak yaydım.

Son olarak, en sevdiğim rujum MAC Kinda Sexy Matte ile günlük makyaj rutinimi tamamladım.

Ürünler:
NARS Radiance Enchancing Pro-Prime Light Optimizing Primer
CLARINS Teint Haute Tenue SPF 15 Everlasting Foundation (108 Sand)
SHISEIDO Transculant Pressed Powder
NARS Brow Perfector (1128 Salzbourg)
SHISEIDO Transculent Eyebrow Shaper
NYC HD Color Trio Eyeshadow (782 Bronzed in Brooklyn)
NARS Eyeliner Stylo (8126 Corpates)
NARS Larger Than Life Long Wear Eyeliner (Rue Bonarparte)
MAC Prep+Prime Lash
MAYBELLINE The One By One Volum Express Mascara
MAC Mineralize Skinfinish (Dark Tan)
NARS Blush (Orgasm)
GARNIER Anti Dark Circles Roll-on (Light)
MAC Matte (Kinda Sexy)

Fırçalar:
MAC 159
SEPHORA Pro Precision Powder 59
MAC 275
MAC 214
MAC 168

Makyajımın detaylı uygulamasını izlemeyi unutmayın.

Tshirt: TishO
Oje: CND Vinylux
Saç Bandı: H&M

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *