Bakım

Maskara Bazı Dosyası

By  | 

Sizler için uzun süre her birini kullanarak denediğim en iyi 10 maskara bazını uygulamalı olarak gösterdim, deneyimlerimden bahsettim. Takma kirpik etkisi yaratabileceğiniz hem uygun hem de yüksek fiyatlı maskara bazı alternatiflerini en iyi 10 maskara bazı videomda paylaştım.

Takma gibi doğal kirpikler: https://www.youtube.com/watch?v=2tuDbWoupsc

Alterra Lash Base http://mevy.co/2D83WY4

Alterra Rossman’larda satılan Alman menşeili ve doğal içerikli bir marka. Beyaz bir baz olmasına rağmen kirpiklerde şeffaflaşan ve kapatması kolay. Ben doğal görünümleri seviyorum, kaşıma kadar uzamış kirpiklerden pek hoşlanmam diyenler için ideal. Kirpikleri tek tek ayırıyor ve hacimlendiriyor. Tüm gün boyunca da kirpikleriniz aynı hacimle kalıyor.

Dior Diorshow Maximizer Mascara Base 3D http://mevy.co/2B3FCo9

Yüksek fiyatlı favorilerim arasında ve plastik fırçalı. Fırçası küçücük fiber kıllardan oluşuyor. Yoğun yapılı ve beyaz rengini kapatmak için 2 kat maskara geçmeniz gerekir. Çok güzel uzatıyor ve dolgunlaştırıyor.

Golden Rose Lash Primer http://mevy.co/2DcOxtt

Kirpikte anında donmadan, rahatça şekillendirme olanağı sağlayan bir ürün. Çok güzel kıvrık bir görüntü veriyor. Üzerine hangi maskarayı sürersem süreyim inanılmaz kalkık ve kıvrımlı kirpiklere sahip oluyorum.

Benefit They’re Real Tinted Eyelash Primer http://mevy.co/2FFop88

Benefit’in alışılmışın dışında kendinden bir rengi olan ve bu sayede 2 şekilde kullanabileceğiniz bazı. Doğal makyajlarınızda tek başına maskara yerine hafif bir renk ve kıvrım vermek için kullanabilirsiniz. Ya da asıl amacına uygun olarak maskaranızın altına baz olarak kullanabilirsiniz. Her iki şekilde de etkisini göreceğiniz bir ürün.

Estee Lauder Little Black Primer http://mevy.co/2D2UOnn

Benefit’in bazı ile benzer özellikte yine kendinden bir rengi olan Estee Lauder’in maskara bazı da beyaz ya da jel ürünleri sevmeyenler için alternatif olabilir. Bu da yine hem tek başına maskara yerine kullanılabilir hem de baz olarak. Açılı bir fırçası var ve kirpikleri bu sayede çok güzel kavrıyor. Performansını gayet başarılı buldum.

Kiko Milano Building Base Coat Mascara http://mevy.co/2D6QzHk

Yoğun yapılı bir baz bu. Beyaz ve yoğun olmasına rağmen kapatmakta zorlanmıyorsunuz. Tamamen kirpikleri kalınlaştırmak için dolgun, simsiyah kirpiklerden hoşlanıyorsanız bu ürünü çok seversiniz.

Smashbox Photo Finish Lash Primer http://mevy.co/2B2VwPJ

Yüksek fiyatlı, beyaz bazlar arasında en en başarılı bulduklarımdan. Fırçası mükemmel. Ne zaman bu bazı sürüp üzerine maskara uygulasam kirpiklerimde hangi ürünü kullandığım soruluyor. Fırçasının düz kısmıyla kirpikleri güzelce kaldırıp, diğer tarafıyla da tarayarak tek tek ayırıyorum. Takma kirpik etkili bir görünüm istiyorum ve yüksek fiyatlı bir ürüne de bütçe ayrırırm derseniz kesinlikle tavsiye ederim.

Nyx Big& Loud http://mevy.co/2EJd9WU

Sürdükçe kirpiklerde şeffaflaşan bir ürün. Dolgunlaştırmadan uzatma özelliği var. Eğer kirpikleriniz sık sık yapılı ama kısa ise ihtiyacınız olan ürün bu.  Hemen donmadığı için maskara ile güzelce şekillendirmenize de olanak sağlıyor.

Chanel Beaute Des Cils Nourishing Mascara Base http://mevy.co/2mHQIeh

Kirpiklerim kalın görünsün ve niazmi şekilde tek tek ayrılsın istiyorsanız yüksek fiyatlı alternatifler arasında Chanel’i değerlendirebilirsiniz. Kaşınıza kadar uzatma etkisi yok ama kirpiklerinizi çok güzel ayırıyor.

Rival De Loop Young XXL Lashes Mascara Base

En sevdiğim uygun fiyatlı maskara bazı, daha önce de Instagram’da öneride bulunmuştum. Alıp deneyenler olmuş ve kullananların hepsi de çok memnun kalmışlar. Ben de hangi maskarayla kullanırsam kullanayım her zaman mükemmel sonuç alıyorum. Hepsi bir arada bir ürün. Kirpikleri çok güzel kıvırıp, kaldırıp, ayıran ve dolgunlaştıran bir baz.

Videodaki Makyajım:
Bobbi Brown Eyeshadow/  Taupe 4
Oriflame Giordani Gold Lip Pencil/ 1nude
Mac Plumful
Benefit Bigger Than Bb Multi Balancing Complexion Perfector /03 Light Medium
Biota Goz Alti Kapaticisi / Light
Benefit They’re Real Mascara
Dior Diorshow Maximizer Mascara Base

Gömlek: Mudo

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *