Bakım

Kalıcı Kirpik Kıvırma

By  | 

Maskara, bazlar, kirpik kıvırıcılar kirpiklerimizi daha dolgun ve kıvrık göstermek için denemediğimiz şey yok. Hepimizin ortak derdine çare bulmak için popüler ve bir o kadar da merak edilen Kalıcı Kirpik Kıvırma (Kirpik Perması) işlemini denedim. Yine bir konunun altını çizmek istiyorum; bu video kesinlikle ücretli iş birliği değildir.  Hem kendi kirpik problemime çözüm bulmak hem de aynı dertten muzdarip olan kadınlarla deneyimimi paylaşmak için hazırladım bu videoyu. Umarım keyifle izler ve faydalı bulursunuz!

İşleme başlamadan önce köpük temizleyici ile gözlerinizde hiç makyaj olmasa dahi cilt yağından arındırmak için yıkıyorsunuz. Sonrasında kirpik boyunuza uygun silikon benzeri bir materyalden ped yapıştırılıyor. Kirpikler o pedin üzerine yapıştırılıp 15 dakika bekledikten sonra keratin ürün kirpiklere sürülüyor. Tekrar bir 15 dakika daha bekliyorsunuz…

Yapılırken herhangi bir acı ya da çekme hissi olmuyor. 15 dakika sonunda tüm ürün kirpiklerden temizleniyor. Boyama işlemine geldi sıra. Aslında boyama şart değil benim gibi açık renk kirpikleriniz varsa tercih edebilirsiniz. Gözlerinde hassasiyet olan kişilerde kökten değil daha orta kısımlardan uca kadar boyamayı tercih ediyor sevgili Meral Mengüş. Sonuçta ne kadar zararsız içerikli olursa olsun yabancı bir madde ve gözünüze çok yakın bir noktaya uygulanıyor o yüzden dikkatli olmak gerek.

Uygulama bittikten sonra kirpiklerimin haline inanamadım. Simsiyah, dolgun ve neredeyse tavana bakıyorlar :)) Makyajımın belki de en uzun adımı olan maskara sürme aşaması 30 saniyemi alacak artık.

Meral Hanım’ın söylediğine göre 2-3 aya kadar kalıcı bir ürün. Kişiden kişiye değişiyormuş ama minimum 2 ay sizi götüren bir uygulama. Ertesi gün tekrar kıvrılacağını söyledi…

Ertesi gün baktığımda gerçekten daha kıvrık olduğunu farkettim kirpiklerimin. 24 saat su temas etmemesi gerekiyor ve yağ formlu göz makyajı temizleyiciler kullanmamak gerekiyor.

https://www.youtube.com/watch?v=fLgorIU0es4

NASA T-shirt: H&M

Meral Mengüş Etiler https://mevy.co/2oeHcjg

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *