Makyaj

Doğal Tonlarda Makyaj

By  | 

Yazın bittiğini artık kabullenmeye başladığım bu günlerde, günlük makyaj rutinim olarak da kullandığım doğal tonlarda makyaj stilimi özellikle havalar çok soğumadan biran evvel sizlerle paylaşmak istedim.

Doğal Tonlarda Makyaj uygulaması hem son derece basit hem de günlük makyaj için bence oldukça uygun. Umarım sizlerde beğenirsiniz. 🙂

1-Makyajıma her zaman ki gibi cildimi nemlendirerek başladım ve fondötenimi MAC Studio Fix Fluid SPF15 Foundation (NC25) tüm cildime ellerimle yaydım. Siz isterseniz fırça veya makyaj süngeri yardımıyla da yayabilirsiniz.

2- Göz altı kapatıcısı olarak MAC Mineralize Concealer (NW20) rengini göz altlarıma ve göz kapaklarıma minik noktalar halinde sürüp sadece kapatıcı için kullandığım fondöten fırçasıyla yaydım. Eğer fırçanız yoksa parmaklarınızla veya makyaj süngeri yardımıyla da yayabilirsiniz.

Doğal Tonlarda Makyaj

3- Cildimde aydınlatmak istediğim bölgeleri RIMMEL Match Perfection Skin Tone Adapting Concealer (230 Light) kapatıcını minik noktalar halinde sürüp makyaj süngeri yardımıyla dağıttım.

4- Kaşlarımın altındaki boşlukları H&M Eyebrow Liner (Light Brown) ile doldurup H&M Eyebrow Fix Gel ile sabitledim.

Doğal Tonlarda Makyaj

5- Far uygulamasına öncelikle kaşlarımın hemen altını aydınlatarak başladım FLORMAR Color Palette Eye Shadow (07 Nude Dudes) paletindeki en açık rengi kaşlarımın hemen altına fırça yardımıyla sürdüm. Göz kapağıma CLINIQUE Lid Smoothie Antioxidant 8-Hour Eye Colour (01 Bit O’ Honey) inci beyazi rengindeki sıvı farı, hem baz yaratmak hem de gözlerimi aydınlık göstermek için parmaklarımla uyguladım ve kalıcı olmasını sağlamak için üzerine çok hafif SHISEIDO Translucent Pressed Powder’ı far fırçasıyla sürdüm. Düz bir far fırçası yardımıyla paletteki orta koyuluktaki kahve tonunu tampon hareketlerle sürüp MAC’in 224 numaralı karıştırma fırçasıyla dağıttım ve aynı rengi kirpik diplerime de uyguladım. Paletteki en koyu tonu ise göz kapaklarımın bitiş bölgesine derinlik katmak için H&M’in kalem fırçasıyla nokta atışı yapar gbi uyguladım ve yine MAC 224 numaralı fırça ile tüm farları birbirine karıştırıp doğallaştırdım.

6- Makyajım doğal tonlarda ve hafif bir makyaj olsun istedim bu nedenle gözümün içinde NARS Larger Than Life Long Wear Eyeliner (Rue Bonarparte) ten rengi göz kalemini uyguladım ve gözlerime eksta aydınlık katmak için CLINIQUE Lid Smoothie Antioxidant 8-Hour Eye Colour (01 Bit O’ Honey) farı ince bir far fırçasıyla göz pınarlarıma hafifçe yeniden uyguladım.

7- CLINIQUE Lash Building Primer’i bir kat sürdükten ve biraz bekledikten sonra MAYBELLINE The One By One Maskarayı bir kat olacak şekilde uyguladım.

Doğal Tonlarda Makyaj

8- Hem allık hem de bronzer gibi kullanabileceğiniz BARBARA BORT Compact Shimmer Powder (01 Light)’ı ben bu sefer allık gibi yanaklarıma uyguladım ve MAC Mineralize Skinfinish (Dark Tan) bronzer’ı alnımın kenarlarına ve çeneme hafifçe sürdüm. Hem bu iki ürünü birbirine karıştırmak hem de doğallaştırmak için Sephora’nın 56 numaralı Pudra Fırçasıyla hafifçe SHISEIDO Translucent Pressed Powder uyguladım.

9- Ruj seçimimi Nude tonlardan yana kullanarak H&M’in mat sersinden Bardot rengini seçtim, ancak dudağımın doğal hali renksiz olduğu için önce MAC’in Spice rengi dudak kalemiyle dudaklarımın etrafından bir çerçeve çekip sonra ruju sürdüm ve ruj fırçasıyla ikisini karıştırdım ve bu karışımın üzerine dudaklarıma biraz daha renk katmak için MAC Mineralize Rich Lipstick (Wear With Flare) rengini ruj fırçası yardımıyla hafifçe uyguladım.

Ürünler

MAC Studio Fix Fluid SPF15 Foundation (NC25)
MAC Mineralize Concealer (NW20)
RIMMEL Match Perfection Skin Tone Adapting Concealer (230 Light)
H&M Eyebrow Liner (Light Brown)
H&M Eyebrow Fix Gel
FLORMAR Color Palette Eye Shadow (07 Nude Dudes)
CLINIQUE Lid Smoothie Antioxidant 8-Hour Eye Colour (01 Bit O’ Honey)
SHISEIDO Translucent Pressed Powder
NARS Larger Than Life Long Wear Eyeliner (Rue Bonarparte)
CLINIQUE Lash Building Primer
MAYBELLINE The One By One Mascara
BARBARA BORT Compact Shimmer Powder (01 Light)
MAC Mineralize Skinfinish (Dark Tan)
MAC Lip Pencil (Spice)
H&M Matte Lipstick (Bardot)
MAC Mineralize Rich Lipstick (Wear With Flare)

Bluz:Topshop
Saç Bandı:H&M

 

Yeni videolarıma ulaşmak için Youtube Kanalıma abone olun!

6 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *