Makyaj

Doğal Tonlarda Dumanlı Göz Makyajı

By  | 

Siyah ve gri tonlarda da sıkça uygulanan dumanlı göz makyajını bu kez doğal kahve tonlarında uyguladım ve adım adım detaylarını sizinle paylaşmak için Doğal tonlarda dumanlı göz makyajı videomu hazırladım. Umarım keyifle izlersiniz.

Doğal Tonlarda Dumanlı Göz Makyajı

Fondöten

Makyajıma Bobbi Brown Skin Foundation ile başladım. Bu ürün karma ciltler için matlık etkisi yaratmamasına rağmen ben severek kullanıyorum. Matlık etkisi yaratmayıp hafif bir parlaklık kattığı için ciltte yarattığı sağlıklı görünümü seviyorum. Fondöteni cildime az miktarda noktalar halinde değdirip, fondöten fırçası ile dairesel hareketlerle çok bastırmadan dağıttım.

Kapatıcı

Fondöteni uyguladıktan sonra gözaltımda ve göz kapağımdaki renk eşitsizliklerini gidermek için Bobbi Brown Intensive Skin Serum Concealer ürününü gözaltlarıma V çizer gibi uygulayıp, fırça ile dağıttım. Fırçada kalan ürünü göz kapaklarıma da sürdüm. Kapatıcıyı göz çevrenize yüzük parmağınızla ya da süngerle de dağıtabilirsiniz ama ben Sigma Kabuki F86 fırçasını kullanmayı tercih ettim. Bu fırça aslında fondöten fırçası ancak ben kapatıcıyı dağıtmak için de başarılı bulduğum için bu amaçla kullanıyorum.

Transparan pudra ile T bölgemi ve göz çevremi sabitledim. Bunun için de Rimmel London Stay MATTE pudrasını kullandım. Kullandığım fondöten karma ciltler için çok uygun olmadığı için gün içindeki yağlanma ve parlamayı önleyebilmek için pudra kullandım.

Kaşlar

MAC 204 numaralı kaş fırçasını kullanarak kaşlarımı taradım. Douglas Eyebrow Styler 364 küllü kahverengi ile de kaşlarımın arasındaki boşlukları tek tek kaş çizer gibi ve kalemi eğik tutarak doldurdum. Kaş kalemini dik tutmamak bu noktada önemli çünkü sert hareketlerle kaş çizmenize yol açar ve kıl köklerine zarar verebilir.

Göz Makyajı

İlk olarak açık tonlarda far ile kaş kemiğimin altına kadar olan tüm göz kapağıma baz renk uyguladım. Açık ton far için Flormar Eye shadow 07 Nude Dudes far paletindeki en açık tonu kullandım. Açık renk olduğu için dağılma korkusu olmadan rahat ettiğiniz herhangi far fırçası ile baz rengi uygulayabilirsiniz.

Göz kapağımın katlanma çizgisini Bobbi Brown Eye shadow 14 Toast farı ile boyutlandırdım. Bu farı Sigma E37 numaralı fırça ile uyguladım. Katlanma çizgisine far uygularken az miktarda ürünü dağıtarak başladım çünkü ilk aşamada koyu bir çizgi oluşmasını istemedim.

Bobbi Brown Eye shadow 4 Taupe rengini uygulayarak devam ettim. Dumanlı göz makyajı etkisi için kirpik üstü en koyu olacak şekilde kaş çizgisine doğru açılan renkleri yaratmaya çalıştım. Bobbi Brown 4 Taupe rengini de göz kapağıma aynı fırça ile dağıttım. Sırada Bobbi Brown Beach Bronze krem farı var… Bu renk daha koyu ton bir kahve olduğu için dumanlı göz makyajı etkisini belirginleştirecektir. Krem farı üst kirpik diplerine yakın ve aynı şekilde alt kirpik diplerime de fırça ile uyguladım.

Dumanlı göz makyajında göz kapağının en koyu bölge olması gerekiyor bu aşamada Douglas The Kajal küllü kahve kalemini göz kapağıma sürdüm. Kalemi çok düzgün çizgi halinde sürmeye de gerek olmuyor çünkü zaten dağıtacağım.

Gözlerimin içine Douglas Shimmer göz kaleminin siyah tonunu sürerek istediğim koyuluğu daha da ortaya çıkarmaya çalıştım. Bu aşamada isterseniz kirpik diplerine de yine siyah kalem uygulayabilirsiniz.

Maskaraya geldi sıra… L’oreal Paris False Lash Superstar çift taraflı maskarasını tercih ettim. Bir tarafı maskara bazı, maskarası da kıl fırçalı… Plastik fırçalara göre fırçası da fena değil diyebilirim.

Allık

Işıltılı ve şeftali tonunda bir allık seçtim. Allığı elmacık kemiğime az miktarda ürün alarak allık fırçası ile dağıttım.

Dudaklar

Douglas Lip Pencil 3 Nude dudak kalemini dudaklarıma tamamen uyguladım, tonu biraz açık olduğu içi MAC Velvet Teddy rujunu da ince kat olarak sürdüm.

Son olarak makyajımı tamamlamak için kocaman bir gülümsemeye ihtiyacım var çünkü gülümsemem olmadan makyajım eksik kalır. Sende gülümsemenin gücünü her daim göstermek için günde 2 kez Listerine Advanced White kullan, sadece 2 haftada daha beyaz dişlere sahip ol…
Ürünler:
Bobbi Brown Skin Foundation
Bobbi Brown Intensive Skin Serum Concealer
Rimmel London Stay MATTE
Douglas Eyebrow Styler 364
Flormar Eye shadow 07 Nude Dudes
Bobbi Brown Eye shadow 14 Toast, 4 Taupe
Bobbi Brown Cream Shadow Beach Bronze
Douglas The Kajal
Douglas Shimmer Eyeliner Pencil
L’oreal Paris False Lash Superstar
Douglas Lip Pencil 3 Nude
MAC Velvet Teddy

Doğal tonlarda dumanlı göz makyajının tüm detayları için videomu da izlemeyi unutmayın.

Kazak: Mango
Oje: Top Shop Heart of Gold
Ruj: Douglas Lip Pencil 3 Nude ve MAC Velvet Teddy
Bileklik: Fitbit Charge HR

Leave a Reply

Your email address will not be published.