Makyaj

Dumanlı Göz Makyajı | Pembe – Kırmızı Tonlarda

By  | 

Klasik dumanlı göz makyajını pembe – kırmızı tonlarda uyguladığım videomu hazırladım. Gece makyajı ya da özel günler için tercih edebileceğiniz bu makyajın tüm adımlarını detaylarıyla videomda görebilirsiniz. Umarım keyifle izlersiniz.

Ten Makyajı

Urban Decay Naked Skin Foundation (1.0)  ile ten makyajıma başladım. Bu fondöteni MAC 130 fırçası ile uyguladım. Fondöteni tüm cildime dağıttıktan sonra gözaltı kapatıcısı olarak Rimmel London Match Perfection Concealer ( Fair/Light) kullandım. Kapatıcıyı uygularken gözaltıma ürünü V şeklinde sürdüm ve fırça yardımıyla dağıttım.

Göz Makyajı

Kırmızı rujla devam ettim. Ruju bu kez dudaklar yerine göz kapaklarımda tercih ettim. Sizin kırmızı krem farınız varsa onu kullanabilirsiniz ama bende kırmızı krem far olmadığı için kırmızı ruju kullandım. Ruju far fırçası ile göz kapağımda katlanma çizgisine kadar dağıttım. Bu ruju gözkapaklarıma baz olarak uygulamış oldum. Katlanma çizgisinde de keskin bir çizgi görünümünü engellemek için karıştırma fırçası ile hafifçe dağıttım.

MAC Warm Neutral Eye Shadow far paletinden mercan renginde yoğun pigmenti olan farı oturtma fırçası ile göz kapaklarıma uygulayarak devam ettim.  Bu paletteki en koyu ton olan kahverengini de gözümün dış köşelerine uyguladım. Ardından karıştırma fırçası ile renklerin geçiş bölgelerinde birbirine karışmasını sağladım.

Sırada Naked 1 paletinden Creep rengini karıştırma fırçası ile gözümün dış köşelerine dağıttım.

URBAN DECAY Glide On siyah göz kalemini gözümün içine uyguladım. Kalem fırça yardımıyla bu göz kalemini hafifçe dağıttım. Bu fırçayı kullanarak Naked 1 Paletindeki Creep rengini alt kirpik diplerime uygulayarak devam ettim.

Ardından, Eyeliner fırçası ile göz pınarlarıma MAC paletindeki mercan rengini uyguladım.

Bu tür koyu tonda makyajlarda gözler yorgun görünebiliyor. Ben de bu görünümü engellemek için normalde kullandığımdan 1 ton açık kapatıcıyı gözaltıma V şeklinde sürdüm ve fırçayla dağıttım.

Allık

BENEFIT Majorette krem allığı parmaklarımla uyguladım. Bu makyajda yoğun allık kullanmak yerine çok hafif bir pembelik yeterli…

Aydınlatıcı

ANASTASIA BEVERLY HILLS Glow Kit paletinden Sunburst ve Bubbly tonlarını karıştırarak elmacık kemiklerimin üzerine ve göz çevreme hafifçe dağıttım.

Maskara

Dolgun görünüm yaratmak istediğim için BOBBI BROWN Eye Opening Maskarayı kullandım.

Son olarak da makyajımı sabitlemek için URBAN DECAY Long-Lasting Makeup Setting Spray kullandım.

Ürünler:

URBAN DECAY Naked Skin Foundation (1.0)
URBAN DECAY Naked Skin Foundation (1.0)
RIMMEL LONDON Match Perfection Concealer (Fair/Light)
MAC Warm Neutral Eye Shadow Palette (Gingersnap, Dance in the Dark)
URBAN DECAY Naked Eye Shadow Palette (Creep)
URBAN DECAY Glide On Eye Pencil (Black)
BENEFIT Majorette Cream Blush
ANASTASIA BEVERLY HILLS Glow Kit (That Glow)
BOBBI BROWN Eye Opening Mascara
URBAN DECAY Long-Lasting Makeup Setting Spray

Ürünler ve makyaj uygulama adımlarının detayları için Dumanlı Göz Makyajı videomu izlemeyi unutmayın. Yorumlarınızı bekliyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *