Makyaj

Hangi Ruj Nasıl Sürülür?

By  | 

Nude, mat, koyu renkli rujlar ve parlatıcıları uygularken kusursuz görünüm elde edebilmek için Hangi Ruj Nasıl Sürülür? Videomu hazırladım. Umarım keyifle izlersiniz.

Özellikle mat yapılı rujları kullanacağınız zamanlarda dudaklara peeling yaparak başlamak çok önemli… Mat rujlarda dudaktaki ölü deriyi temizlemek ilk adım ama genel anlamda ruj süreden önce dudaklarınıza peeling yaparsanız kusursuz görünüm elde edebilirsiniz.

Evde hazırladığım dudak peeling’i ile başlıyorum. Toz şeker, bal ve zeytinyağından oluşan dudak peeling’ini dudaklarıma masaj yaparak uyguladım. Ardından da renksiz dudak nemlendiricisi uyguladım ve ruj için dudaklarım hazır…

İlk olarak Nude rujla başlamak istedim. Nude ruj seçerken ten rengimize uygun Nude tonunu belirlemek için beyaz tenlilerde şeftali, pembe alt tonlu; koyu tenlerde de kahve alt tonlu rujlar seçmek gerekiyor. Ben mat yapılı şeftali alt tonlu bir Nude ruj seçtim. Bu ruju uygularken dudak kalemi kullanmadan, rujun sivri kısmı ile çerveve çizip ardından ruju tamamen uyguladım. Ekstra dudak kalemi kullanmak istemediğinizde rujunuzun düzgün görünmesi için bu yöntemi deneyebilirsiniz. Rujumu dudağıma tamamen uyguladıktan sonra dolgun bir görünüm elde etmek için biraz daha açık bir ton ruj ile dudaklarımın orta kısmını öne çıkardım.

Sırada, likit mat ruj seçtim. Likit mat ruj uygularken isterseniz dudak kalemi ile çerçeve çizerek başlayabilirsiniz ya da dudak kaleminiz yoksa ince uçlu eyeliner fırçasını kullanarak da ruju kullanarak çerçeve çizebilirsiniz. Ben eyeliner fırçası ile dudaklarımı çerçeveledikten sonra likit mat ruju uyguladım.

Likit mat rujdan sonra da koyu renkli rujdan bahsetmek istedim. Bazı koyu renkli rujlar dudakta dalgalanma ve dağılma yapabiliyor. Bunu önlemek için ruj sürmeden önce her zaman kullandığınız gözaltı kapatıcısını kullanarak dudaklarınıza baz uygulayıp koyu renkli rujunuzu sürebilirsiniz. Böylece, rujun dalgalanmasını ve dağılmasını önleyebilirsiniz.

Kırmızı ruj sürerken, kusursuz bir sonuç alabilmek için dudaklara peeling yapıp ölü deriyi temizlemek ilk adım olması gerekiyor. Ardından da dudak kalemi ile dudakları çerçeveleyerek devam etmelisiniz. Rujunuzun kalıcı olması için de dudaklarınızı kalem ile çerçeveledikten yine dudak kalemi ileiçini doldurmalısınız. Dudak kalemi aşamalarını tamamlayınca da kırmızı ruju sürebilirsiniz. Son dokunuş için dudak kenarlarında taşmaları önlemek için ten rengi göz kaleminizi dudak çevresine uygulayabilir ya da gözaltı kapatıcınızı fırça yardımıyla dudak çerçevesinin dış kısmına uygulayabilirsiniz.

Son olarak likit gloss rujların nasıl uygulandığından da bahsetmek istedim. Dudakta çok şık görünen bu gloss rujların gün içinde dağılmasını önlemek ve daha düzgün görünmesini sağlamak için az miktarda ruju dudaklara tamamen sürdükten sonra dudak kalemini kullanarak gloss rujun dağılmasını önlemek için dudaklara çerçeve çizmek gerekiyor. Parlak görünümü pekiştirmek için dudak kalemini uyguladıktan sonra bir kat daha gloss ruj uygulayabilirsiniz.

Tüm bu rujların uygulamalarını da Hangi Ruj Nasıl Sürülür? Videomda bulabilirsiniz. Umarım keyifle izlersiniz. Yorumlarınızı bekliyorum.

Ceket: Mudo
Tshirt: Penti
Oje: Dior

1 Comment

  1. Nakkase

    25/10/2016 at 02:12

    Çok güzel ve sempatik bir video olmuş. Mutlaka deneyeceğim de pek çok şey var.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *