Makyaj

Benimle Hazırlanın

By  | 

Yoğun bir güne başlarken benimle hazırlanın videomu da sizler için hazırlamak istedim. Bu hazırlığım ardından ilk olarak bir arkadaşımla buluştum sonrasında görüşmem vardı onu da tamamladıktan sonra alışverişe çıktım. Makyaj, saç ve kıyafetlerimden oluşan benimle hazırlanın videomu umarım keyifle izlersiniz.

Makyaj

Fondöten

Genelde aynı fondötenleri kullandığım için bu videomda Douglas’ın 12 saat kalıcı fondötenini seçtim ki farklı bir ürünü de cildimde görmüş olursunuz. Fondöteni az miktarda cildime noktalar halinde uyguladım, ardından Bobbi Brown Full Coverage Face fırçası ile bastırmadan cildime dağıttım. Ben videolarda bazen kendimi kaptırıp sert hareketlerle fondöteni dağıtmaya çalışıyorum ancak doğru olanı cilde fırçayı bastırmadan uygulamak olduğunu unutmayın. Fırçası bastırarak fondöteni dağıtmaya çalışırsanız çizgi çizgi görünüme yol açabilir.

Kapatıcı

Fondöteni cildime tamamen dağıttıktan sonra gözaltlarımdaki renk eşitsizliklerini dengelemek içinBobbi Brown Serum kapatıcıyı önce V şeklinde noktalar halinde sürüp, fırça ile dağıttım.

Göz Makyajı

Benefit Air Patrol far bazını göz kapaklarıma parmak uçlarımla dağıttım. Bu videomda farklı ürünleri kullanmaya özen gösterdiğim için far seçimimi de Urban Decay Vice 4 paletinden yana yaptım. Oldukça renkli olan bu paleti ben bir önceki bitenler videomdaki makyajımda kullanmıştım, beğendiğinize dair yorumlar alınca da bu videomda da kullanmak istedim. Urban Decay farlarının tonlarını seviyor olsam da çok tozuttuğu için sık sık tercih etmiyorum. Yapıları simli, ışıltılı olduğu için sürer sürmez gözaltına dökülüyor. Bu videomda da Vice far paletinden açık tonları denedim. Öncelikle kirli bir lila tonu ile baz uyguladım. Aynı palette kiremit tonundaki rengi göz kapağımın katlanma çizgisine uygulayarak devam ettim. Pigmentasyonu çok yoğun olduğu için çok az miktarda kullanmam gerekiyor. Gri ışıltılı rengi de katlanma çizgisinin altında kalan bölgeye uyguladım. Kiremit tonu ve griyi karıştırarak da alt kirpik çizgime ince uçlu fırça ile dağıttım. Göz kapağıma biraz ışıltı katmak için de paletteki gri ışıltılı rengi tampon hareketlerle göz kapağımın dış köşelerine doğru uyguladım. Far sonrasında göz kalemi olarak ten rengi uyguladım.

Sıra kirpiklerde… Essence maskara bazını sürüp, L’oreal Paris False Lash Superstar maskaramı uyguladım.

Allık

Göz makyajımı bitirdikten sonra sıra allığa geldi. Şeftali tonlarında Bobbi Brown Allık Nude Peach allık tercih ettim. Önce orta boy bir fırça ile allığı elmacık kemiklerime sürdüm ardından eşit bir şekilde dağıtmak için büyük boy allık fırçası kullandım.

Dudaklar

Oriflame Giordani Gold Nude rengi dudak kalemini dudaklarımın tamamına uygulayıp, Chanel Rouge Coco 410 Catherine rujunu sürdüm. Dudak kalemini tamamen uyguladığım zamanlarda kalemin yarattığı matlığını bozmadan çok az ruj sürerek dudaklarımı nemlendiriyorum.

Saçlar

Maşa yardımıyla saçlarımı şekillendirdim daha sonra kıyafetimle birlikte bere kullanarak saçlarıma da dağınık bir görünüm yarattım.

Saçlarımla ilgili de son zamanlarda sizlerden çok yorum almaya başladım. İstediğim sarı tonunu elde etmek için birçok işlemden sonra saçlarım çok yıprandı. Tam olarak istediğim sarı tonu kanalımı ilk açtığım zamanlardaki gibiydi ancak bu kez o tonu elde edemedim. Tek seferde saçın açılma işlemi sırasında yeterince açık ton elde edemeyip orta tonlarda kalınca, tekrar renk açma işlemi çok zor ve yıpratıcı oluyor. Saçlarım da artık çok yıprandığı için fırsatım olduğunda saçlarıma kaynak yaptırmayı düşünüyorum. Bundan 4 sene önce mikro kapsül kaynak yaptırmıştım ve çok da memnun kalmıştım. O dönemde saçlarım da dinlenmiş oldu çünkü ısı ile şekillendirmeme de gerek kalmıyordu. Uzun süren bir işlem olduğu için de fırsatım olduğunda yaptırmayı planlıyorum.

Ürünler:
Douglas 12H Fondöten No:1
Bobbi Brown Serum Kapatıcı
Benefit Air Patrol Far Bazı
Urban Decay Vice 4, Discreet, Bitter, Grip, Low
Essence Maskara Bazı
L’oreal Paris False Lash Superstar
Flormar Style Matic Eyeliner S04
Bobbi Brown Allık Nude Peach
Giorgani Gold Nude Dudak Kalemi
Chanel Rouge Coco 410 Catherine Ruj

Kıyafet Seçimim:

Pantolon: http://mevy.co/1QOguqy
Kaban: http://mevy.co/1Qzvzuj
Çanta: http://mevy.co/1nv5jY2
Bere: http://mevy.co/1SQDC9n
Sweatshirt: http://mevy.co/1KNKzQD
Ayakkabı: http://mevy.co/1WTPGpj
Gözlük: http://mevy.co/1VxVROD

Makyajım, saçım ve kıyafetimin tüm detayları için Benimle Hazırlanın videomu da izlemeyi unutmayın. Yorumlarınızı bekliyorum.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *