Makyaj

Benimle Sergiye Hazırlanın

By  | 

Sergiye hazırlandığım ve makyajımdan kıyafetime tüm detayları sizlerle paylaştığım benimle sergiye hazırlanın videom yayında. Umarım keyifle izlersiniz.

Ten makyajı

Makyajıma Jane Iredale’in Hydration Balance nemlendirici yüz spreyi ile başladım. Bu spreyden çok memnunum, hem makyaj öncesi cildimi nemlendirmeme yardımcı oluyor hem de makyajımı uyguladığım süngeri son zamanlarda genellikle bu spreyle nemlendiriyorum. Diorskin Nude Air (010) fondöteni cildime uyguladım. Nude Air su bazlı ve oldukça akışkan bir fondöten ancak kapatıcılığı çok yüksek… Note BB Advanced Skin corrector (01) ile göz altlarımı kapattım, en açık rengi bana biraz açık gelse de aydınlatıcı etkisini seviyorum. Metal başlığı ile de göz altlarıma serinletici bir etki veriyor.

Göz Makyajı
Göz makyajımın kalıcı olmasını istediğim için Benefit’in Air Petrol far bazını kullandım… Oldukça yoğun bir ürün olduğunu söyleyebilirim. Göz makyajıma Sephora’nın The Delicate paleti ile başladım. 5 Uygun Fiyatlı ve 5 Yüksek Fiyatlı far paleti videomda da bahsettiğim bir palet bu… 7 numarayı geçiş rengi olarak kullandıktan sonra temiz bir karıştırma fırçasıyla göz kapağıma dağıttım. 5 ve 1 numaralı farlarla Sigma e40 ile istediğim karıştırmayı elde etmiş oldum. Mac’in 239 numaralı fırçasını nemlendirici spreyle ıslattım ve 9 numaralı farla göz kapaklarımı aydınlattım. Alt kirpik diplerime de yine The Delicate’ın 5 numarasıyla bir gölge verdim. Arch de Triumph Highlighter ile göz içlerimi aydınlattıktan sonra Benefit They’re Real Tinted Primer’ı baz olarak kirpiklerime sürdüm. Bu maskara bazı oldukça doğal bir kahve tonunda, topaklanma yapmıyor ve kirpikleri sertleştirmiyor. Tek başına da kullanılabilecek bir ürün ve diğer bazlar gibi beyaz değil. Bu açıdan çok sevdiğimi söyleyebilirim…
Daha önce favoriler videomda da bahsettiğim Yves Rocher Vertigo maskarayla göz makyajımı tamamladım.

Allık
The Balm Bahama Mama toprak tonlu allık ile yanaklarıma hafif bir kontür uyguladıktan sonra yine The Balm’dan Frat boy allıkla yüzüme bir sıcaklık verdim. Estee Lauder’in kalem formundaki aydınlatıcısıyla yüzümü hafifçe aydınlattım. Mac’in Prep&Prime pudrasıyla alnımdaki parlak görüntüyü matlaştırıp ardından dudak makyajına geçtim.

Ruj
Öncelikle Blistex Lip Medex ile dudaklarımı nemlendirdim ve hemen ardından Golden Rose Longstay (10) likit mat ruju uyguladım. Golden Rose’un 10 numaralı Longstay likit mat ruju çok güzel ancak biraz da olsa dudak çizgilerime doluyor.

Saç
Makyajımı tamamladıktan sonra saçlarımı şekillendirmeye geçtim. İlk olarak saçlarıma Sephora’nın kuru şampuanıyla daha mat bir görüntü verdim. Daha sonra saçlarımın üst kısmını doğal ve tarzıma uygun olacak şekilde topladım, son olarak Tony & Guy sabitleyici köpükle sabitledim.
Kıyafet
Lila ve siyahın hakim olduğu yan cepli ve uzun kollu elbisem ve lame botlarımla istediğim görüntüyü elde ettim.
Sergi: Güzeller ve Çirkinler

Elbise: H&M
Ayakkabı: Hotiç
Çanta: Longchamp
Kürk: H&M

Makyaj, saç ve kıyafet detayları için videomu da izlemeyi unutmayın. Yorumlarınızı bekliyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *