Makyaj

Benimle Hazırlanın Raisa Vanessa

By  | 

Bu kez benimle hazırlanın videomda İstanbul moda haftasında severek takip ettiğim Raisa Vanessa’nın defilesine gidiyoruz. Defileye hazırlanırken altın tonlarında seçtiğim makyajımın adımlarını da sizlerle paylaşmak istedim. Makyajımın hemen ardından çok özel karelerle Raisa Vanessa Defilesinden de bazı anları bulabilirsiniz.

Yeni çıkan ürünleri de denediğim dore tonlarda bir makyaj uygulamak istedim.

Ten makyajı

Öncelikle cildimdeki kırmızılıkları ve sivilce izlerini gidermek için Make Up For Ever Correcting Primer ürününden cildimde kızarıklıkların olduğu bölgelere parmak uçlarımla uyguladım.

Ardından Oriflame Makyaj Bazını cildime uygulayıp, parmak uçlarımla eşit dağılmasını sağladım. Makyaj bazını uyguladıktan sonra da fondötene geçtim ve Oriflame Age Defying Fondötenini, MAC’in oval fırçası ile dağıttım. Son zamanlarda yabancı Youtuber’lar tarafından sıkça kullanılan MAC oval fırçalarını daha önce kullanmamıştım, bu videoyu çekerken ben de ilk kez deneyimledim. Bu fırçanın farklı boyları bulunuyor, ben 6 numaralı fırçayı almıştım burun kenarlarıma ve gözaltlarıma da rahat uygulayabilmek için. Diğer fondöten fırçalarıyla kıyasladığımda bu oval fırça ciltte kaymadığı için badana yapar gibi bir görüntü yaratıyor. Fırçasının yumuşacık olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca, burun kenarı gibi fondöten uygularken zorlanabileceğiniz bölgelere ürünü rahatlıkla dağıtıyor.

Gözaltları

Garnier Gözaltı BB Roll-on’u gözaltımda ki renk eşitsizliklerini gidermek için kullandım. Hafif yapılı olduğu için dağıtması da kolay bir ürün. Ben de parmak uçlarımla gözaltıma bastırmadan ürünü iyice dağıttım.

Kaşlar

Douglas kaş kalemi ile kaşlarımın altındaki boşlukları tek tek kaş çizer gibi doldurdum.

Göz Makyajı

Essence’ın rengârenk far paleti ile göz makyajıma başladım. Far paletindeki en açık tonu alıp göz kapağıma temel renk olarak uyguladım. Bu paletteki en açık ton aynı zamanda aydınlatıcı etkiye de sahip.

Ardından, far paletindeki şeftali tonu göz kapağımın katlanma bölgesine uyguladım. Bunu uygularken geniş uçlu bir far fırçası kullandım. Benefit Hoola ile katlanma çizgisine bir kat daha uygulama yaptım. Böylece, katlanma çizgisini daha belirginleştirdim.

Sırada Mavala’nın krem farını göz kapağımın iç ve dış kenarına uyguladım. Orta kısmın aydınlık olmasını istediğim için o bölgeye dağıtmadım. Krem farı noktalar halinde göz kapağıma sürdükten sonra far fırçası ile hafifçe dağıttım.

Flormar’ın altın rengi tekli farını göz kapağımın orta kısmına parmak uçlarımla uygulayarak devam ettim. Bu far çok iyi pigmantasyona sahip ve üst kısmında ekstra altın rengi parçacıklar bulunuyor. O parçaların fırça ile dökülmesini önlemek için parmak uçlarımla göz kapağıma uyguladım.

Tekrar Essence far paletine dönüp, en açık tonu aydınlatıcı olarak göz pınarlarıma fırça ile dağıttım.

MAC göz kalemini alt kirpik çizgime sürüp, çok net çizgi olmasın diye hafifçe dağıttım. Bir de göz kapağımda kullandığım renkleri ince çizgi halinde alt kirpik diplerime de uyguladım ki dengeli bir görünüm oluşsun.

Far adımlarını tamamladıktan sonra Essence Maskara bazını tek kat kirpiklerime uyguladım ve Bobbi Brown Smokey Eyes Maskarayı da iki kat sürdüm ve göz makyajımı bitirdim.

Allık

Rimmel London Sunshimmer bronzer’ı büyük boy allık fırçası ile yanaklarıma dağıttım.

Dudaklar

Çerçeve çektikten sonra Golden Rose Likit Mat rujunu uygulayarak makyajımı bitirdim.

Işıltılı kahve tonlarda makyajımı tamamladıktan sonra hazırlığımı tamamlayıp, Raisa Vanessa’nın defilesini izlemeye gittik. Benimle Hazırlanın videomda defileden de kareler izleyebilirsiniz.

Makyaj adımlarının uygulamalı detaylarını Benimle Hazırlanın | Defile ve Sahne Arkası | Raisa Vanessa videomda bulabilirsiniz. Yorumlarınızı bekliyorum.

Ceket: H&M
Tulum: H&M
Taç: H&M
Çanta: Christian Louboutin
Ayakkabı: Christian Louboutin

Nice To Have Lemon
Mon Design Hexagon
Nice To Have Flamingo
Neonid: Hello Neon Lamba
Nice To Have Kanaviçe
Nice To Have Kanaviçe
Nice To Have Paddles
Masa 212 Aydınlatma

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *