Alışveriş

Benimle Hazırlanın – Toplantı (Makyaj, Kıyafet)

By  | 

Bu kez Benimle Hazırlanın videom için toplantı öncesi makyaj ve kıyafet tercihimi sizlerle paylaşmak istedim. Gözleri ön plana çıkaran günlük bir makyaj ve spor şık kıyafet ile Benimle Hazırlanın videomu umarım keyifle izlersiniz.

Makyaj

Fondöten

SMASHBOX, Camera Ready CC Cream (Light) ile ten makyajıma başladım. CC kremden az miktarda noktalar halinde yüzüme değdirdim ve fondöten fırçası ile tüm yüzüme ürünü dağıttım.

Kaşlar

O çok sevdiğim MAC kaş fırçası yardımıyla kaşlarımı tarayıp, aradaki boşlukları doldurmak için DOUGLAS Eyebrow Styler kaş kalemini kullandım. Kalemi bastırmadan, tek tek kaş çizer gibi aradaki boşlukları doldurdum.

Gözaltı Kapatıcısı

MAC Mineralize Concealer (NW20) ile gözaltlarıma V şekli çizer gibi noktalar halinde kapatıcıyı değdirdim ve fırça yardımıyla ürünün dağıttım.

Göz kapağım için de MAC Matchmaster Concealer (7) kullandım. Üründen fırça yardımıyla az miktarda alıp, göz kapağımın katlanma çizgisine kadar olan kısmına dağıttım. Karıştırma fırçası ile katlanma çizgisinde ürünü dağıtarak doğal bir geçiş sağladım.

Göz Makyajı

Kalem far olan BOBBI BROWN Cream Shadow Stick (Dusty Mauve) kullanarak hafif dokunuşlarla krem farı göz kapağıma uyguladım. URBAN DECAY Naked 1 far paletinden Naked tonunu kullanarak karıştırma fırçası ile göz kapağında katlanma çizgisinde yumuşak bir geçiş yarattım. Aynı palette Toasted tonunu tampon hareketlerle katlanma çizgisinin alt kısmına tamamen uyguladım. Naked 1 far paletinde koyu tonlardan olan Mustle ile gölgelendirme yaptım. Tekrar karıştırma fırçasını kullanarak kullandığım bu renklerin birbirine geçişini sağladım. Alt kirpiklerimin dış köşelerine de koyu ton farı ince çizgi şeklinde dağıttım. İnce uçlu fırça ile üst ve alt kirpiklerimi belirginleştirmek için koyu tonlarda far kullandım.

Kirpikler

Bu kez maskara bazı kullanmadan BENEFIT Roller Lash Mascara ile kirpiklerimi belirginleştirdim.

Allık

Işıltılı şeftali tonunda bir allık olan MAC Shimmer Blush (Sunbasque) tercih ettim, allık fırçası kullanarak elmacık kemiklerime dağıttım.

Aydınlatıcı

Kaş kemiğimi aydınlatmak için THE BALM Mary-Lou Manizer kullandım.

Dudaklar

MAC Lip Pencil (Spice)  ile dudaklarıma çerçeve çizip SLEEK Matte Me Lip Cream (436 Birthday Suit) ile de içini doldurdum. Böylece makyajımı tamamladım.

Kıyafet

Toplantı makyajıma uygun lacivert tonlarında spor şık bir kıyafet tercih ettim. Çanta konusunda daha renkli bir seçimle tüm kombinasyonumu tamamladım.

Toplantı makyaj ve kıyafet detayları için Benimle Hazırlanın- Toplantı videomu da izlemeyi unutmayın. Umarım keyifle izlersiniz. Yorumlarınızı bekliyorum.

Mont: Gap
Çanta: Louis Vuitton
Gömlek: Twist
Yelek: Koton
Kemer: Mango
Gözlük: Tory Burch
Saat: Toy Watch

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *