Makyaj

Günlük Doğal Makyaj

By  | 

Son günlerde ne zaman doğal tonlarda makyaj yapsam çevremdeki insanlardan, bana en çok bu tarz makyajların yakıştığına dair güzel yorumlar almaya başladım. Ben de uzun süredir artık günlük doğal makyaj rutinime dönen doğal tonlarda makyajım için video hazırlamak istedim. Son derece basit ve hızlı bir şekilde uygulayabileceğiniz bu makyajı ister işe, ister okula isterseniz de  eyeliner çekerek geceye bile taşıyabilirsiniz.

Günlük Doğal Makyaj

1-Makyajıma CHANEL Perfection Lumiere Velvet (20 Beige) Fondöten ile başladım. Kabuki fondöten fırçasıyla tüm yüzüme boynum dahil olmak üzere yedirdim.

2-Göz altı kapatıcısı olarak MAC Pro Longwear (NW20) kapatıcıyı göz altıma V şekli çizerek göz kapağımda dahil olacak şekilde yassı bir fondöten fırçasıyla dağıttım.

3-Cildim karma olduğundan pudra fırçasıyla hafif şekilde SHISEIDO Transculent Pressed Powder Trasnparan Pudra geçtim.

Günlük Doğal Makyaj

4-Kaşlarımdaki boşlukları H&M Eyebrow Liner (Light Brown) kaş kalemiyle doldurdum ve SHISEIDO Transculent Eyebrow Shaper kaş maskarası ile sabitledim.

5-Far için öncelikle MAC Pearlfusion (Pinkluxe) paletindeki en açık tonu tüm göz kapağıma kaş altlarım dahil olacak şekilde sürdüm. Paletteki hafif mor ışıltılı farı göz kapağıma yaydım ve ardından NYC HD COLOR Trio Eyeshadow (788 Blues Cafe) paletindeki kahve tonunu göz kapağımın katlanma bölümüne sürüp karıştırma fırçasıyla tüm farları birbirine karıştırdım. Ardından ufak bir far fırçasıyla göz pınarlarımı aydınlatmak için CLINIQUE Lid Smoothie Antioxidant 8-Hour Eye Colour (01 Bit O’ Honey) likit farı uyguladım.

6-Kirpiklerime CLINIQUE Lash Building Primer maskara bazını sürdüm ve kuruması için beklerken BOBI BROWN Bronzer (04 Almond) ile hafif şekilde kontür yaptım. Ardından SEVENTEEN Cheek Stamp Blush Şeftali rengi allık ile yanaklarıma renk kattım.

7-Maskara seçimim MAX FACTOR Masterpiece Transform Maskara oldu.

Günlük Doğal Makyaj

8-Son olarak makyajımı MAYBELLINE Color Sensational (745 Wooden Brown) ruju ile tamamladım.

Bluz: Tally Weijl
Saç Bandı: H&M
Oje: Flormar (428)
Bileklik: Nike Fuelband

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *