Makyaj

Organik Makyaj

By  | 

Organik yaşam kavramı ve organik ürünler hayatımıza girdiğinden beri aslında bir çoğumuz kimyasal maddeler içeren, koruyucular, katkı maddeleri içeren ürünler kullanmaktan kaçınır olduk. Ben de tamamen organik, kimyasal madde içermeyen ürünlerle günlük makyajımı yaptığım ürünleri organik makyaj videomda inceledim. Her biri ile ilgili yorumlarımı da detaylarıyla anlattım.

Organic Pharmacy Rose Facial Spritz Toner http://mevy.co/2rKl4g7

Çok güzel kokuyor v cildi çok güzel nemlendiriyor. İsterseniz makyajınıza başlamadan evvel hem cildi nemlendirmek için hem de makyaj bazı olarak kullanabilirsiniz.

Couleur Caramel Compact Foundation http://mevy.co/2r963br

Yağlı ve karma ciltler için ideal. Çok doğal görünen, boynunuzla tamamen renk uyumu sağlayan tamamen mat ve pudra bitişli bir ürün. Çizgilere dolmaması da bir başka özelliği.

Couleur Caramel Dark Circle Concealer http://mevy.co/2rInaOG

Pudra bitişli olduğu için ıslatarak kullanabilirsiniz. Göz çevreniz kuru ise, uygulamadan önce göz çevrenizi nemlendirmenizde fayda var.

Lavera Eyeshadow Base http://mevy.co/2rtuwrL

Oldukça yoğun ve transparan yapıya sahip bir far bazı. Bir damlası her iki göz için yeterli olacak. Daha kolay uygulayabilmek için Lavera’nın transparan pudrasını da kullanabilirsiniz.

Organic Glam Eyeshadow Palet http://mevy.co/2qWIykK

Organic Glam soğuk tonlardaki 4 renkten oluşan bu far paleti oldukça pratik ve günlük makyajınız için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Herhangi bir kimyasal içermediği, organik olduğu için pigmentasyonu çok güçlü değil diyebilirim.

Organic Glam Eyeshadow Shimmer http://mevy.co/2rHeP08

İlk sürdüğünüzde altın tonlarında gibi görünüyor ama göz kapağınıza dağıttığınızda daha şampanya tonlarını alıyor. İsterseniz göz farı olarak da kullanabilirsiniz.

Bioplante Maskara http://mevy.co/2s4rarM

Kapağını açar açmaz kokusundan organik olduğunu anlamanız mümkün. Kirpikleri güzelce hacimlendiren ve yapıştırmayan bir maskara.

Couleur Caramel Allık http://mevy.co/2rYIrnh

Son derece pigmentli bir ürün. Soğuk gül kurusu tonlarındakini kullandım ve yüzüme çok sağlıklı doğal bir pembelik kazandırdı.

Lavera Transparan Pudra http://mevy.co/2qM8YG2

Hafif pembemsi bir rengi var gibi ama cilde uyguladığınzda o renk kesinlikle kendini göstermiyor. Organik olmayan bir transparan pudra ile arasında performans anlamında hiç bir fark yok. Cildinizdeki yağlanmayı kontrol almak konusunda da oldukça etkili. Baking bile yapabilirsiniz.

Bioplante Ruj http://mevy.co/2rpmcd5

Hissiyatı çok rahat, sürümü çok kolay kremsi ve dudağınızı nemlendiren bir ruj.

Organic Glam Allık Fırçası http://mevy.co/2rYTv3V

Tshirt: Bershka

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *