Makyaj

Bella Hadid Makyajı

By  | 

Bu videomda; Mac Türkiye Senior Makeup Artisti sevgili Alev Karslı ile buluşarak, Alevin Milan fashion Week’te Alberta Ferretti defilesi için Bella Hadide yaptığı makyajı yeniden canlandırdık ve tabiki Bella hakkında sohbet ettik. 🙂 Bella Hadid Poydum Makyajı ve Sohbet videosunu youtube kanalımdan izleyebilirsiniz.

Bu harika makyajı tasalayan Tom Pecheux; ten makyajında çok az ürün kullanarak ciltte çok duru bir görüntü isterken, gözlerde tam aksine tehlikeli bir ifade istemiş.

MAKYAJ ÖNCESİ :
Ten makyajına başlarken önce cildimi nemlendirmek ve biraz da ışıltı katmak için MAC Strobe Cream Gold Lite rengini kullandım. Alev’in söylediğine göre yurtdışındaki Moda haftalarının sahne arkalarında bu ürünü modellerin yüzlerine 5-10 dakikalık masaj yaparak uyguluyorlarmış.

TEN MAKYAJI:
Cildimi iyice nemlendirdikten sonra ten makyajıma geçtik. Fondöten olarak Alevin de söylediği gibi defilelerde en çok tercih edilen Mac Face & Body kullandık. Benim rengim c1 ama bu makyajdaki farklı olan birşey de c1 rengini sadece Mac Pro mağazalarında satılan beyaz renk face & body ile karıştırdık ve böylece daha aydınlık bir görüntü elde ettim. Fırça olarak Mac 141 kullandım.

AYDINLATICI:
Ten makyajını bitirdikten sonra gözaltımı ve t bölgemi aydınlatmak için Mac Prep + Prime Highlighter Radiant Rose rengini uyguladım. 224 numaralı fırça ile dağıttım.

KONTÜR:
Cilt makyajını bitirdikten sonra sıra kontür aşamasına geldi. Alev ince ten makyajının üzerine toz ürünlerle yapılan kontürlerin ciltte tabaka gibi görünebileceğini bu sebeple genel olarak aydınlık cildin üzerine krem kontur kullanmayı çok daha tercih ettiğini söyledi. Ben de krem bir ürünü 168 numaralı fırçayla elmacık kemiklerimin biraz altına uyguladım. Kendime hiç böylesi sert ve derin bir kontur yapmamıştım. 🙂 Bu duruş ilk başta değişik gelse de sonrasında gözüm alıştı ve ben de beğendim. Bu arada Bella’nın cildinin ne kadar narin ve güzel olduğundan da bahsettik. 🙂

GÖZ:
Göz makyajına baz sürmeden başladım. Mac Feline Kohl kalemini göz kapağımın katlanma bölgesi boyunca gelişi güzel şekilde çizgi çektim ve 239 numaralı fırçayla hafif tampon harekerle dışarıya yayılmayacak şekilde tampon hareketlerle dağıttım. Ardından aynı göz kalemini alt kiprik dibine getirmeden sadece göz içinde kalacak şekilde sürdüm. Göz kapağının tam ortasında boş bıraktığımız yere Mac Red Rock rujunu uyguladım. Ruju uyguladığım kısmın hem üzerine hem de kenarlarını hafif yumuşatmak için Mac Ruddy far uyguladım. Far uygulamasını bitirirken makyajın çarpıcılığını arttırmak için göz pınarlarıma yakın olan bölgeye ve göz kapağımın dış kenarlarına çok ufak ufak Mac Carbon farı uyguladım

MASKARA:
Kirpik kıvırıcıyı kullandıktan sonra Mac In Extreme Dimension Maskarayı kullandım. Maskarayı sürdükten sonra son kontrol olarak pamuklu çubuk yardımıyla kırmızı rujun bulaştığı yerleri temizledim. Ve göz makyajımı da böylece bitirmiş oldum.

RUJ:
Odak tamamen gözlerde olduğundan dudakları da aynı ten makyajı gibi çok hafif bırakmayı tercih etmiş Tom Pecheux, Ruj olarak Mac Creme D’Nude kullandım.

KAŞ:
Odak noktasını gözden çekmemek için her şeyin hafif tutulmasından ötürü sadece boş olan kısımları çok hafifçe doldurum.


Ürünler:
MAC strobe cream goldlite
MAC Face & body c1
MAC Prep + Prime highlighter Radiant Rose
MAC BB cream compact Dark Plus
MAC Feline kohl pencil
MAC Lipstick – Red Rock
MAC Carbon eyeshadow
MAC Ruddy eyeshadow
MAC In extreme dimension mascara
MAC Creme de nude

Bluz: Zara
Oje: Pastel 127

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *