Makyaj

Uygun Fiyatlı Ürünler Pahalı Ürünlere Karşı

By  | 

Uzun süredir severek kullandığım yüksek fiyatlı ürünlere muadil arayışı içerisindeydim ve hazır hepsini bulmuşken neden bir uygun fiyatlı ürünler pahalı ürünlere karşı videosu çekmiyorum ki diye düşündüm 🙂 Bu videomda yüzümün bir tarafına severek kullandığım uygun fiyatlı ürünlerle, diğer tarafına ise yine severek kullandığım yüksek fiyatlı ürünlerle makyaj yaptım. Her ürünün yapısının, bitişinin, etkisinin ve en önemlisi renklerinin birbiriyle uyumlu olmasına çok özen gösterdim. Makyaj sırasında uygulama yapmak için kullandığım sünger ve fırçalar için her iki tercih için uygun ve yüksek fiyat olanları kullandım. Kullandığım ürünlerin fiyatları; isimleriyle birlikte aşağıda görebilir dilerseniz Youtube Kanalım’dan da adım adım izleyebilirsiniz.

BAZ:
Makyajıma baz ile başlıyorum. Yüzümün sağ tarafına L’oreal Lumi Magic sol tarafına ise Mac Strobe Cream kullandım. L’oreal Lumi yapısına benzettiğim Mac strobe ile birbirinden çok farklı denemeyecek kadar ufak farklılıklara sahipler ancak fiyat olarak L’oreal neredeyse 3/1 fiyatına uygun bir seçenek. Sadece Loreal Mac Strobe Cream’e göre biraz daha ince ve ışıltısı daha altın yansımalı.

Mac Strobe Cream (145.00 TL)

L’oreal Paris Lumi Magic (50.90 TL)  

FONDÖTEN:
Fondöten olarak yüzümün sol tarafına Chanel Sublimage Le Teint 020 rengini, sağ tarafında Max Factor Skin Luminizer Miracle Fondöteni kullandım. Chanel Sublimage yapı olarak kalın gözüküyor ama uygulama yapmaya başladığınızda yapısı hemen incelmeye ve ciltle bütünleşmeye başlıyor kapatıcılığı ise orta. Max Factor ise çok çok az ışıltılı yine yapısı aynen Chanel’de olduğu gibi ilk sürüşte kalın gibi gözüken ancak uygulamaya başladıkça incelen bir fondöten. En belirgin özellikleri her iki fondötenin de renk, yapı ve bitiş olarak birbirlerine çok benzemeleri fakat fiyat anlamında ciddi anlamda çok farklı olmaları.:) Her iki fondöteni de pahalı ve uygun iki seçenekli süngerler ile uyguladım.

Chanel Sublimage Le Teint (534.00 TL)

Max Factor  Skin Luminizer Miracle ( 69.90 TL)

GÖZ ALTI KAPATICISI:
Göz altı kapatıcısı olarak; Sol gözüme Chanel Correcteur Perfection Long Lasting Concealer’ini sağ gözümenise Biota’nın göz altı kapatıcısını uyguladım. Bu iki ürünün birbirlerine benzemesine oldukça şaşırdım çünkü fiyat olarak aralarında cidden uçurum var. 🙂 Beni şaşırtan diğer bir unsur da gözümün altında uyguladıktan sonra hemen hemen kalıcılık anlamında birbirlerine oldukça benzemeleri oldu.

Chanel Correcteur Perfection Long Lasting Concealer (145.00 TL)

Biota Eye Concealer (31.12 TL)

FAR BAZI:
Far bazında ise uygun fiyatlı alternatifde birçok kişiden methini duyduğum Essence kullandım yüksek fiyatlı alternatifi için Laura Mercier tecih ettim ve benzerlik anlamında gerçekten beni oldukça tatmin ettiler. Belki de tek minik farkları essence yapı olarak biraz daha kremsiyken Laura Mercier biraz daha pudra bitişli bir ürün. Ama günün sonunda her iki göz kapağımdaki göz makyajım da aynı şekilde kalıp gibi duruyordu 🙂

Laura Mercier (151.00 TL)

Essence Göz Far Bazı (9.95)  

GÖZ MAKYAJI:
Göz makyajında birbirine muadil olarak gösterebileceğim birçok ürün denedim. Ancak her iki palette de aynı ton ve aynı pigmentasyonu bulmak gerçekten çok zor :/ Urban Decay’in Naked 3 paletindeki bazı renkler Maybelline The Blush Nude paletindekilere gerçekten çok benziyor 🙂 Far bazıyla da birlikte uygulayınca kalcılık ve pigmentasyon sorununu nispeten ortadan kaldırmış oluyorsunuz. Göz makyajımı Flormar ve Zoeva fırçaları kullanarak uyguladım. Naked 3 paletinde ki Limit rengini Maybelline paletindeki tek mat renk olan; soğuk mor alt tonlu gül kurusu rengiyle çok benzettim. Gözümün katlanma bölgesine geçiş rengi olarak uyguladım. Naked paletteki Trick rengi ile Maybelline beyaz tonun hemen altındaki soğuk kahverengi rengini düz bir oturtma fırçası yardımıyla uyguladım. Maybelline paletinde ki en koyu ton, Urban Decay’daki Dark Side rengine oldukça benziyor. Ancak; Maybelline biraz daha ışıltılı. Gözümün dış kısımlarına koyu tonları hafifçe uygulayarak bitirdim.

Urban Decay Naked 3 (225.00 TL)

Maybelline The Blushed Nudes ( 28.90 TL)  

GÖZ KALEMİ:
Sol gözüme Mac’in ten rengi göz kalemini ile sağ gözüme ise Flormar’ın ten rengi kalemini göz kalemini uyguladım. Ancak uygularken Flormar’ın hafif kurumuş olduğunu ve bu yüzden rengini tam vermediğini görünce 2.uygun fiyatlı ten rengi göz kalemi alternatifim olan; Pastel’i uyguladım.

Mac Studio Chroma (65.00 TL)

Pastel Matte Waterproof (15.00 TL)

KAŞ KALEMİ:

Sol kaşıma Makeup Forever, sağ kaşıma ise Maybelline uyguladım. Kaşlaırmı taramak için; fırça s yüksek fiyatlı alternatifte Mac, uygun fiyatlı alternatifte ise The Brush markalarının kaş fırçalarını kullandım.

MUFE Pro Sculpting Brow (97 TL)

Maybelline NewYork Brown Pencil ( 23.90 TL)

KAŞ MASKARASI:
Kaşlarımı sabitlemek için, sol kaşıma Bobbi Brown’ın şeffaf kaş maskarasını. Sağ kaşıma ise Flormar uyguladım. Flormar yapı olarak biraz daha ıslak, Bobbi Brown ise çok asi kaşları bile anında sabitleyebilen bir Flormar’a göre biraz daha kalın yapıya sahip. Ancak her iki ürün de sabitleme açısından oldukça tatmin edici.

Bobbi Brown Natural Brow Shaper (99.00 TL)

Flormar Volume Essentials  (9.90Tl)

MASKARA:
Sol gözüme Benefit They Are Real’i sağ gözüme ise Maybelline Rocket Volume maskarayı uyguladım. Fırça yapıları ve etkileri neredeyse aynı, uyguladıktan sonra hangi gözüme hangisini uyguladığımı ben bile seçmekte zorlandım desem yeridir.

Benefit They’re Real (148.00 TL)

Maybelline Rocket Volume ( 29.90 TL )

PUDRA:
Transparan Pudra olarak; yüzümün sol tarafına Mac Prep + Prime’ın toz transparan pudrasını, sağ tarafına ise Rival De Loop markasının toz pudrasını uyguladım. İki ürün de ciltteki yağlanmayı aynı şekilde kontrol altına alıyor ve çizgilere dolmuyor sadece Mac Rival De Loop’a göre daha ışıltılı bir pudra.

Mac prep and prime skin refined (99.00 TL)

Rival De Loop Pudra (14.99TL)

KONTUR VE ALLIK:
Kontur ve allık bence renk konusunda en kendini gösteren ürünler, en ufacık bir uyuşmazlıkta bütün makyajın büyüsünü bozabilirdi o yüzden gğnlerce onlarca ürünü kolumun heryerinde karşılaştırarark denedim 🙂 Ve tercihlerimde; yüzümün sol tarafına kontür yapmak için Nars Laguna sağ tarafına ise Lagunaya çok benzettiğim Sleek markasının 3 ‘lü Allık Kontur setini tercih ettim bu setin içindeki allık da Nars Orgasm ile oldukça benzediğinden hem fiyat hem de performans olarak bu videodaki en yıldız ürün oldu bana sorarsanız. Kontür uygulamarında The Brush ve Sephora fırçaları, allık uygulamalarında ise Nashita ve Mac fırçalarını kullandım.

Nars Laguna ( 140.00 TL )

Nars orgazm (110.00 TL)

Sleek Allık paleti (62.90 TL)

RUJ:
Yapı ve renk olarak birbiriyle çok çok fazla benzeyen hatta muhteşem muadil diyeceğim Golden Rose Velvet Matte 27 ve benim meşhur Mac Kinda Sexy’i kullandım; Dudağımın sol tarafına Mac Kinda Sexy; sağ tarafına ise Golden Rose Velvet Matte 27 uyguladım. Ben fark göremedim siz görbildiniz mi? 🙂

Mac Kinda Sexy (66.00 TL)

Golden Rose Velvet Matte 27 ( 21.00 TL)

AYDINLATICI:
Çok fazla aydınlatıcı seven biri değilim ama mümkün olduğunca her ürüne en uygun muadili bulmak istediğim için, pahalı alternatifte Nars Illuminator (Copacabana) rengini yüzümün sol tarafına, sağ tarafına ise Flormar’ın Arty Pop serisindeki Likit Aydınlatıcısının 01 Star Glow rengini uyguladım. Nars ilk bakışta Flormar’a göre daha soğuk pembe gibi dursa da her iki ürünü de nemli süngerle dağıttığınızda birbirine çok benziyor yani her ikisi de gümüş yansımalı .

Nars Copacabana (140.00 TL)

Flormar Arty pop Liquid İlluminator ( 29.00 TL)

Fırça ve Süngerler:

Beauty blender (64,90 TL ) 

Zoeva Tekli fırça (54 TL)

Mac 116 (135 TL)

Sigma F25 (159 TL)

Sephora No 14 (90TL)

Nashita Makyaj Süngeri (25.20 TL )

Flormar Eye Shading (14.99 TL)

Elf Small Tapered (19TL)

The Brush Allık Fırçası (34. 95 TL)

Yüksek Fiyatlı Ürünler:
Mac Strobe Cream
Chanel Sublimage Le Teint
Chanel Correcteur Perfection Long Lasting Concealer
Laura Mercier Far Bazı
Urban Decay Naked 3
Mac Studio Chromagraphic Pencil
Mufe Pro Sculpting Brow
Bobbi Brown Natural Brow Shaper
Benefit They’re real
Mac prep and prime skin refined
Nars Laguna
Nars orgazm
Nars Copacaban
Mac Kinda Sexy

Uygun Fiyatlı Ürünler:
L’oreal Paris Lumi Magic
Max Factor Skin Luminizer
Biota Eye Concealer
Essence
Maybelline The Blushed Nudes
Pastel Waterproof Long Lasting Eyeliner
Maybelline NewYork Brown Pencil
Flormar volume essentials
Maybelline rocket volume
Rival De Loop Young
Sleek Contour
Sleek 3’lü Allık
Golden Rose Velvet Matte

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *