Bakım

Doğal Cilt Bakımı

By  | 

En ilginç güzellik bakımlarını denediğim seride yaptırdığım doğal cilt bakımını aynı malzemeler ile ve adımlarla evde yapacağız.

Malzemelerimiz: salatalık, havuç, print içi, bal ve limon suyu.

İlk adım olarak aslında yıkama jeline muadil de diyebileceğimiz ‘’ Limonlu ve ballı su ‘’ ile başlayabiliriz.

Limonlu ve ballı su cildimizdeki yağlardan ve kirlerden cildimizi arındıracaktır. Ben yüzüme normal kare pamuktan 2 adet alarak limonlu ve ballı suyumun içine daldırıp ve yüzümüzün tamamını temizliyoruz. Uyguladıktan sonra yüzünüzdeki o ferahlama hissini hemen hissedeceksiniz.

Daha sonra ikinci adıma geçiyoruz. Cildimizi ölü derilerden arındırmak için pirinç unu ve havucu blendardan geçirerek peeling haline getiriyoruz. Ardından bir parça alıp cildimize uyguluyoruz. Cildiniz kuruysa çok fazla peeling yapmanızı tavsiye etmiyorum. O yüzden cildiniz kuruysa, cildinizin sadece ihtiyacı olan bölgelere uygulamanızı öneririm. Bu bakımı yaparken dekolte bölgenize ve boyun bölgenize de uygulayabilirsiniz. Bu işlem ardından ılık suya batırdığım temiz bir havlu ile yüzümüzü temizliyoruz. Ardından salatalık suyunu tonik olarak kullanıyoruz. Salatalık suyu cildinizi dinlendirerek yoğun bir nem verecektir. Ben uygulamada cildimin aydınlandığını gözlerimle uygulama sonrası hemen görebildim.. Salatalık suyundan sonra ise cildimize gerçek çicek balını elimle ince bir katman olarak sürüyoruz. Bu arada doğal maskeleri yapmadan 48 saat önce alerjik reaksiyon kontrolü için iç bileğinizde mutlaka malzemeleri denemenizi öneririm.

İncecik bir katman ile yüzümüze balı sürdükten sonra çok ince ve halka halka doğradığımız salatalıkları cildime tek tek yerleştiriyoruz. Salatalıkları ne kadar ince doğrayabilirseniz o kadar rahat yüzünüze yerleşecektir. Sonrasında iki pamuğu salatalık suyuna daldırdım ve pamukları göz kapaklarımın üzerine yerleştirdim. Salatalıkları yüzümde bu şekilde 15 dakika beklettikten sonra. Ardından tek tek masaj yapar gibi yuvarlak hareler halinde cildimizden balı temizliyoruz.

Son olarak salatalıklı toniğimizle cildimizi son kez siliyoruz. En son adım olarak isterseniz doğal bir yüz nemlendiricinizi uygulayabilirsiniz.

Umarım sizde bu doğal bakımı seversiniz ve videomu beğenerek izlersiniz.

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *