Bakım

Tüm Cilt Tiplerine Uygun Nem Maskeleri

By  | 

Tüm cilt tiplerine uygun ama en çok nemsiz, kuru ciltlerin seveceği nem maskelerini son videomda inceledim.

Peter Thomas Roth Cucumber  http://mevy.co/2rIo25T  ve

Peter Thomas Roth Blue Marine Algae  http://mevy.co/2q3caOv

Son zamanların popüler cilt bakım markalarından Peter Thomas Roth’un iki farklı nem maskesi. Yeşil olan salatalık ve mavi olan ise mavi yosun özlü içeriyor. Her ikisi de neme ihtiyacı olan cilter için etkili, ferahlatıcı özellikte.

Glam Glow Thirsty Mud Hydrating Treatment  http://mevy.co/2qMCHin

Yine tüm cilt tiplerinin rahatlıkla kullanabileceği bir başka maske. Kil bazlı, ciltte kolay emilen ve sürdüğünüz anda hafif karancalanma hissi yaratıyor. Cildiniz çok fazla kuru ve nemsiz ise biraz yetersiz kalabilir.

The Body Shop British Rose  http://mevy.co/2r9tzFf

Gül esansı kokulu ve gül marmeladına benzer dokuda, jel formlu ve çok kolay cilde yayılan bir maske. Cildi yumuşacık, pamuk gibi bir kıvama getirmesiyle kendini sevdiriyor.

The Body Shop Ethiopian Honey  http://mevy.co/2r8qsgL

‘’Deep Moist’’ yani derinlemesine nemlendirme etkili olduğundan biraz yapış yapış ve cildinizde hafif bir kaşıntıya sebep olabiliyor. Sürdüğünde ciltte sağladığı nemlendirme ve ferahlamayı hissetmeye başlıyorsunuz. Biraz kötü koktuğunu da söyleyebilirim :/


Yves Rocher Hydra Vegetal  http://mevy.co/2qcssAF

Jel kıvamlı olduğundan kolay sürülüyor ve ferahlatıcı bir etkiye sahip. Paraben içermiyor. Eğer cildinizdeki minik kırmızılıklardan şikayetçiyseniz bu kırmızılıkların giderilmesinde yardımı olacak bir maske.

Himalaya Badem ve Salatalık Özlü Cilt Maskesi http://mevy.co/2qfpRoV
Oldukça yoğun bir maske ve buram buram salatalık kokuyor. Sürmesi zor ve kalın oluşunun yanında biraz da yapış yapış. Sürdüğünüzde, ciltte hafif bir karıncalanma yapıyor. Suyla yıkadığınızda arındırması zor bir maske. Cildi matlaştıran karma ciltler için oldukça uygun bir ürün.

Rival de loop http://mevy.co/2r8Dew5

Yoğun yapılı ve cildi terleten maskelerden. İki kullanımlık paket halinde. Sürdüğünüz anda sanki yüzünüz terlemeye başlıyor gibi hissediyorsunuz. Nemlendiriciliği oldukça güzel fakat hafif bir kızarıklık ve karıncalanma yapabiliyor.

Nivea Tazeleyici Nem Maskesi http://mevy.co/2qGLAJF
Nivea’nın klasik erkek deodorantıyla nivea el kremi karışımı bir kokusu var. Yapisi incecik, cildi iyi hissettiriyor ancak derinlemesine bir nemlendirme hissi sağladığı pek söylenemez. Hafif karincalandiriyor ve yine cildi terleten maskelerden.

Dermokil Natural Maske Argan Yağı ve Nem Desteği http://mevy.co/2qGHRMe

Cildi gayet güzel nemlendiren ve siyah noktaların arındırılmasına yardımcı bir maske. Ciltte hafif bir karıncalanma ve yanma hissine sebep olabilir.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *