Alışveriş

Makyaj Fırçası Temizleme Makinesi

By  | 

Fırçaları kullandıktan sonra temizliğini yapmak çoğu zaman zahmetli olabiliyor işte tam da bu yüzden fırça temizliği konusunda umutlu arayışlarıma devam ediyorum. Bu kez Stylpro markasının makyaj fırçası temizleme makinesini satın aldım ve ilk kez bu videomda sizler için denemek istedim. Daha önce başka bir markanın makyaj temizleme makinesini denemiştim ama pek başarılı bir sonuç elde edemedim. Stylpro’yu araştırdığımda memnun kalan birçok kişinin yorumlarıyla ben de yurtdışından satın alıp sonuçlarını görmek istedim.

Stylpro Makyaj Fırçası Temizleme Makinesi

Kutunun içinden çıkan parçalar;

  • Küçük boy bir kavanoz
  • Kavanozun kapağı ve lastiği
  • Fırça temizleme solüsyonu (yağ bazlı ve çok kirli fırçaları temizlerken kullanılabilir)
  • Fırçaların temizliğini sağlayan aletin kendisi
  • Fırça boyutlarına göre kullanılan yerleştirme aparatları ve kullanım kılavuzu

Kutunun içinden çıkan pilleri alete taktıktan sonra minik bir uç yerleştirip, kullanacağım fırçaya göre küçük boy aparatı takıp far fırçamı da alete ekledim.

Fırçalar çok kirli değilse bebek şampuanı ya da kremli şampuan kullanarak da fırçalarınızı temizleyebilirsiniz. Ancak bu kılavuzda da belirtildiği gibi bulaşık deterjanı kullanmamak gerekiyor. Bulaşık deterjanının içeriği makyaj fırçalarının deforme olmasına yol açtığı için kullanmamanız en doğrusu olacaktır. Eğer yağ bazlı makyaj ürünleri kullandığınız fırçanızı temizlemek isterseniz de Stylpro’nun kendi temizleme solüsyonunu kullanmak en iyi sonucu almanızı sağlayacaktır.

Ben de ilk aşamada kavanoza biraz su koyup fırçamı ilk aşamada ıslatmak istedim. Fırçanın ıslanması için makineyi çalıştırdığımda bile fırçadaki makyaj ürünleri ayrışmaya başladı. Stylpro’nun fırçanın hızla dönmesini sağlayan bir mekanizması olduğu için fırçanın iç kısımlarının da temizlenmesini sağlayabiliyor. Ben bu fırçamı temizlemek için bebek şampuanını suya ekleyip daha derinlemesine temizleme aşamasına geçtim. Bebek şampuanı eklediğim suyun içinde fırçam çok iyi temizlendi. Fırçanın iç kısmında da hiçbir şekilde ürün kalıntısı kalmadı. Bu fırçamı çok iyi temizledi ama şimdi asıl fondöten fırçasını temizleme performansına bakalım…

Stylpro aletinden küçük aparatı çıkarıp, fondöten fırçama uygun boyuttaki aparatları takıp oldukça kirli fondöten fırçamı da takıp Stylpro’nun asıl sınavına geçebiliriz. Aleti çalıştırdığım andan itibaren fırçadaki fondötenin suya karıştığını gördüm ve çok kısa sürede fırçayı tertemiz yaptı. Fırçanın içerisinde ürün kalıntısı kalmamış olması da beklentilerimin çok çok üzerinde bir sonuç almamı sağlamış oldu.

Bu fırçaları temizledikten sonra bir de kuruma aşamasının uzun sürmesi durumu söz konusu… Bu makyaj fırçası temizleme makinesinin bir de kurutma özelliği bulunuyor. Fondöten fırçamı temizledikten sonra içindeki suyu döküp, bu kabın içerisinde fırçayı kurutma seçeneğine ayarlayıp denediğimde, yine çok kısa bir sürede fırçayı kurutabildim. Stylpro bu deneyimimden tam notu almış oldu.

Makyaj fırçalarını sık sık kullananlar için fırçaları her seferinde yıkamak, kurutmak sorun olmaya başlayabiliyor bu nedenle ben de pratik bir çözüm arayışındayım. Bir önceki denediğim makyaj fırçası temizleme makinesinden memnun kalmamıştım ama Stylpro bence çok başarılı ve hızlıca fırçaları temizlemek ve kurutmak için vadettiği sonucu sağlıyor.

Şimdilik bu ürün Türkiye’de satılmıyor. Ben bu ürünü yurtdışı seyahatimde kalacağım yere postalatarak satın aldım. Başta beklentim yüksek değildi ama Stylpro’yu denedikten sonra çok memnun kaldım. Umarım yakın zamanda Türkiye’den de sipariş verebiliriz.

Bluz: H&M
Oje: Flormar Duo 2x Chrome
Ruj: Mac Boldy Bare
Saç Bandı: H&M
Kolye, Yüzük: Swarovski

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *